Про соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства

Дата: 29-01-2018, 11:34 Автор: Admin Переглядів: 263 Надрукувати

Увага! Соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства, які отримують пенсію у разі втрати годувальника виплачуватиметься!


Останнім часом у спільноті глухих поширюється інформація, розміщена на сайті щотижневика «АіФ», у якій йдеться про те, що соціальну допомогу не виплачуватимуться українцям, які отримують понад 1500 грн.


Зокрема, зазначено, що така допомога не призначається, якщо:

  • середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну людину перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (а саме тисяча триста сімдесят три грн);

  • особа отримує пенсію або соціальну допомогу згідно із законом «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».


Ця новина розлетілася у соціальних мережах та «циганською поштою». Глухі, які отримують соціальну допомогу, як такі, яким призначена пенсія по втраті годувальника, схвилювалися тим, що не отримали у січні соціальну допомогу і знайшли собі пояснення у публікації «АіФ». Але насправді це не так! 


Дійсно, деякі особи, які отримують пенсію з втрати годувальника і соціальну допомогу, у січні не отримали вчасно цю соціальну допомогу. Сталося це через те, що вона сплачується за рахунок коштів, які надходять у вигляді дотацій до місцевих бюджетів на забезпечення державних соціальних гарантій. А на початку року місцеві бюджети мають певну затримку з фінансуванням обов’язкових соціальних виплат. Окрім того, не забуваймо, що соціальна допомога, на відміну від пенсій, не має закріпленої дати для виплат та може коливатися в часі в межах місяця.


Отже, роз'яснюємо: в тексті  «АіФ» йде мова про тимчасову соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Тобто таким, які мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. При цьому враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.


Розмір цієї допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більший 75% прожиткового мінімуму для сім’ї.


Таким чином, гарантований мінімум на 2018 рік для розрахунку допомоги наступний:

  • для працездатних осіб – 370,02 грн;

  • для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн;

  • для дітей до 6 років – 1268,20 грн;

  • для дітей від 6 до 18 років – 1581 грн;

  • для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1497,7 грн.

 

Даний вид соціальної допомоги призначається на 6 місяців, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1768-14


Особи з інвалідністю з дитинства, які отримують соціальну допомогу, як такі, яким призначена пенсія по втраті годувальника, можуть бути спокійними за отримання належних їм виплат.  

 

Інф. ЦП УТОГУвага! Соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства, які отримують пенсію у разі втрати годувальника виплачуватиметься! Останнім часом у спільноті глухих поширюється інформація, розміщена на сайті щотижневика «АіФ», у якій йдеться про те, що соціальну допомогу не виплачуватимуться українцям, які отримують понад 1500 грн.

">


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Про соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства

Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2018-01/1517218376_life-insurance-cost.jpg

Увага! Соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства, які отримують пенсію у разі втрати годувальника виплачуватиметься! Останнім часом у спільноті глухих поширюється інформація, розміщена на сайті щотижневика «АіФ», у якій йдеться про те, що соціальну допомогу не виплачуватимуться українцям, які отримують понад 1500 грн.

Юридична адреса


Виконавчий апарат
Центрального правління УТОГ:
03150, м. Київ,
вул. Велика Васильківська, 74.

Приймальня:
тел/факс: (044) 246-76-33,
e-mail: cputog@ukr.net
 

Голосування

Все опросы Де ви працюєте?