» » Робоча поїздка керівництва УТОГ на Східну Україну

Робоча поїздка керівництва УТОГ на Східну Україну

Уже традиційними стали робочі поїздки керівництва Центрального правління УТОГ — голови УТОГ І.І. Чепчиної та її заступників — Т.О. Кривко та В.В. Шевчука, в області України з метою знайомства з діяльністю всіх структурних підрозділів Товариства. Читачам уже відомо про робочі поїздки до Житомира, на Хмельниччину, до Тернополя, Львова, Рівного, Черкас. Нині шлях прямував на Східну Україну за маршрутом: Сумщина — Харківщина — Полтавщина.


В.В. Шевчук, перекладач Л.С. Шинкаренко, О.В. Цюменко, І.І. Чепчина та Т.О. Кривко у Конотопі.

Першим пунктом прибуття стало промислове місто в Сумській області з цікавою назвою — Конотоп. Історичні корені назви міста вивчати ніхто не став, а от знайомитися зі структурними підрозділами системи УТОГ почали з гуртожитку Конотопського учбово-виробничого підприємства. Як і більшість гуртожитків системи УТОГ, він потребує косметичного та капітального ремонту. Якщо капітальний ремонт потребує значних коштів, то косметичний ремонт — оновлення стін, приведення внут­рішнього стану приміщень до більш сучасного та привабливого — завдання, у якому доцільно взяти участь самим мешканцям гуртожитку.

Конотопське учбово-виробниче підприємство УТОГ займає стійку позицію серед швейних підприємств Товариства. Попри периферійність місця знаходження, підприємство останніми роками стабільно шиє військовий одяг та інші замовлення. Загалом тут нині працює понад 170 осіб. Середня заробітна плата на Конотопському УВП УТОГ є однією з найвищих серед підприємств УТОГ. Уся адміністративна структура оптимізована в якісному співвідношенні до кількості працівників-відрядників.


На Конотопському УВП УТОГ

Користуючись нагодою, І.І. Чепчина на загальних зборах колективу вручила директору УВП — Оксані Володимирівні Цюменко заслужені нагороди підприємства — Дип­лом І ступеня за високу культуру виробництва й охорону праці, Диплом про визнання директора Конотопського УВП УТОГ кращим директором підприємства УТОГ 2016 року, а також почесні грамоти та відзнаки іншим працівникам підприємства.

Під час зустрічі з трудовим колективом підприємства відбулася відверта демократична розмова, в якій, не зважаючи на якісну роботу, старанність та здобутки О.В. Цюменко на посаді директора, траплялося, як кажуть, «незле тихе слово». Серед усіх проблем ключовими були питання про забезпечення житлом, про необхідність працювати в суботу для виконання замовлення, про розміри заробітної плати, про умови праці, зокрема взимку, через низьку температуру в окремих приміщеннях, і, навіть, про ставлення до глухих працівників. Помітно було, що частина запитань, які ставилися перед керівництвом ЦП УТОГ, була досить прикрою несподіванкою для директора підприємства. Однак, як кажуть, «хто старається — того й поганяють» і «завжди хочеться більшого».


Під час зустрічі з колективом Сумського ВП «Стиль» УТОГ


У приміщенні Конотопського УВП УТОГ розташована й територіальна організація УТОГ, діяльність якої — надійний тандем у забезпеченні членів УТОГ належним обслуговуванням, але й тут встигли поскаржитися на відсутність культурно-масових заходів, зокрема для дітей.

Наступним пунктом прибуття стало Сумське виробниче підприємство «Стиль». З першого погляду на подвір’я та приміщення «Стилю» стало зрозумілим, що це одне з взірцевих підприємств, яке може слугувати прикладом того, яким має бути сучасне підприємство для осіб з інвалідністю: сучасний, виконаний зі смаком, ремонт (зроб­лений, між іншим, кілька років тому), сучасні санвузли, належний внутрішній стан і, навіть, оформлення цехів. Відчутно, що керівник підприємства має чітку вимогу до збереження чистоти і порядку на робочих місцях. А трудовим колективом підприємства на відкритих зборах піднімалися питання здебільшого суспільного характеру.

Проте, гуртожиток Сумського ВП «Стиль» має значну потребу в коштах, бо, незважаючи на порівняно невеликий строк експлуатації, є потреба у зміцненні фундаменту будівлі гуртожитку та укріпленні її стін через тріщини по всій висоті. Питанням пошуку коштів на ремонт будівлі гуртожитку директор підприємства Л.П. Яковчук посилено займається останні кілька років, але поки що безуспішно…

Сумська обласна організація УТОГ — об’єкт непромислової сфери, де здійснюється найбільший обсяг роботи з різнобічного надання послуг особам з порушеннями слуху — членам Товариства, та виконання статутних завдань. Організація компактно розташована в будівлі практично в центрі Сум, а якщо точніше — в комерційно розвиненій ділянці міста, що зумовило пошук керівниками організації шляхів додаткових джерел надходження коштів, зокрема, шляхом здачі в оренду всіх можливих приміщень. Особливістю діяльності Сумської обласної організації УТОГ можна назвати не тільки вміння заробити кошти, а й підтримку нечуючих підприємців, наприклад, надання їм на пільгових умовах в оренду приміщень для здійснення діяльності, що є немалим чинником у підтримці та заохоченні до власної справи глухих осіб. Прикладом успішного підприємництва є підприємець Дмитро Нагорний, який свого часу розпочинав з маленької ятки на базарі, а зараз вже є вагомим спонсором для обласної організації.

Усі будівлі Сумської обласної організації УТОГ підтримуються у чистоті та порядку, своєчасно ремонтуються, робочі місця працівників обладнані персональними комп’ютерами або ноутбуками та іншою оргтехнікою. В приміщеннях Сумського будинку культури УТОГ проведено якісний сучасний ремонт, обладнано дзеркальний зал для репетицій, кімнати для підготовки до виступів учасників художньої самодіяльності. Помітно, що тут піклуються про нечуючих та роблять все, аби їм приємно було перебувати в приміщеннях обласної організації чи будинку культури.

В Охтирській територіальній організації УТОГ, яка здійснює діяльність у власному відремонтованому та сучасно обладнаному приміщенні, на керівництво УТОГ уже чекали глухі. Розмова вийшла невимушено відвертою, а питання були різноманітними та свідчили про неабияку поінформованість глухих. Було відчутно, що охтирчани сприймали за честь спілкуватися з керівництвом Товариства. Ближче знайомство з нечуючими, які перебувають на обліку в Охтирській ТО УТОГ, дало зрозуміти, що всі вони досить високо оцінюють роботу голови ТО УТОГ Наталії Лиховідько і завжди готові дружно прийти їй на допомогу. Зокрема, вони допомагають їй утримувати приміщення та прилеглі території у доглянутому стані.


Фото на згадку, зроблене в Охтирській ТО УТОГ

Приводом задуматися над майбутнім і над тим, як працювати далі, став своєрідний пам’ятник неефективному управлінню підприємством УТОГ — будівлі колишнього Лебединського УВП, яке в свій час здійс­нювало виробництво меблів. Що сталося, напевне більше знають нечуючі, які переймаються і живуть Товариством. Проте, основним є те, що нині будівлі Лебединського УВП УТОГ, в тому числі й гуртожиток, пустують. Є домовленості з продажу цих будівель через декілька років пуст­ки та занепаду. Однак ключовим в даній ситуації є висновок про те, що зупинене підприємство запустити знову досить таки складно. Всі намагання протягом останніх 5–7 років відновити виробництво й знайти інше пристосування будівлям були безуспішними та марними.

Дещо розрядило ці гнітючі враження знайомство з роботою Лебединської територіальної організації УТОГ, яка знаходиться у власному приміщенні та має досить якісний внутрішній та зовнішній ремонт будівлі та достатню кількість просторих кімнат для роботи з глухими. Враховуючи, що візит до Лебедина був досить пізнім та ще й у вихідний для ТО день, зустрітися з нечуючими місцевими мешканцями не вдалося.

З Лебедина всі їхали мовчки, але з чітким переконанням не допустити повторення історії Лебединського підприємства на будь-якому іншому об’єкті системи УТОГ. 

Відвідування Сумщини та близьке знайомство з організацією роботи у структурі Сумської обласної організації УТОГ та виробничих підприємств УТОГ, які розташовані на території області, свідчить, що при ефективному управлінні та відповідальному ставленні до своїх обов’язків можлива реалізація на досить високому рівні статутних завдань, які поставлені перед працівниками всієї структури Українського товариства глухих. Головним у нашій спільній роботі завжди була, є і буде Глуха особа. І саме діяльність, спрямована на забезпечення соціально-побутових, інформаційно-освітніх та культурно-дозвіллєвих потреб членів УТОГ, дозволяє впевнено говорити про якісну і результативну роботу всієї системи Товариства.


Більш детально ознайомитися з фото-звітом про робочу поїздку керівництва  УТОГ можна у соціальній мережі Фейсбук у групі «ВГОІ «Українське товариство глухих».


Дале буде.
Уже традиційними стали робочі поїздки керівництва Центрального правління УТОГ — голови УТОГ І.І. Чепчиної та її заступників — Т.О. Кривко та В.В. Шевчука, в області України з метою знайомства з діяльністю всіх структурних підрозділів Товариства. Читачам уже відомо про робочі поїздки до Житомира, на Хмельниччину, до Тернополя, Львова, Рівного, Черкас. Нині шлях прямував на Східну Україну за маршрутом: Сумщина — Харківщина — Полтавщина.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Робоча поїздка керівництва УТОГ на Східну Україну

2017-06-12
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2017-06/medium/1497262315_img_0009.jpg

Уже традиційними стали робочі поїздки керівництва Центрального правління УТОГ — голови УТОГ І.І. Чепчиної та її заступників — Т.О. Кривко та В.В. Шевчука, в області України з метою знайомства з діяльністю всіх структурних підрозділів Товариства. Читачам уже відомо про робочі поїздки до Житомира, на Хмельниччину, до Тернополя, Львова, Рівного, Черкас. Нині шлях прямував на Східну Україну за маршрутом: Сумщина — Харківщина — Полтавщина.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!