ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Офіційний коментар про сюжет "ТСН-тиждень" від 29.09.2019 р.

Офіційний коментар про сюжет "ТСН-тиждень" від 29.09.2019 р.

Діяльність УТОГ

Протягом останніх днів вересня Українське товариство глухих разом з усією світовою спільнотою людей з порушеннями слуху відзначало Міжнародний день жестових мов і міжнародний тиждень глухих, який покликаний привернути увагу суспільства до виконання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, у частині права глухих і організацій глухих.

Приємно, що цьогоріч нашу ініціативу з популяризації рідної мови глухих людей підтримали керівники багатьох міністерств на чолі з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, а також спікер Верховної ради  Дмитро Разумков, уповноважений Президента України Валерій Сушкевич виступили жестовою мовою.

Багато цікавих заходів відбулося в усіх організаціях УТОГ, а ініціативу жестових звернень підтримали також керівники міських та обласних адміністрацій , інших установ, пересічні громадяни.

Про проблеми і успіхи людей з порушеннями слуху згадувалося у різних засобах масової інформації.

Проте один з телеканалів, дозволив собі суб’єктивне висвітлення у одному з своїх сюжетів. Особливо вражає наклепницьке за змістом згадування про УТОГ в передачі ТСН-тиждень телеканалу «1+1», де інформацію про кохлеарну імплантацію було доповнено згадкою про УТОГ, в контексті, якого були висловлювання, які принижують честь та репутацію Українського товариства глухих, гідність кожного члена УТОГ.

Нікому не дозволено на підставі абсолютно абсурдних тверджень робити висновки щодо того, що в Україні завдяки кохлеарній імплантації зникає «країна глухих» і нібито УТОГ відмовляє батьків дітей з порушеннями слуху від кохлеарної імплантації. Насправді ми поважаємо вибір батьків за умови отримання ними вичерпної інформації.

При цьому тележурналісти знову згадали про ситуацію дворічної давності на Херсонському УВП УТОГ. Попри те, що зараз глухі люди працюють і мають можливість отримувати гідну зарплату, виконавці сумнівних замовлень знову й знову згадують про конфлікт, який вже у минулому і «розганяють хвилі»

Таким негідним вчинкам, спрямованим на підрив єдності й стабільності Українського товариства глухих, очорнення його ділової репутації, потрібно давати рішучу відсіч і тому закликаємо всіх членів УТОГ і тих, хто підтримує УТОГ, підписати звернення із вимогою рішуче засудити дії журналістів програми ТСН телеканалу «1+1», вимагати від них спростування неправдивої інформації та публічно вибачитись перед спільнотою глухих за образи, вчинені їм.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину