ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Коронавірус: на вістрі - захист прав глухих людей

Коронавірус: на вістрі - захист прав глухих людей

Діяльність УТОГ

Наразі діє Закон України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» № 766-VIII від 10.11.2015, де не врегульовано питання, що робити в екстрених випадках людям з порушенням слуху, зору та інших нозологій , коли у звичайний спосіб голосове повідомлення вони здійснити не можуть.

27 березня 2020 року голова ВГОІ УТОГ Ірина Чепчина (перекладала Олена Бутенко) взяла участь у відеоконференції, організованій на базі платформи ZOOM, за ініціативи уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича. Серед великого кола осіб у відеоконференції взяли участь також Олександр Шелест - заступник міністра цифрової трансформації України, Яніка Мерило - ІТ фахівець, радник міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Роман Лев - керівник громадської спілки " Українські системи та блокчейн рішення".

Валерій Сушкевич під час свого виступу згадав про Указ Президента України N 875 від 03.12.2019 року "Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю" і наполягав, щоб Міністерство цифрової трансформації України, виконуючи програму "Держава в смартфоні" і розроблених на підставі цього мобільних застосунків, врахувало потреби осіб з порушеннями слуху по виклику екстренних служб. За підсумками обговорення прийнято рішення створити міжгалузеву робочу групу із залученням фахівців громадської спілки "Українські системи та блокчейн рішення" і представників Українського товариства глухих.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину