ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Глибокий аналіз і вимогливе ставлення

Глибокий аналіз і вимогливе ставлення

1424 Діяльність УТОГ

 Одним з аспектів діяльності Центрального правління УТОГ є контроль за роботою виробничих підприємств УТОГ, які були створені задля реалізації статутних завдань Товариства, зокрема забезпечення працевлаштування членів УТОГ та отримання коштів для утримання непромислової сфери Товариства.

 У силу певних причин діяльність деяких виробничих підприємств УТОГ наразі не завжди відповідає цим вимогам. Саме тому керівництво ЦП УТОГ у своїх робочих поїздках, про які ми вже писали (дивіться № 24 від 5 серпня 2016 року) особливу увагу приділяло вивченню реальної ситуації на підприємствах Товариства, а також стану справ в організаціях та установах УТОГ.

 Ще на липневому засіданні президії ЦП УТОГ за незадовільний стан роботи очолюваних структурних підрозділів УТОГ отримав догану директор Дрогобицького МП «Карпати» УТОГ Л.Т. Любуська та суворе попередження — голова Одеської обласної організації УТОГ О.В. Бабін.

  Ці рішення є початком глибокого аналізу стану справ, вимогливого ставлення до виконання керівниками структурних підрозділів УТОГ своїх обов’язків та їхнього вміння мобілізувати підпорядковані їм колективи на виконання поставлених перед ними завдань. Таким чином, розпочату у липні серйозну розмову було продовжено у вересні. Перш за все, це стосується аналізу становища на Дрогобицькому МП «Карпати» УТОГ, яке стояло першим на порядку денному вересневого засідання президії. Л.Т. Любуська у липні було попереджено про необхідність усунення виявлених недоліків у виконанні планових завдань з обсягів виробництва продукції, щомісячних мінімальних відрахувань до бюджету УТОГ, середньомісячної заробітної плати, здачі приміщень в оренду, зменшення кредиторської заборгованості тощо.

 Як підкреслила голова УТОГ І.І. Чеп­чина, працівники підприємства під час зустрічі у липні просили дати їм роботу й гідну зарплату. Адже інваліди зі слуху отримують на МП «Карпати» у середньому трохи більше 400 грн!

  На вересневому засіданні президії з інформацією про сучасний  стан справ на Дрогобицькому МП «Карпати» виступив заступник голови ЦП УТОГ з економічних питань В.В. Шевчук, а також було надано слово директору підприємства Л.Т. Любусьці. На підставі одержаної інформації члени президії зробили висновок про відсутність на підприємстві змін на краще й більшіс­тю голосів прийняли рішення про розірвання контракту з директором.

 В.В. Шевчук доповідав також про стан справ на Черкаському УВП УТОГ. Розгляд цього питання був викликаний наявністю скарги працівників підприємства стосовно малого розміру зарплати, низьких обсягів виробництва, проб­лем з орендою приміщень та обладнання. У своєму виступі його директор — В.А. Кузін, наголошував на тому, що вживає всіх необхідних заходів: здійснюється пошук замовлень і працівники підприємства мають роботу, ведуться перемовини з орендарями стосовно підвищення оплати за оренду. А що стосується скарги, то, на думку В.А. Кузіна, це анонімний лист, який розглядати не варто. За словами директора, викликаний він незадоволенням підвищенням плати за відомчий гуртожиток, який є збитковим й утримання якого тягарем лежить на підприємстві.

 Проте, оскільки питання, які піднімались у листі, мають важливе значення, президія ЦП УТОГ доручила перевірку цих фактів голові Черкаської облорганізації УТОГ О.В. Карапась та головному бухгалтеру цієї організації В.П. Лихолай. Одночасно було перевірено усунення порушень, виявлених на Черкаському УВП УТОГ під час ревізії, яка відбулась у листопаді 2015 року.

 Під час нової перевірки виявлено, що на підприємстві недостатньо ефективно використовується площі під оренду, виробничі і невиробничі споруди потребують ремонту, є кадрові проблеми (немає служби головного інженера). Разом з тим, відзначається достатньо високий рівень технічного і технологічного оснащення підприємства. Завдяки цьому вдається більш­менш забезпечити роботою 40 штатних працівників, але прибутки підприємства від виробничої діяльності такі незначні, що перерахувань до бюджету УТОГ не дочекатися. Надходження від здачі в оренду вільних приміщень також бажають бути кращі… Втім,  за словами директора, ціна за оренду відповідає місцевим реаліям.

 На запитання члена президії, керівника КДВП «Контакт» УТОГ В.М. Зюбіна (яке він часто задає своїм колегам­директорам), чи не ліпше перерахувати визначені кілька тисяч гривень у бюджет УТОГ і не згадувати цю тему (до речі, «Контакту» доводиться перераховувати набагато більшу суму), В.А. Кузін, по суті, не знайшов, що відповісти.

  За підсумками обговорення на президії черкаському директору було оголошено догану. У разі відсутності позитивних зрушень, у листопаді 2016 року може стояти питання про доцільність подальшого продовження контракту з ним.

Продовження: Глибокий аналіз і вимогливе ставлення - 2

Інформація «НЖ».

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину