1. Українське товариство глухих /   
  2. Членам УТОГ /   
  3. Молодь в УТОГ /   
  4. Соціально активна молодь як фактор розвитку
Соціально активна молодь як фактор розвитку

Соціально активна молодь як фактор розвитку

255
Соціально активна молодь як фактор розвитку

На нараді, яка відбулася після пленуму, перед її учасниками з питань щодо покращення роботи з молоддю виступила голова Молодіжної ради УТОГ Марія АНДРІЄНКО:

«Перш за все, дякую Центральному правлінню УТОГ за можливість виступити перед вами сьогодні. Діяльність Молодіжної організації УТОГ тісно пов’язана з діяльністю обласних організацій УТОГ і, здебільшого, все залежить від того, як обласні організації співпрацюють з молоддю та як підтримують її.

Дякую всім обласним організаціям за надіслані звіти за 2016 рік та плани на 2017 рік. Але прикро, що деякі облорганізації надіслали копії планів попередніх років; одна з облорганізацій надіслала ідентичний і звіт і план, в яких відрізнялася лише дата; ще одна з облорганізацій подала план роботи Будинку культури; деякі написали такі плани та звіти, що склалося враження, наче молоді там немає — лише ветерани. У багатьох планах був вказаний пункт про «публікацію на сторінках газети «Наше життя» УТОГ та на сайтах інформації про діяльність молоді», але насправді цей пункт виконують не всі, та й доволі рідко.

Тепер кілька слів щодо Форуму молоді, який відбувся у лютому цього року в Одесі. На жаль, він показав не дуже приємну картину. Були присутні 11 осіб, з них лише 5 лідерів — з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси. Не приїхали представники з 11 областей з різних причин: немає квитків, працюють у суботу тощо. На Форумі фактично активно працювали лише 5 осіб, які й були конкретно лідерами. Питання до голів обласних організацій — на вашу думку, чи є у молоді УТОГ майбутнє, якщо на Форумі були відсутні лідери або ж присутні «заміни», котрі говорили: «я не знаю, що я тут роблю», «мене попросили посидіти»?

Ще болючіше питання: вік найактивніших молодіжних лідерів наближається до відмітки 35 років… І добре, якщо вже зараз на місцях дбають про заміну. А якщо ні?

Пропозиція від Молодіжної ради УТОГ така: переобрати лідерів у тих областях, чиї представники не були присутніми на Форумі в Одесі, або в тих, котрі відправили заміну. Прохання повідомляти про перевибори заздалегідь, щоб представники Молодіжної ради УТОГ могли відрядити відповідального за певний регіон України на цей захід.

Рекомендації щодо обрання лідера та роботи з молоддю:

  • згідно з Положенням, члени Ради молоді та лідер мають бути віком не старше 35 років;
  • обирайте тих, хто добре володіє ЖМ, є харизматичним, впевненим та вміє привертати до себе увагу людей. Не обирайте «зручних» для себе — не факт, що вони матимуть авторитет серед молоді;
  • лідером може бути молодий працівник будинку культури чи облорганізації;
  • знаємо, що залучити молодь не так легко — на все потрібен час. Ви можете під час певного заходу побачити лідера серед маси. Зазвичай їх видно поміж інших — вони виділяються тим, що збирають навколо себе публіку, це жваві, цікаві особистості. Знайдіть з таким лідером контакт, запропонуйте йому самому разом із своїми друзями організувати певний захід тощо;
  • після спілкування з молоддю деяких областей ми виявили такий факт, що глухі з вираженими якостями лідерів відмовляються очолити роботу з молоддю через те, що не вміють писати плани та звіти. Пропозиція для голів: створити найпростіші форми-таблиці для звітів та планів (наприклад: колонка «дата», колонка «захід», колонка «виконано»…) і, звичайно ж, допомогти у складанні таких документів. Відчуваючи підтримку від вас та відсутність упереджень, молодь буде сміливішою й ініціативнішою;
  • якщо молодь звертається з проханням надати приміщення — не залишайтеся осторонь, знайдіть хоч щось, де вони могли б зібратися, поспілкуватися тощо. УТОГ — наш другий дім, і ми маємо відчувати це;
  • заохочуйте лідерів. Так, зараз в Україні скрутне економічне становище і грошей зайвих немає. Але невеличка премія, заохочення, хоча б раз на рік, можуть додати стимулу. І від імені Молодіжної ради хочу висловити подяку Центральному правлінню УТОГ за те, що, незважаючи на скрутну економічну ситуацію, змогли заохотити 8 молодіжних лідерів грошовою премією.

На завершення хочу сказати, що робота з молоддю дійсно нелегка, потребує часу та сил, постійного пошуку… Але все залежить від усіх нас. Простягніть руку молоді, підтримайте її, зацікавте, бо саме від того, який буде контакт та співпраця з молоддю зараз — залежить багато чого у нашому спільному майбутньому.

Вибачте, на мобільній версії сайт
все ще розробляється.
Соціально активна молодь як фактор розвитку