ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Важлива інформація про Лютіж

Важлива інформація про Лютіж

Діяльність УТОГ

В Україні діє Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (Лютіж, Київська обл.), де можна відновити своє здоров’я, пройти реабілітацію тощо. Але мало кому з членів УТОГ він відомий. Ми мали нагоду побувати там, про що і розповідаємо.

Центр працює за двома напрямками: комплексна реабілітація і професійна реабілітація.

- Професійна реабілітація – це підготовка з більше десятка професій з різними термінами навчання, яка є безкоштовною; можливе подальше працевлаштування. Проживання і харчування безкоштовні. Можливе навчання і отримання другої професії, якщо робота за першою професією не підійшла з різних причин.

Направлення в Лютіж отримується в Управлінні соціального захисту населення, куди слід подати пакет документів (паспорт, довідка про ідентифікаційний код, довідка МСЕК, ІПР, медична довідка 027/0, докумен про освіту, довідка про взяття на облік внутрішньопереміщених осіб, дві фотокартки 3х4).

Скажемо відверто, що в інших містах є прагнення чиновників не направляти в Лютіж для збереження коштів свого регіону. Але кожна особа з інвалідністю має право на реабілітацію в Лютіжі. Цьому вам допоможе ваша обласна організація УТОГ.

Групове навчання за спеціальністю може розпочатися з будь-якого місяця за умови повного комплектування навчальної групи. Тому краще розпочинати клопотання з настанням літа, щоб навчання розпочати у вересні. Спеціальна група забезпечується послугами перекладача жестової мови.

- Комплексна реабілітація. Особа з інвалідністю має право на фізичну реабілітацію протягом 60 днів у рік, яку можна розбити на частини. До послуг: басейн, спортзал, масажні кабінети тощо. Вікові обмеження на проходження реабілітації відсутні.

Підготовка пакету документів аналогічна, що і для проходження професійної реабілітації.

Розпочати питання варто з відвідування своєї обласної організації УТОГ – це потрібно для комплектування повних груп з числа глухих осіб. У заявці треба чітко вказати вид реабілітації (комплексна) і місце центру (Лютіж). Одночасне проходження реабілітації можливе у складі 50 осіб. Початок реабілітації орієнтовно – травень-червень.

Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю знаходиться у центрі лісопаркової зони. Відстань від нього до Києва - 22 км.

Розміщення в спальних корпусах за певними внутрішніми правилами: комплектація за статтю, області, віком тощо.

Ласкаво просимо в Лютіж!

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину