» » Організація Об’єднаних Націй оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мов

Організація Об’єднаних Націй оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мовЗначне досягнення для глобальної спільноти глухих:
Міжнародний день жестових мов оголошений Організацією Об’єднаних Націй

 

Нью-Йорк, США, 19 грудня 2017 року: Генеральна Асамблея ООН оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мов. Відповідна резолюція (A/C.3/72/L.36/Rev.1 – версія Міжнародним жестом тут) спочатку була узгоджена під час 48-го засідання Третього комітету Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у четвер 16 листопада 2017 року, і офіційно прийнята сьогодні на 72-й Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.


Резолюція була внесена через Постійне представництво Антигуа і Барбуда при Організації Об’єднаних Націй за оригінальним запитом Всесвітньої федерації глухих (ВФГ). ВФГ працювала зі своїми країнами-членами, щоб отримати підтримку від їхніх відповідних постійних представництв при Організації Об’єднаних Націй, які мають повноваження на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй голосувати за прийняття резолюції як співавтори. Резолюція була спільно організована 97 державами-членами Організації Об’єднаних Націй і прийнята на основі консенсусу.


Посол Волтон Вебсон з Постійного представництва Антигуа і Барбуда при Організації Об’єднаних Націй зазначив: «Ця резолюція є важливою віхою в нашій міжнародній обіцянці «не полишати нікого». Проголошення 23 вересня як Міжнародного дня жестових мов є значним кроком в універсалізації всіх громад для визнання завдань, викладених у статті 21 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, для досягнення нашої універсальної мети щодо інклюзії. Уряд Антигуа і Барбуди радий бути частиною цього Міжнародного дня, який зосередить увагу на принципах Конвенції ООН про захист прав людини та основоположних принципів у справі заохочення рівності, особливо з точки зору доступності, що сприяє індивідуальній свободі вибору, гідності та незалежності без дискримінації».


Вибір 23 вересня вказує на дату створення ВФГ у 1951 році. Цей день свідчить про народження адвокаційної організації, однією з головних цілей якої є збереження жестових мов та культури глухих як передумов реалізації прав людини глухих осіб.


Перший Міжнародний день жестових мов відзначатиметься 23 вересня 2018 року в рамках Міжнародного тижня глухих.


Президент Всесвітньої федерації глухих Колін Ален підкреслив: «Ця резолюція визнає важливість жестової мови та послуг, пов'язаних з її використанням, для глухих людей, наскільки це можливо. Вона також підкреслює принцип "нічого про нас без нас" з точки зору роботи з глухими громадами. Починаючи з 2018 року ВФГ дуже рада в зв'язку з перспективою спостереження і святкування цього дня щорічно».


Міжнародний тиждень глухих був вперше відзначений у вересні 1958 р. і з того часу перетворився на глобальний рух єдності глухих та узгодженої адвокації з метою підвищення обізнаності про проблеми, з якими вони стикаються у своєму повсякденному житті. ВФГ твердо переконана в тому, що нинішня резолюція Організації Об’єднаних Націй є цінним продовженням цієї традиції і має потенціал для поглиблення розуміння державами-членами Організації Об’єднаних Націй, приватного сектора та системи Організації Об’єднаних Націй у справі закриття існуючих прогалин у досягненні прав людини для глухих осіб.


ВФГ щиро дякує Постійному представництву Антигуа і Барбуда за його безпосередність, спільні зусилля та підтримку, зроблені для досягнення цієї важливої віхи для глобального співтовариства глухих. Ця оцінка поширюється на всіх співавторів та країни, які підтримали цю резолюцію.


Джерело

https://wfdeaf.org/news/un-23-sept-as-international-day-of-sign-languages/

Переклад

Ігор Бондаренко

Нью-Йорк, США, 19 грудня 2017 року: Генеральна Асамблея ООН оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мов. Відповідна резолюція спочатку була узгоджена під час 48-го засідання Третього комітету Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у четвер 16 листопада 2017 року, і офіційно прийнята сьогодні на 72-й Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Організація Об’єднаних Націй оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мов

2017-12-21
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2017-12/1513869735_idsl_ua.png

Нью-Йорк, США, 19 грудня 2017 року: Генеральна Асамблея ООН оголосила 23 вересня Міжнародним днем жестових мов. Відповідна резолюція спочатку була узгоджена під час 48-го засідання Третього комітету Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у четвер 16 листопада 2017 року, і офіційно прийнята сьогодні на 72-й Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!