ID УТОГ
 1. Головна /   
 2. Iнформація /   
 3. Діяльність УТОГ /   
 4. Соціально активна молодь як фактор розвитку

Соціально активна молодь як фактор розвитку

Діяльність УТОГ
 
Соціально активна молодь як фактор розвитку

На нараді, яка відбулася після пленуму, перед її учасниками з питань щодо покращення роботи з молоддю виступила голова Молодіжної ради УТОГ Марія АНДРІЄНКО:

«Перш за все, дякую Центральному правлінню УТОГ за можливість виступити перед вами сьогодні. Діяльність Молодіжної організації УТОГ тісно пов’язана з діяльністю обласних організацій УТОГ і, здебільшого, все залежить від того, як обласні організації співпрацюють з молоддю та як підтримують її.

Дякую всім обласним організаціям за надіслані звіти за 2016 рік та плани на 2017 рік. Але прикро, що деякі облорганізації надіслали копії планів попередніх років; одна з облорганізацій надіслала ідентичний і звіт і план, в яких відрізнялася лише дата; ще одна з облорганізацій подала план роботи Будинку культури; деякі написали такі плани та звіти, що склалося враження, наче молоді там немає — лише ветерани. У багатьох планах був вказаний пункт про «публікацію на сторінках газети «Наше життя» УТОГ та на сайтах інформації про діяльність молоді», але насправді цей пункт виконують не всі, та й доволі рідко.

Тепер кілька слів щодо Форуму молоді, який відбувся у лютому цього року в Одесі. На жаль, він показав не дуже приємну картину. Були присутні 11 осіб, з них лише 5 лідерів — з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси. Не приїхали представники з 11 областей з різних причин: немає квитків, працюють у суботу тощо. На Форумі фактично активно працювали лише 5 осіб, які й були конкретно лідерами. Питання до голів обласних організацій — на вашу думку, чи є у молоді УТОГ майбутнє, якщо на Форумі були відсутні лідери або ж присутні «заміни», котрі говорили: «я не знаю, що я тут роблю», «мене попросили посидіти»?

Ще болючіше питання: вік найактивніших молодіжних лідерів наближається до відмітки 35 років… І добре, якщо вже зараз на місцях дбають про заміну. А якщо ні?

Пропозиція від Молодіжної ради УТОГ така: переобрати лідерів у тих областях, чиї представники не були присутніми на Форумі в Одесі, або в тих, котрі відправили заміну. Прохання повідомляти про перевибори заздалегідь, щоб представники Молодіжної ради УТОГ могли відрядити відповідального за певний регіон України на цей захід.

Рекомендації щодо обрання лідера та роботи з молоддю:

 • згідно з Положенням, члени Ради молоді та лідер мають бути віком не старше 35 років;
 • обирайте тих, хто добре володіє ЖМ, є харизматичним, впевненим та вміє привертати до себе увагу людей. Не обирайте «зручних» для себе — не факт, що вони матимуть авторитет серед молоді;
 • лідером може бути молодий працівник будинку культури чи облорганізації;
 • знаємо, що залучити молодь не так легко — на все потрібен час. Ви можете під час певного заходу побачити лідера серед маси. Зазвичай їх видно поміж інших — вони виділяються тим, що збирають навколо себе публіку, це жваві, цікаві особистості. Знайдіть з таким лідером контакт, запропонуйте йому самому разом із своїми друзями організувати певний захід тощо;
 • після спілкування з молоддю деяких областей ми виявили такий факт, що глухі з вираженими якостями лідерів відмовляються очолити роботу з молоддю через те, що не вміють писати плани та звіти. Пропозиція для голів: створити найпростіші форми-таблиці для звітів та планів (наприклад: колонка «дата», колонка «захід», колонка «виконано»…) і, звичайно ж, допомогти у складанні таких документів. Відчуваючи підтримку від вас та відсутність упереджень, молодь буде сміливішою й ініціативнішою;
 • якщо молодь звертається з проханням надати приміщення — не залишайтеся осторонь, знайдіть хоч щось, де вони могли б зібратися, поспілкуватися тощо. УТОГ — наш другий дім, і ми маємо відчувати це;
 • заохочуйте лідерів. Так, зараз в Україні скрутне економічне становище і грошей зайвих немає. Але невеличка премія, заохочення, хоча б раз на рік, можуть додати стимулу. І від імені Молодіжної ради хочу висловити подяку Центральному правлінню УТОГ за те, що, незважаючи на скрутну економічну ситуацію, змогли заохотити 8 молодіжних лідерів грошовою премією.

На завершення хочу сказати, що робота з молоддю дійсно нелегка, потребує часу та сил, постійного пошуку… Але все залежить від усіх нас. Простягніть руку молоді, підтримайте її, зацікавте, бо саме від того, який буде контакт та співпраця з молоддю зараз — залежить багато чого у нашому спільному майбутньому.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину