ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Ситуація під контролем

Ситуація під контролем

Діяльність УТОГ

Ситуація під контролем

У кінці 2019 року у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська спеціальна школа Марії Покрови І–ІІ ступеня» року склалася напружена ситуація, пов’язана з діяльністю на базі цієї школи освітньо-соціально-культурного центру Святого Антонія (далі — ОСКЦ).

Розпочалася ця історія ще у вересні 2016 року, коли за рішенням Львівської обласної ради, але без обговорення та участі громадських організацій, адміністрації, трудового колективу і батьківського активу школи було започатковано діяльність ОСКЦ у вигляді науково-педагогічного експерименту. З часом нова установа почала претендувати на більші площі у приміщенні школи, в той час як це створює незадовільні умови для навчання і виховання учнів з порушеннями слуху. Така ситуація викликала занепокоєння педагогічного колективу та батьків учнів, які 11 листопада 2019 року звернулися до ряду високопосадовців та керівників громадських організацій зі зверненням про допомогу у захисті від рейдерського захоплення приміщень школи.

Цілком підтримуючи цю позицію і поділяючи занепокоєння стосовно долі прославленого навчального закладу, який у цьому році відзначатиме свій 190-річний ювілей, ВГОІ «Українське товариство глухих» підготувало звернення на ім’я міністра освіти і науки України Г.І. Новосад, у якому наголосило на необхідності вжити необхідних заходів з метою захисту інтересів педагогічного та учнівського колективів Львівської спеціальної школи Марії Покрови й створення у ній сприятливих умов для успішного навчально-виховного процесу.

Днями Центральне правління УТОГ отримало відповідь Міністерства освіти і науки України щодо розгляду листа ЦП УТОГ і колективного звернення педагогічного колективу та батьків учнів школи, у якій, зокрема, зазначається, що 18 грудня у Львові було проведено круглий стіл за участі представників школи, батьківського активу, обласної державної адміністрації, Львівської обласної організації УТОГ та інших зацікавлених сторін.

Як зазначається у листі за підписом генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН В. Хіврич, «за результатами круглого столу було вирішено, що управління майном спільної власності Львівської обласної ради розгляне можливості використання Центром інших вільних приміщень, керівництво закладу освіти шукатиме шляхи подальшого розвитку та вдосконалення закладу.
Зазначене питання перебуває на контролі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і буде вирішено з урахуванням побажань всіх заінтересованих сторін, не порушуючи права на освіту дітей з особливими освітніми потребами».

Враховуючи значний суспільний резонанс, яку має ситуація, що склалася у КЗ ЛОР «Львівська спеціальна школа Марії Покрови І–ІІ ступеня», Центральне правління УТОГ, зі своєї сторони, і надалі триматиме її під своїм контролем, стоятиме на захисті інтересів осіб з порушеннями слуху й сприятиме вирішенню проблем, які мають місце.

Також ви можете прочитати статтю про Львівську спеціальну школи Марії Покрови

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину