» » У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області

У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області


6 квітня 2017 року, на ІІ пленумі правління Київської організації УТОГ, крім 23 членів правління (з 29) і 5 членів ревізійної комісії, були також присутні перший заступник голови ЦП УТОГ Т.О. Кривко, начальник відділу по роботі з інвалідами Департаменту соціальної політики КМДА О.В. Оксак, заступник директора Київського міського відділення ФСЗІ Є.Д. Безполудін, керівники підприємств УТОГ м. Києва та Київської області, Почесні члени УТОГ.


На порядку денному були наступні питання: про підсумки роботи Київської організації УТОГ за 2016 рік та про основні показники роботи на 2017 рік; про затвердження розміру членського внеску для членів Київської організації УТОГ; про внесення зміни до складу членів президії правління Київської організації УТОГ (доповідачем з усіх питань був голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький).


Доповідь голови організації з першого питання порядку денного традиційно супроводжувалася відеопрезентацією. На жаль, не всі показники тут радували… Так, відбулося зменшення чисельності контингенту нечуючих (з 4234 до 3910 осіб) і членів УТОГ (з 3747 до 3526 осіб). Стабільними залишилися показники організаційної діяльності, а от кількість надання допомоги у вирішенні різних соціально-побутових питань значно збільшилася.


Вдалося у 2016 році вирішити питання з надання членам УТОГ 113 мобільних телефонів (у 2015 році не було жодного). Але, на жаль, зменшилася кількість працюючих глухих, найбільше всього — на підприємствах УТОГ та у сільському господарстві. До того ж, станом на 1 січня цього року нараховувалося 58 осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості як такі, що шукають роботу (як окремо зазначив М.М. Левицький, станом на 1 березня ця цифра трохи зменшилася).


Завдяки тісній співпраці Київської організації УТОГ з Культурним центром УТОГ та Навчально-відновлювальним центром УТОГ, киянам є чим похвалитися у проведенні культурно-масової роботи. Практично про всі ці заходи протягом року розповідалося на сторінках нашої газети, тому повторюватися нема сенсу.


Безсумнівно, найбільш визначною подією було проведення у вересні 2016 року соціально-культурної акції «Почуйте нас», приуроченої до Міжнародного дня глухих. Особливість цього заходу в тому, що проводився він у Маріїнському парку столиці для широкого загалу та сприяв тому, що про нечуючих і Київську організацію УТОГ дізналося більше киян та гостей міста.


Що ж стосується планів столичної організації УТОГ на 2017 рік, то більшість запланованих заходів складають традиційні культурно-масові проекти та конкурси. Новим і найвизначнішим серед них є урочистий захід до 100­річного ювілею з дня створення Київської організації УТОГ, який проводитиметься у жовтні 2017 року. Заплановано також організувати інші цікаві заходи.


 
У ході обговорення доповіді виступили учасники пленуму. Ці виступи подаємо далі.
Н.Д. ДЯЧЕНКО, голова Київської ТО УТОГ: 


«На сьогоднішній день Київська ТО УТОГ має у своєму складі 11 первинних організацій УТОГ: 10 районних п/о — у кожному з районів м. Києва, та в 2016 році відновила свою діяльність п/о УТОГ ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості».


Нас турбує наразі проблема надання допомоги особам з інвалідністю І—ІІ груп, у тому числі сліпоглухим. На жаль, є непоодинокі випадки, коли діти глухих батьків відмовляються їм допомагати.


Збільшується кількість ошуканих нечуючих людей, які втрачають житло, довірившись шахраям. Це дуже складні й болючі питання, які потім нам доводиться допомагати вирішувати в судах. Так, за минулий рік нам вдалося відстояти інтереси 4-х членів УТОГ, котрі втратили своє житло.


Зростає кількість звернень до перекладача жестової мови при вирішенні проблем у медичних закладах, юридичних інстанціях та ін., але як це здійснювати, коли у нас у штаті лише два перекладачі на 1988 членів УТОГ? Часто доводиться вирішувати питання шляхом написання записок з детальним описом проблеми нечуючого члена УТОГ і відправляти людину з цією запискою до інстанції.


Останнім часом ми в своїй роботі частково вирішуємо проблему дефіциту перекладачів ЖМ шляхом використання технічного засобу «СКАЙП-зв’язок»: через планшети або смартфони нечуючого та перекладача ЖМ проводимо спілкування між членом УТОГ і особою, до якої він звернувся зі своєю проблемою. Проте це не вирішує проблему дефіциту перекладачів у Київській ТО УТОГ.


Все більше нечуючих висловлюють бажання освоїти комп’ютерну техніку. Зараз навчаються дві групи глухих ветеранів на курсах користувачів ПК у Київському цент­рі по роботі з інвалідами, з яким ми тісно співпрацюємо.


Незважаючи на труднощі, ми працюємо і допомагаємо глухим киянам у вирішенні різних проблем».
А.К. СУМОВСЬКА, директор Білоцерківського БК УТОГ:


«Білоцерківський будинок культури глухих підпорядкований Київській організації УТОГ, ми отримуємо завдання з виконання основних показників роботи й усе виконуємо вчасно.


Проводимо різні культурно-масові заходи до державних та народних свят, запрошуємо гостей та спонсорів до участі у цих заходах.

Підтримуємо ветеранів з числа членів УТОГ.


Щосереди здійснюємо інформаційні зустрічі з членами УТОГ, а раз на місяць група активістів нашої організації проводить круглий стіл, зустріч за чашкою чаю тощо.


Завжди беремо участь у всіх конкурсах Київської організації УТОГ.


Адміністрація міста Біла Церква йде нам назустріч, виділяє транспорт для екскурсій та інших заходів.


Проводимо роботу й з оздоровлення: влітку 2016 року за допомогою спонсорів нам вдалося організувати виїзд на відпочинок для 54 осіб до моря — в смт. Залізний Порт на Херсонщині. Господар пансіонату із задоволенням запросив нас на наступне літо, бо йому сподобалися наші дружні й організовані члени УТОГ.


Здійснюємо ми також просвітницькі екскурсії. Зокрема побували в Почаєві; автобус для цієї поїздки виділив Мит­рополит Білоцерківської православної єпархії.


Приміщенню, у якому розташована наша ТО УТОГ, цього року виповнюється 117 років, і ми намагаємося утримувати будівлю у належному стані.


Протягом року здійснено заміну дверей в актовій залі БК УТОГ за рахунок коштів, виділених Білоцерківською міською радою.

У жовтні та листопаді 2016 року Київська організація УТОГ надала нам допомогу в повній заміні даху. Було також замінено вхідні двері закладу та вікно.


До Новорічних свят депутат О. Марченко надав членам УТОГ м. Біла Церква допомогу у вигляді новорічних наборів, цих подарунків вистачило не лише дітям.


Роботу Київської організації УТОГ вважаю відмінною».

 О.В. ОКСАК, начальник відділу по роботі з інвалідами Департаменту соціальної політики КМДА: 


«Доброго дня, шановні члени пленуму та гості! Хочу запропонувати вашій увазі нову інформацію щодо порядку надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам: громадська організація може скласти список своїх членів, які потребують матеріальної підтримки, і з відповідним пакетом документів подати до Головного управління соціального захисту населення м. Києва. Сума допомоги — в межах 2000 грн.


Хочеться відзначити: коли буваю у вас на заходах, отримую велике задоволення від працьовитості та ентузіазму працівників і членів вашої організації. Ще хочу висловити подяку перекладачам, які допомагають у комунікації між чуючими та глухими людьми.


Бажаю вам усім витримки, удачі та всіляких гараздів, а ми, своєю чергою, завжди намагатимемося з розумінням та підтримкою ставитися до вашої шановної громади».
В.Г. ЯКОВЛЄВ, голова Бориспільської міжрайонної ТО УТОГ: 


«Вітаю всіх присутніх. Дуже шкода, що на нашому пленумі немає представника від Київської обладміністрації.


У нас діють територіальні центри (ТЦ), де приймають малозабезпечених громадян та осіб з інвалідністю, але виникає проблема: щоб з села добратися до такого ТЦ, треба платити за проїзд, який значно подорожчав. Чому не вирішується питання безкоштовного проїзду для таких категорій громадян?


Коротко розповім про роботу, проведену протягом 2016 року Бориспільською міжрайонною ТО УТОГ:

  • було передплачено 123 примірники газети «Наше життя», а на 2017 р. вже передплачено 139 примірників;

  • члени нашої організації отримували від місцевих органів влади та від Червоного Хреста матеріальну допомогу та продуктові набори до Міжнародного дня глухих, а також матеріальну допомогу на лікування;

  • діти нечуючих батьків отримали квитки на дитячі новорічні вистави за рахунок районних міських рад;

  • 46 членів УТОГ отримали смартфони фірми «МедОк» і 13 — слухові апарати;

  • 7 статей з різної тематики було написано до газети «Наше життя» та 2 статті — до газети «Яготинські новини»;

  • проводилися пізнавальні екскурсії, організовувалася риболовля та пікніки.


Трохи зауважу про недоліки, які заважають нашій роботі. Багато випускників спецшкіл-інтернатів після випуску зі школи не стають на облік до територіальної організації УТОГ. Вважаю, це наслідки недостатньої роботи голів п/о УТОГ шкіл: вони не інформують випускників про необхідність стати на облік до ТО та не передають нам їхні облікові картки. Крім того, вважаю, що молодіжна організація глухих могла б також більш тісно співпрацювати зі школами в плані залучення випускників до подальшої їх участі у житті Товариства.


При оформленні ІПР у графі «Трудові рекомендації» часто вказують такі рекомендації, що нечуючому інваліду можна працевлаштуватися хіба що двірником чи прибиральницею.


Стосовно видачі смартфонів пропоную повернути попередній порядок видачі засобів комунікації глухих через ТО УТОГ.


І найболючіше: це тотальний дефіцит перекладачів жестової мови, особливо для обслуговування членів УТОГ, які проживають у сільській місцевості. В першу чергу, люди не йдуть працювати на цю посаду через невідповідність рівня заробітної плати обсягу роботи перекладача».
В.М. ГОНЧАРЕНКО, директор Культурного центру УТОГ:


«Хочу звернути увагу на ті питання, які важливі для членів УТОГ, і хочу почути вашу думку.


По-перше, в Товаристві глухих назріло болюче питання щодо послуг перекладу. Кількість перекладачів жестової мови зменшилася, що неприпустимо.


Наприклад, зараз в КЦ УТОГ — один перекладач. Два роки тому ми створили Центр «Школи української жестової мови», поширюємо жестову мову. Є багато бажаючих вивчати мову глухих.


Можливо, при Київській організації слід створити волонтерську службу з числа слабочуючих активістів, котрі зможуть надавати допомогу глухим у перекладі.


За усі 83 роки існування УТОГ і 100 років Київської організації ми не мали клубу шанувальників жестової мови, тож 27 квітня запрошуємо до КЦ на такий захід і пропонуємо рухатися далі разом.


По-друге, хочу звернутися до наших керівників, представників адміністрації: наша будівля збудована у 1967 році, тож двері, вікна, дах вже потребують заміни.


Ми просимо допомоги, пишемо листи щодо зменшення податків, адже 350 тисяч податку на землю, яку ми платимо, — це завелика сума для закладу культури для осіб з інвалідністю. Чому б не залишити нам 0,1%, щоб ми могли за ці гроші зробити ремонт в приміщенні КЦ? Для прикладу порівняйте вартість гекакалорій при опалюванні приміщення: Московський патріархат платить 700 грн, а ми, заклад для осіб з інвалідністю, — 1700 грн.


Таких, як ми, установ у Києві дві: клуби для глухих і незрячих, отже, на мою думку, нашому меру пану Кличку було б варто взяти нас під свій патронат».
В.В. СКУРЧИНСЬКИЙ, громадський директор Музею історії УТОГ, Почесний член УТОГ: 


«Михайло Мусійович говорив про 100­річчя Київської організації глухих, а я хочу нагадати, що цього року 4 листопада виповниться 50 років Музею історії глухих. Прошу не забути про цю дату та подумати про її відзначення».
О.К. КОРНЕЙЧУК, голова Васильківської районної п/о УТОГ: 


«Зараз стало дорого добиратись із передмістя до Києва, і тому залучати людей до участі у заходах, що організовує і проводить Київська організація та Культурний центр УТОГ, стає все важче. Та й їздити на прийом в Київ до офісу Київської організації також дорого, тому ми підтримуємо зв’язок через СМС, відео-спілкування в скайпі чи через мобільні чати. Коли до мене звертаються члени УТОГ, яким потрібно перекласти в якійсь інстанції, я їм сама допомагаю.


Хочу зауважити, що останнім часом члени УТОГ стали пасивними і не розуміють, навіщо їм членський квиток, якщо він не дає права безкоштовного проїзду. Люди звикли, як раніше: якщо ти інвалід — є переваги, і не розуміють, що зараз інший час. Обурюються, що кожні два роки треба поновлювати ІПР, є певні складнощі для глухих обходити лікарів, але ми вирішуємо це питання по домовленості із головою МСЕК і в 2016 році без обходу всіх лікарів продовжили дію ІПР у 30 членів УТОГ.


Щодо газети «Наше життя»: передплачувати зараз мало бажаючих, старі погано бачать і не читають, а молодші кажуть, що можуть переглянути її на сайті «НЖ», та й в Інтернеті достатньо різної інформації.


Рівень життя у багатьох погіршився, пенсія маленька, на роботу влаштуватись важко, а якщо працюють, то думають, як прогодувати сім’ю.

У вирішенні проблем люди звикли якось виходити із ситуацій: декому допомагають з перекладом чуючі діти, а якщо є якісь серйозні проблеми, то їдуть до Києва».Далі буде...


Фото П. МОРГУНОВА

Інф. "НЖ"

6 квітня 2017 року, на ІІ пленумі правління Київської організації УТОГ, крім 23 членів правління (з 29) і 5 членів ревізійної комісії, були також присутні перший заступник голови ЦП УТОГ Т.О. Кривко, начальник відділу по роботі з інвалідами Департаменту соціальної політики КМДА О.В. Оксак, заступник директора Київського міського відділення ФСЗІ Є.Д. Безполудін, керівники підприємств УТОГ м. Києва та Київської області, Почесні члени УТОГ.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області

2017-05-16
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2017-05/1494863131_dsc_6044.jpg

6 квітня 2017 року, на ІІ пленумі правління Київської організації УТОГ, крім 23 членів правління (з 29) і 5 членів ревізійної комісії, були також присутні перший заступник голови ЦП УТОГ Т.О. Кривко, начальник відділу по роботі з інвалідами Департаменту соціальної політики КМДА О.В. Оксак, заступник директора Київського міського відділення ФСЗІ Є.Д. Безполудін, керівники підприємств УТОГ м. Києва та Київської області, Почесні члени УТОГ.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!