ID УТОГ

Мигаль Геннадій Григорович

Рекорди УТОГ

(народився у 1928 р.)

За час свого більш як 75-річного існування Українське товариство глухих виховало цілу плеяду керівників найвищого гатунку, які гідно і відповідально виконували покладені на них обов’язки, дбаючи не лише про престиж довіреної їм ділянки роботи, але й про престиж і належне представництво всього Товариства, як потужної і авторитетної громадської організації інвалідів України.

Серед тих, хто присвятив цьому практично все своє свідоме життя, слід особливо виділити справді легендарну особистість — директора Кам’я нець-Подільського УВП УТОГ Геннадія Григоровича Мигаля. Всі, хто довгі роки працював з Геннадієм Григоровичем, довго не могли звикнутись зі словами «колишній директор», коли їх керівник у червні 1999 року пішовна заслужений відпочинок. І колеги ветерана мали рацію, адже на посаду директора названого підприємства Г.Г. Мигаля було призначено у серпні 1957 року. Отже, його трудовий стаж на цій посаді становить більше 41 року! А коли до цього додати те, що на підприємство нечуючих Г.Г. Мигаль прийшов у 1952 році занаправленням Кам’янець-Подільського міськкому комсомолу — можна з упевненістю говорити про майже піввіковий шлях, пройдений цим скромним трударем у Товаристві.

Чому скромним? Тому що Геннадій Григорович ніколи не гнався за високими нагородами. Змалечку привчений до тяжкої селянської праці, він знає справжню цінність слова і діла.

З 1944 року — робота у колгоспі рідного села Сказинці, курси водіїв, шість років служби в армії — перші віхи його біографії, що сформували характер майбутнього керівника. А далі — все життя, пов’язане з Українським товариством глухих.

Справжнім університетом для демобілізованого у 1952 році воїна стали роки праці на посаді секретаря-перекладача Кам’янець-Подільського УВП УТОГ, коли він уперше ступив у світ нечуючих і душею та серцем зрозумів цих щирих і працьовитих людей, назавжди проникся співчуттям до їхніх проблем і бажанням зробити все можливе для їх вирішення.

Під керівництвом нового директора було побудовано новий виробничий корпус підприємства, що значно поліпшило умови праці, помітно збільшилося число робочих місць для нечуючих.

На новозбудованому підприємстві бажали працювати не лише місцеві, але й приїжджі з багатьох областей України випускники спецшкіл-інтернатів. Коли ж постало питання про їх проживання, директор доклав чимало зусиль, аби для працівників були споруджені гуртожиток та житловий будинок.

У постійних клопотах непомітно спливали роки, і все більш помітними ставали результати невтомної праці, за яку Г.Г. Мигаля було нагороджено нагрудним знаком «Відмінник УТОГ».

Але найвищою своєю нагородою Геннадій Григорович вважає звання «Почесний член УТОГ», присвоєне йому у 1992 році, як вияв глибокої шани і поваги Товариства за його самовіддану працю.

Постановою президії ЦП УТОГ від 26 березня 2007 року № 93 його прізвище було занесено до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Кадри», враховуючи безперервний, протягом 41 року і 10 місяців стаж роботи Г.Г. Мигаля на посаді директора підприємства нечуючих, чим було встановлено абсолютний рекорд у Товаристві.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину