ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Діяльність УТОГ /   
  4. Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю «Соціальні підприємства в Україні: зміна парадигми»

Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю «Соціальні підприємства в Україні: зміна парадигми»

Діяльність УТОГ

Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю

Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю «Соціальні підприємства в Україні: зміна парадигми». Київ, 10 грудня 2019 року.

В Україні близько 300 підприємств, що засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю та мають державну підтримку у вигляді пільг з оподаткування. На цих підприємствах працює біля 5000 осіб з інвалідністю. На минулому тижні Верховна Рада України прийняла законопроект, яким продовжено дію норми Податкового кодексу України у вигляді податкової пільги за 0 ставкою ПДВ для соціальних підприємств.

Але залишаються питання, які є вкрай актуальними для таких підприємств:

  • опрацювання нових підходів запровадження компенсаторної підтримки зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю на соціальних підприємствах ГОІ в Україні;
  • напрацювання шляхів реалізації підприємствами ГОІ цілі 3.1. Програми діяльності Кабінету Міністрів України (збільшення кількості працевлаштованих до 40% від усіх осіб з інвалідністю, що є працездатними; збільшення кількості соціальних підприємств до 10% від усіх підприємств);
  • залучення підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю до виконання державного та місцевих замовлень;
  • збереження трудових соціальних гарантій для працівників з інвалідністю в новій редакції Трудового Кодексу України;
  • реалізація Закону України «Про публічні закупівлі» в частині закупівлі товарів (послуг), що виробляються соціальними підприємствами.

Усі ці нагальні питання сьогодні учасники матимуть нагоду обговорити під час роботи Всеукраїнського форуму підприємств громадських організацій людей з інвалідністю «Соціальні підприємства в Україні: зміна парадигми», який сьогодні розпочав свою роботу за участі директорів більше 100 підприємств громадських організацій ОЗІ та керівників громадських об’єднань.

Всеукраїнський форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю

Участь у роботі Форуму також беруть Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, народна депутатка України, Голова підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших нарахувань на фонд оплати праці Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Юлія Діденко, народні депутати, Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, представники Мінсоцполітики, Мінекономіки, Державної фіскальної служби України, Державної служби зайнятості, Держпраці, Фонду соціального захисту інвалiдів, інших органів об’єднання роботодавців, а також наші міжнародні партнери.

Організаторами Форуму виступили: Всеукраїнська асоціація підприємств та працюючих осіб з інвалідністю, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Українське товариство сліпих та Українське товариство глухих. Захід проходить за підтримки Уповноваженого Президента України з прав осіб з інвалідністю.

Захід частково фінансується за рахунок видатків державного бюджету на підтримку діяльності Асоціації підприємців та працюючих людей з інвалідністю України.

Форум проходить в рамках реалізації міжнародного проєкту «Підприємства людей з інвалідністю: від викликів бізнесу до рішення. Створення мережі соціальних підприємств осіб з інвалідністю в Україні».

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину