» » У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області - 2

У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області - 2

Закінчення. Початок у посиланніТ.І. КОТОВА, голова Києво-Святошинської ТО УТОГ: 

«За останні декілька років дуже подорожчав міжміський проїзд і вже немає пільг для людей з інвалідністю, що призводить до створення проблем комунікації між членами УТОГ, котрі проживають в районах області і особливо в сільській місцевості. Залучити їх до наших конкурсів, змагань, виставок — велика проблема, люди насамперед думають, як вижити в скрутний час, і витратити 70–100 грн на проїзд до Києва для участі в наших заходах — для них невиправдана розкіш.


Я намагалася вирішити питання оформлення «Картки киянина» для мешканців Київщини, які працюють у столиці, а отже, поповнюють міський бюджет Києва, але отримала відповідь, що при існуючому механізмі відшкодування вартості проїзду пільгових категорій це питання вирішити неможливо.


Ще хочу акцентувати увагу на проблемі з перекладачами: я слабочуюча і наразі в Києво-Святошинській ТО немає перекладача. Якщо в деяких інстанціях (пенсійних фондах, соцзабезах, поліклініках тощо) я можу перекласти глухому члену УТОГ сама, то в судочинних органах це виключено. А як тепер вирішувати адміністративні питання при відвіданні місцевих органів влади? Тому пропоную не допускати скорочення посад перекладачів жестової мови, тому що саме послуги перекладу — це основна допомога, за якою звертаються до нашої організації члени УТОГ».

Л.В. ГЛАЗКОВА, голова Білоцерківської ТО УТОГ: 


«Багато було сказано щодо важливих питань, які вирішує Київська організація УТОГ. Ми проводимо роботу по всіх статутних напрямках. Це питання працевлаштування, оздоровлення, інформаційна допомога, юридична сфера та багато інших.


Найбільше непокоїть те, що нинішня молодь не хоче працювати на підприємствах УТОГ. Основне місце працевлаштування нечуючих — це мережі супермаркетів, де глухі працюють на різних роботах, здебільшого некваліфікованих.


Маємо проблему із довідками МСЕК: у різних регіонах роблять неоднакові записи про інвалідність зі слуху, а потім маємо чимало проблем при оформленні ІПР.


З Білоцерківською школою для глухих наша ТО підтримує дуже добрі стосунки. Маємо інформацію, що цього року 5 випускників хочуть вступати до ККЛП.


З питання отримання смартфонів ми звернулися до управління соціального захисту, заповнили документи і вже отримали 95 одиниць. На жаль, смартфони невисокої якості, деякі вже ремонтувалися.


Роботу Київської організації УТОГ в цілому оцінюю на «добре».

Т.О. КРИВКО, перший заступник голови ЦП УТОГ: 


«Шановні члени правління! Сьогодні було дуже багато сказано як про наболіле, так і про корисний досвід.


На сьогоднішній день є складності в усіх. Цьогоріч УТОГ з держбюджету отримує фінансову підтримку на рівні 2016 року, а уряд прийняв рішення, що мінімальна заробітна плата має становити 3200 грн, через що стан наразі склався дуже непростий: зростання зарплати і недостатнє фінансування призвело до необхідності провести скорочення деяких посад — з тим, щоб зберегти основні посади відповідних спеціалістів.


Маємо розуміти також, що наші підприємства УТОГ не є конкурентоспроможними і здебільшого вони нерентабельні. На них працюють багато осіб з інвалідністю, які на інших підприємствах через стан здоров’я працювати не можуть.


Прикро чути про сумніви членів УТОГ в необхідності членського квитка УТОГ. Нечуючі звикли ще з радянських часів отримувати різну допомогу просто так, не відчуваючи своїх обов’язків по відношенню до свого Товариства. Необхідно роз’яснювати людям порядок надання нашої допомоги: вона надаватиметься лише тим, хто є членом УТОГ, і тоді відпаде питання, навіщо членський квиток — адже лише при його наявності надаватиметься допомога перекладача, отримання необхідної інформації тощо. Давайте не будемо споживачами і не будемо чекати, що нам хтось має надати допомогу без зустрічних кроків з нашого боку.


Щодо ІПР — не всім глухим кожні два роки потрібно оформлювати ІПР. Тож пропоную Київській організації УТОГ звернутися до ЦП УТОГ щодо підготовки листа до Міністерства охорони здоров’я з питання вирішення проблеми оформлення ІПР раз на 5 років.


Про волонтерську допомогу слабочуючих активістів у перекладі — згодна, це слушна пропозиція, і потрібно знайти найбільш оптимальний спосіб щодо надання допомоги глухим.


Зі смартфонами склалася така ситуація: фірма виграла тендер і вирішила самостійно їх видавати. Ми пропонували зробити це організовано, через мережу УТОГ, проте фірма вирішила діяти самотужки. Зараз видачу тимчасово призупинено.


Щодо позачергового прийому глухих людей у медичних закладах: у Києві такий порядок діє, а в області — ні. Певна річ, необхідно вирішити це питання і в області.


Прошу врахувати такий досвід: у Львові відкрито кабінет при одній лікарні, де лікар разом з перекладачем приймають глухих як міста, так і області. Львів вирішив це питання самостійно. Єдина вимога була — перекладач повинен мати медичну освіту.


Я особисто з власної практики знаю проб­лему «лікар — глухий», коли лікар вимагає приходити з перекладачем, проте іноді виставляє перекладача за двері, а сам починає кричати глухому. При виникненні подібних проблем необхідно звертатися до керівництва медичного закладу і лікаря «приструнчать».


Приємно було почути, що спеціалісти вашої організації використовують веб-зв’язок для роботи з людьми, а от щодо поповнення інформаційної сторінки в інтернеті не згодна, що треба особливі умови чи спеціаліст. Це не таке велике навантаження, сторінку може поповнювати працівник або активіст організації.


Стосовно зв’язку організації УТОГ зі спецшколами для дітей з порушеннями слуху зауважу, що інструктори обласної організації повинні відвідувати її раз на квартал, голова організації — двічі на рік. Діти мають знати про УТОГ. Проте і самі голови первинних організацій спецшкіл повинні долучатися до цієї справи. Не треба вимагати багато, почнімо з малого».

М.М. ЛЕВИЦЬКИЙ, голова Київської організації УТОГ:


«Дякую всім за ваші виступи, за добрі слова, за оцінку діяльності нашої організації .


Хочу додати ще про деякі моменти нашої роботи: Київ і область — це окремі адміністративні одиниці. Отже, область не підпорядковується рішенням стосовно осіб з інвалідністю, які прийняті в столиці, а пільги, які мають кияни, не розповсюджуються на жителів області.


Ми вже два роки поспіль займаємося вирішенням порушених у ваших виступах проблем щодо безкоштовного проїзду інвалідів Київської області в метрополітені м. Києва та інших наболілих проблем. Цю проблему вирішити практично неможливо, бо міська влада категорично проти — немає коштів.


Згоден, що є проблема з обслуговуванням глухих перекладачами, оскільки зростає кількість проблем, пов’язаних із складними умовами життя, які потребують свого вирішення.


Стосовно всіх зауважень та пропозицій учасників пленуму ми розробимо відповідні заходи щодо їх виконання».


Учасники II пленуму правління Київської організації УТОГ прийняли постанову «Підсумки роботи Київської організації УТОГ за 2016 рік та про основні показники роботи на 2017 рік».


Далі на порядку денному було питання про затвердження розміру членського внеску для членів Київської організації УТОГ.

М.М. Левицький у своєму виступі зауважив, що в 2009 році на пленумі правління Київської організації УТОГ було затверд­жено розмір членського внеску:

- для членів УТОГ м. Києва — 12 грн.

- для членів УТОГ Київської області — 6 грн.


Протягом 7 років розмір членського внеску не змінювався. Разом з тим, обсяг проведеної роботи та надання практичної різноманітної соціально-побутової допомоги членам УТОГ збільшується, що потребує збільшення витрат на проведення організаційно-масових та культурно-масових заходів, надання матеріальної допомоги членам УТОГ.


У зв’язку з цим члени правління підтримали пропозицію про збільшення розміру членських внесків та запропонували затвердити розмір членських внесків:

- для членів УТОГ м. Києва — 30 грн.

- для членів УТОГ Київської області — 20 грн.


Саме таке рішення і було прийняте одноголосно.Далі слухали питання про внесення змін до складу президії правління Київської організації УТОГ. У зв’язку з тим, що обрана на звітно-виборчій конференції членом президії Т.М. Парубець перейшла на іншу роботу, де умови не дозволяють їй брати активну участь у громадській діяльності, вона звернулася до пленуму з проханням звільнити її від обов’язків члена президії правління Київської організації УТОГ.


За підсумками обговорення цього питання запропоновано: задовольнити прохання Т.М. Парубець про виведення її зі складу членів президії та обрати членом президії А.К. Сумовську, директора Білоцерківського будинку культури УТОГ.


На цьому ІІ пленум правління Київської організації УТОГ завершив свою роботу.


Фото П. МОРГУНОВА

Інф. «НЖ»

Закінчення. Початок у посиланні

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

У центрі уваги — проблеми членів УТОГ Києва і області - 2

2017-05-18
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2017-05/1494863131_dsc_6044.jpg

Закінчення. Початок у посиланні

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Де ви працюєте?


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!