» » Знайомство з роботою підрозділів УТОГ у Харкові та Полтавській області

Знайомство з роботою підрозділів УТОГ у Харкові та Полтавській області

Харків, як друге після Києва за величиною місто в Україні, має також і розвинену структуру системи Українського товариства глухих. У місті діє аж два наших підприємства — Харківське УВП № 1 УТОГ та УВП № 2. Зважаючи на значну кількість осіб з порушеннями слуху, які проживають у Харківській області, та з метою забезпечення їх роботою, на обох підприємствах задіяні різні види виробництва. Якщо Харківське УВП № 2 позиціонується як швейне виробництво, то УВП № 1 — більш широкого профілю: це і металеві вироби, і вироби з пластмаси, і вироби з деревини. Однак гірко, що ні на одному, ні на другому підприємстві з різних причин не реалізовуються поставлені завдання як із забезпечення нечуючих належним обсягом роботи, так і з отримання прибутків для реалізації статутних цілей Українського товариства глухих.


Керівництво УТОГ побувало на проблемних об’єктах Харкова, які досить відчутно програють на фоні стану будівель та споруд, побачених на Сумщині. Зокрема, Харківське УВП № 2 УТОГ потребує значного ремонту покрівлі та всього четвертого поверху виробничих приміщень, а саме швейного цеху, який наразі перенесено на нижні поверхи через неможливість працювати під дірявою стелею.

Побачене на Харківському УВП № 2 справило гнітюче враження на голову УТОГ І.І. Чепчину та її заступників — Т.О. Крив­ко і В.В. Шевчука. Однак це було лише невеличкою частиною цілого клубка проблем, який утворився у Харкові. Безумовно лише одне: при відсутності належного контролю за діями призначеного за контрактом керівника підприємства в результаті отримуємо занепалі виробництва, запущений стан будівель, які експлуатувалися, але не вживалося жодних заходів для їх своєчасного ремонту та збереження у робочому стані. На жаль, серед керівників і досі багато таких, хто за старою звичкою вважає, що прийшовши на підприємство інвалідів, використавши дешеву робочу силу і матеріально-технічну базу, можна заробити, а потім піти — і нічого за це не буде.


Від цього на душі було дуже гірко: колись потужні підприємства системи УТОГ зараз стрімко втрачають свої позиції можливо ще й тому, що ми не маємо своїх власних вирощених кадрів, в тому числі з числа нечуючих, які б могли взяти на себе управління підприємством та всім його майновим комплексом, забезпечити стабільну роботу землякам та процвітання місцевої мережі УТОГ.

Під час зустріч керівництва УТОГ з трудовим колективом Харківського УВП № 2 відбулася відверта розмова про всі наявні проблеми, які хвилюють як рядових працівників підприємства, так і його адміністрацію. Нечуючі запитували про наболіле: про можливість отримання безкоштовного житла (на що, на жаль, отримали відповідь про відсутність фінансування з боку держави на ці потреби); про придбання обладнання, зокрема комп’ютерної техніки, яке б забезпечувало нормальний виробничий процес тощо.


До речі, на цьому підприємстві керів­ницт­во УТОГ познайомилося з найстаршим працюючим ветераном Ганною Іванівною Саприкіною — жвавою жіночкою, якій цілих 80 років, але вік не впливає ані на її зовнішність, ані на активну роботу швачкою, ані на енергійність та запал, якими вона заряджає колег по цеху.

Ще одне підприємство Харкова — УВП № 1 у порівнянні з попереднім підприємством має на сьогоднішній день значно кращу матеріально-технічну базу, але поруч з цим — і значні проблеми, які, на жаль, не розуміють чи не хочуть розуміти працівники цього підприємства з розрахунку на тимчасову вигоду. Ситуація досить складна та вимагає своєчасних і правильних рішень керівництва, суть проблеми з метою захисту комерційної таємниці зараз висвітлювати не будемо. Однак редакція залишає за собою обов’язок, у випадку зникнення всіх загроз для майбутнього цього підприємства, розповісти про ситуацію, яка там склалася. Якою буде доля працівників Харківського УВП № 1 УТОГ та й самого підприємства — покаже час. Наразі приймаються певні управлінські рішення та заходи з метою збереження всього комплексу матеріально-технічної бази УВП № 1 та недопущення його втрати.


Під час робочого візиту до Харкова також були проведені зустрічі з керівництвом Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів та Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Відбулася зустріч керівництва УТОГ і з колективом Харківської обласної організації УТОГ. Вона здійснює діяльність в одному з найбільших приміщень в системі УТОГ, за яким, відповідно, потрібен належний догляд та, знову ж таки, правильні господарські розрахунки, спрямовані на їх збереження та зміцнення. На фоні підвищення рівня мінімальної заробітної плати та відсутності достатнього фінансування на утримання всієї непромислової (соціальної) сфери Українського товариства глухих, що зумовило «зрівнялівку» у заробітній платі спеціалістів, які працюють з нечуючими та змусили обласні організації по всій Україні переглянути та оптимізувати свої штати, не всі це змогли зрозуміти, а то й сприйняти.

Під час зустрічі з трудовим колективом Харківської обласної організації УТОГ обговорювалися питання організації роботи. В першу чергу звернуто увагу на необхідність надання в наших організаціях якісних послуг особам з порушеннями слуху, починаючи з послуг перекладача, організації дозвілля та закінчуючи внутрішнім оформленням. Позиція керівництва УТОГ незмінна — кожен штатний працівник Товариства повинен зробити все, аби нечуюча особа хотіла приходити до нас та відчувала себе максимально комфортно у наших приміщеннях з врахуванням вимог часу.


В активному обговоренні та пошуку шляхів вирішення наявних проблем швидко минув час, але єдино правильного рішення знайдено так і не було, адже злагоджена та якісна робота колективу залежить в першу чергу від його внутрішнього самопочуття.

Вирушаючи з Харкова на Полтавщину, кожен учасник нашої робочої групи відчував, що на душі лежить тягар відповідальності за долю нечуючих  не тільки Харкова, але й усієї України.

У Полтаві, аналогічно як і в Харкові, діють два виробничих підприємства. Але, у порівнянні з Харковом, справи на обох полтавських підприємствах значно кращі. Звісно, і тут потрібно шукати свої шляхи та підходи до вирішення існуючих проб­лем з метою забезпечення максимально ефективного функціонування та виконання поставлених завдань. Полтава ще раз підтвердила, що дуже багато залежить від особи керівника чи то підприємства, чи то обласної організації.

Полтавське виробниче підприємство «Універсал» на фоні всіх побачених за час робочих поїздок керівництва УТОГ можна назвати сучасним взірцевим підприємством, керівник якого Б.О. Акінін — сучасна особистість з унікальним, у порівнянні з багатьма іншими керівниками в системі УТОГ, підходом до організації виробництва та всієї господарської діяльності. На «Універсалі» є сучасні прозорі робочі кабінети, відчувається позиція відкритості та доступності адміністрації як для працівників, так і для замовників та потенційних клієнтів підприємства. Практично всі наявні приміщення задіяні для виконання відповідних виробничих завдань. Єдине, чого не вистачає — це завантаженості всіх потужностей виробництва.

Досить приємною є тенденція, яку було помічено виключно на Полтавському ВП «Універсал», — професійний ріст та підготовка нечуючих спеціалістів. Особи з порушеннями слуху задіяні не лише у найпростіших виробничих процесах, а й у досить складних та висококваліфікованих, а керівництвом підприємства заявлена готовність прийняти на роботу і навчати молодь та й усіх бажаючих.

Підприємство «Універсал» беззаперечно виправдовує свою назву всіма напрямками виробництва, які освоює та здійснює. Тут вміють працювати і з металом, і з складними електронними схемами, і навіть з деревиною, перетворюючи її в особ­ливі мистецькі вироби.

Неабиякий авторитет колективу і керівництву «Універсалу» в очах гостей додав загальний стан будівель та споруд підприємства, а також матеріально-технічна база підприємства, яка містить різноманітне обладнання.

Що ще особливе на «Універсалі» — це відсутність вільних від діючого виробництва приміщень, адже позиція у Бориса Олексійовича непохитна — все має бути задіяне в роботі підприємства. Тому хочеться побажати підприємству успіхів і досягнень в отриманні нових замовлень для повного завантаження всіх напрямків свого різнобічного виробництва.

Дещо гірші справи на сусідньому Полтавському учбово-виробничому підприємстві УТОГ швейного профілю. Не зовсім ефективний підхід до управління підприємством нівелює всі позитивні напрацювання. Однією з болючих проблем є не­ефективне використання робочих приміщень, що тягне за собою таку проблему, яка називається «незадовільні умови роботи». Трудовий колектив під час зустрічі з делегацією Центрального правління УТОГ в першу чергу скаржився на холод у виробничих приміщеннях під час зими. А воно й не дивно — величезний цех на невелику кількість працівників обігріти дуже затратно, а незначні прибутки не дозволяють робити величезні витрати на обігрів.

За результатами ознайомлення з роботою Полтавського УВП УТОГ керівництвом  УТОГ зроблено відповідні рекомендації щодо ефективної організації роботи та доручення щодо усунення наявних недоліків.

Гості завітали також до Полтавської обласної організації УТОГ, де були виявлені недоліки в організації роботи всієї мережі облорганізації, за якими буде проведено додаткові заходи для прийняття відповідних рішень і здійснення відповідної кропіткої роботи. Адже, повторимося, головним і пріоритетним в роботі будь-якої обласної організації має бути глуха особа, для якої й працює вся структура Українського товариства глухих.

Двоякими були відчуття і під час відвідування Лубенського учбово-виробничого підприємства УТОГ, яке, знаходячись у порівняно невеликому місті, на сьогоднішній день неспроможне якісно працювати: з одного боку — через недостатні обсяги роботи, а з іншого — через відсутність кваліфікованих кадрів, звільнення спеціалістів та аж занадто лояльну організацію діяльності підприємства: 41 особа адміністративного корпусу проти 36 швачок, які задіяні безпосередньо у виробничому процесі. Як говориться в народі: «на кожного робітника — два начальники».

На загальних зборах трудового колективу працівники волали про допомогу та, зокрема, вказували на багаторічні обіцянки, в тому числі з боку представників Цент­рального правління УТОГ, які так і лишаються невиконаними… Перед керівницт­вом знову постало завдання — не допустити занепаду чергового підприємства системи УТОГ. У зв’язку з цим було організовано оперативну виробничу нараду з адміністративним персоналом з пошуку шляхів виходу з ситуації, яка склалася. Однією з рекомендацій було завдання про проведення скорочення працівників адміністрації з метою приведення їх кількості до економічно ефективних показників.

Отже, чергова поїздка керівництва УТОГ показала не тільки позитивні тенденції роботи, як то в Сумській області, але й недоліки, яких, на жаль, досить багато, і вирішення їх залежить від відповідальності керівників на місцях та вміння організувати роботу підпорядкованого об’єкту. В будь-якому разі, перед апаратом ЦП УТОГ ще багато завдань, які потрібно вирішувати.Інф. «НЖ».

Харків, як друге після Києва за величиною місто в Україні, має також і розвинену структуру системи Українського товариства глухих. У місті діє аж два наших підприємства — Харківське УВП № 1 УТОГ та УВП № 2. Зважаючи на значну кількість осіб з порушеннями слуху, які проживають у Харківській області, та з метою забезпечення їх роботою, на обох підприємствах задіяні різні види виробництва...

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Знайомство з роботою підрозділів УТОГ у Харкові та Полтавській області

2017-07-06
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2017-07/1499280835_img_0185.jpg

Харків, як друге після Києва за величиною місто в Україні, має також і розвинену структуру системи Українського товариства глухих. У місті діє аж два наших підприємства — Харківське УВП № 1 УТОГ та УВП № 2. Зважаючи на значну кількість осіб з порушеннями слуху, які проживають у Харківській області, та з метою забезпечення їх роботою, на обох підприємствах задіяні різні види виробництва...

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!