ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. На семінарі голів територіальних організацій УТОГ

На семінарі голів територіальних організацій УТОГ

Діяльність УТОГ

Після досить тривалої перерви у Навчально-відновлювальному центрі УТОГ знову зібралися для навчання й обміну досвідом голови територіальних організацій УТОГ: 52 особи з 21 області України. На посаді голів територіальних організацій працюють як особи з порушеннями слуху, так і особи з нормальним слухом, переважна більшість яких вільно спілкується жестовою мовою. Більшість голів ТО УТОГ працює досить тривалий період, але є серед них і молоді кадри.


Навчально-практичний семінар тривав 3 дні — з 11 до 13 грудня. У його програмі були і лекції з різних питань, і зустрічі з керівництвом УТОГ, і дискусії з колегами.

У перший день відбулося знайомство та коротка розповідь кожного учасника семінару про свою роботу. Хтось похвалився успіхами, хтось розповів про проблеми, хтось поскаржився на маленьку зарплату, а ще хтось розповів про кількість виданих членам УТОГ продуктових наборів та матеріальної допомоги. Були й гарячі теми про членський квиток та електронний облік членів УТОГ, про проведення роботи з глухими у сільській місцевості. Цей обмін думками ще раз довів, що діяльність територіальних організацій дуже і дуже різноманітна, а головне в цій роботі — це ставлення до людей та вміння вирішувати проб­леми, з якими вони звертаються до територіальної організації.

Питання про специфіку роботи ТО УТОГ у сучасних умовах, використання інформаційних та комунікаційних технологій, особ­ливості інформаційно-роз’яснювальної роботи та інші аспекти висвітлила перший заступник голови УТОГ Т.О. Кривко.

Зі статутних питань, особливостей ведення обліку членів УТОГ та їхніх звернень, планування роботи з виконання основних показників та здійснення звітності виступила начальник відділу організаційної та кадрової роботи виконавчого апарату ЦП УТОГ К.З. Нестеренко. Вона також провела з учасниками семінару обговорення «Положення про кращого голову територіальної організації УТОГ».

Про загальні принципи управління майном УТОГ розповів заступник голови УТОГ з цих питань С.В. Котельянець.

Досвідом роботи з документами в територіальній організації УТОГ поділилася голова ЦРК УТОГ і голова Кам’янець-Подільської ТО УТОГ С.В. Вергелес.

Під час навчально-практичного семінару було також проведено ознайомлювальну лекцію на тему «Де брати гроші громадській організації?».

Спікери — виконавчий директор ВГО «Національна асамблея осіб з інвалідністю України» (НАІУ) Н.С. Скрипка та генеральний секретар ВГО «НАІУ» В.М. Назаренко — розповіли учасникам семінару про роботу з грантами і написання проектів, як один із шляхів фінансового забезпечення діяльності громадської організації. Для УТОГ робота з грантами — це новий напрямок роботи та перспективний шлях до реалізації ідей, спрямованих на вирішення проблем та поліпшення рівня обслуговування осіб з порушеннями слуху.
Ще одну цікаву тему для використання в роботі голів територіальних організацій УТОГ — стосовно правового захисту осіб з порушеннями слуху та шляхів його здійснення — розповів Сергій Бреус, директор Четвертого Київського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Всі учасники семінару для голів територіальних організацій УТОГ отримали сертифікати, які вручила голова УТОГ І.І. Чепчина.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину