ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Чим займається УТОГ /   
  4. Ми довели, якою сильною є спільнота глухих, коли вона об’єднана!

Ми довели, якою сильною є спільнота глухих, коли вона об’єднана!

Чим займається УТОГ

Звернення президії ЦП УТОГ з нагоди Міжнародного тижня глухих людей і Міжнародного дня жестових мов

Шановні друзі

Стало вже доброю традицією, що в останню неділю вересня увага світової громадськості привернута до проблем осіб з порушеннями слуху: у всьому світі з 1958 року відбуваються заходи до Міжнародного дня глухих і, крім того, відповідно до резолюції A/RES/72/161 Генеральної Асамблеї ООН, 23 вересня цього року вп’яте відзначатиметься Міжнародний день жестових мов.

У зв’язку з цими датами протягом Міжнародного тижня глухих людей — з 19 до 25 вересня 2022 року — національні організації глухих у всіх країнах світу планують проведення комплексу соціальних заходів.

В Україні цього року їх проведення ускладнене надзвичайними обставинами, спричиненими широкомасштабною збройною агресією росії проти України.

Через загрозу для життя з України виїхало близько 6 тисяч українців з порушеннями слуху. Ще близько 9 тисяч глухих українців були вимушені покинути свої домівки та переїхати в більш безпечні місця в Україні – тобто стали внутрішніми переселенцями.

В таких умовах надзвичайно важливо триматися разом, допомагати один одному, надавати необхідну інформацію і підтримку. Шість місяців, які минули з часу, коли розпочалася активна фаза збройної російської агресії, стали надзвичайно важким випробуванням для всіх нас, але, разом з тим, ще раз довели, якою сильною є спільнота глухих, коли вона об’єднана! Недаремно в народі кажуть, що друзі пізнаються в біді. Це довели своїми добрими та гуманними вчинками члени УТОГ, перекладачі жестової мови, працівники всіх структурних підрозділів нашого Товариства, це підтвердили своєю сумлінною працею на робочих місцях працівники підприємств і організацій УТОГ. На допомогу тим, хто опинився у скруті, і тим, хто вимушений був покинути свої домівки, прийшли також численні друзі й доброчинці з інших організацій, волонтери і просто щирі серцем люди. Велику допомогу і підтримку надали нам друзі з-за кордону, перш за все керівництво Всесвітньої федерації глухих, Європейського союзу глухих, керівники і працівники товариств глухих сусідніх країн, які прийняли у себе наших біженців.

Ми висловлюємо слова щирої подяки всім, хто простягнув глухим людям в Україні руку допомоги!

Великою моральною підтримкою для всіх нас стало рішення Генеральної асамблеї Європейського союзу глухих, яка за підсумками голосування під час свого засідання 28 травня у Марселі (Франція) одноголосно прийняла Українське товариство глухих до складу своєї організації.

Усім членам УТОГ, як і всьому українському народові, ще багато потрібно винести і витримати, наближаючи таку бажану для всіх нас перемогу.

Під час заходів з нагоди Міжнародного тижня глухих людей, які в більшості центральних і східних областей відбудуться онлайн через військовий стан і загрози обстрілів, ми маємо підкреслити єдність і непохитність наших лав, важливість правового і соціального захисту осіб з порушеннями слуху і надання їм інформації рідною жестовою мовою.

Закликаємо вас усіх взяти активну участь у заходах, які заплановані під час Міжнародного тижня глухих людей!

Разом до перемоги!

Президія Центрального правління УТОГ

#IWDeaf, #IDSL, #УТОГ

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину