» » Відзначення ювілею УТОГ в наших організаціях - 3

Відзначення ювілею УТОГ в наших організаціях - 3

ЧЕРНІВЦІ

Виконанням Гімну УТОГ учасниками гуртка пісні в жестовому виконанні Чернівецького обласного будинку культури глухих та презентацією «Українському товариству глухих — 85», матеріалами якої було висвітлено історію створення, становлення та розвитку Українського товариства глухих, розпочався урочистий вечір, присвячений 85-річчю від дня створення Українського товариства глухих у Чернівцях.
Багато привітань з поважним ювілеєм Товариства було адресовано членам УТОГ від гостей та організаторів свята: першого заступника голови ЦП УТОГ Т.О. Кривко, голови Чернівецької обласної організації УТОГ Л.І. Дубровіної, заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України Л.Т. Троцюк, заступника керуючого обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів В.І. Євлахова, заступника начальника Департаменту соціального захисту населення обласної держадміністрації Н.В. Пасічник, голови обласної організації УТОС І.С. Фестриги, директора обласного навчально-реабілітаційного центру №1 О.О. Савчук, заступника директора спеціальної школи-інтернату № 2 Л.М. Мельник, начальника обласного центру «Інваспорт» М.Г. Кідревича.

Привітав членів УТОГ з ювілеєм також мер м. Чернівці О.П. Каспрук, який нагородив працівників-ветеранів обласної організації УТОГ почесними грамотами міської ради.

Багато теплих слів було сказано на адресу ветеранів УТОГ, які відпрацювали в обласній організації та на регіональних підприємствах УТОГ понад 40 років і внесли достойний вклад у розвиток Товариства. Це Н.О. Марчук, Г.М. Хабайло, В.М. Корда, Г.С. Танас та 90-річні ветерани — Г.Т. Колосенко та Н.М. Івановська. Всі вони нагороджені подяками та цінними подарунками.


На заході було вшановано директора Чернівецького коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича В.В. Бобика за чуйне ставлення до проблем нечуючих людей та надання можливості навчатись у цьому колед­жі глухій випускниці обласного реабілітаційного центру. Голова обласної організації Л.І. Дубровіна подякувала представникам державних органів влади, спонсорам та благодійникам за надання допомоги у вирішенні питань діяльності обласної організації, а також директорам регіональних підприємств УТОГ — за допомогу у проведенні урочистого заходу.

Долучилася до вітання з ювілеєм сім’я члена УТОГ С.В. Сімак, яка замовила святковий торт для всіх присутніх у залі.

Завершився вечір концертною програмою та побажанням нашому Товариству жити й діяти ще багато років на благо нечуючої людини.

В. ЗАГУТА, інструктор-методист по роботі серед глухих Чернівецької обласної організації УТОГІВАНО-ФРАНКІВСЬК

20 травня 2018 року в Івано-Франківському будинку культури УТОГ відбувся урочистий захід, присвячений 85-й річниці Українського товариства глухих «Тобі, УТОГ, складаємо шану…».


В заході взяли участь: В.В. Балдига — член президії ЦП УТОГ, голова Львівської облорганізації УТОГ, представник від Центрального правління УТОГ; В.Ю. Жураківський — керуючий обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів; Р. Р. Марцінків — мер міста Івано-Франківськ; Н.М. Кузюк — перший заступник голови міського департаменту соціального захисту населення; І.М. Остяк — директор Івано-Франківського УВП УТОГ; М.О. Василюк — начальник міського Центру «Інваспорт»; В.М. Атаманюк — президент обласного осередку Спортивної федерації глухих; О.М. Кондратович — вчитель Калуської спецшколи-інтернату для дітей зі зниженим слухом; Ю.М. Іванів — ветеран УТОГ, колишня голова Калуської ТО УТОГ; Г.Н. Вінтоняк — Почесний член УТОГ; журналісти від ОТБ «Галичина» та редакції місцевої газети «Галичина», інші поважні гості.

Свято вели директор УВП УТОГ І.М. Остяк та перекладач Івано-Франківського ТО УТОГ Г.Я. Семчишин, перекладала жестовою мовою С.Й. Магас — перекладач БК УТОГ.


Розпочалося свято з Гімну України у виконанні М. Тригуб’як, Н. Романюк, В. Тригуб’як. Благословили всіх присутніх та побажали миру і процвітання священики Української греко-католицької та автокефальної православної церкви.

До присутніх з теплими словами вітання звернувся В.В. Балдига, який вручив почесні грамоти ЦП УТОГ працівникам облорганізації та УВП УТОГ, ветеранам УТОГ. П’ять працівників Івано-Франківського УВП були нагороджені відомчою відзнакою — нагрудним знаком УТОГ «За заслуги».

Оплесками всі присутні зустріли мера міс­та Руслана Марцінківа, який попри зайнятість (у місті цього дня проводились заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій), все ж знайшов час, щоб завітати на наше свято й особисто вручити подяки та квіти кращим працівникам й активістам облорганізації та УВП УТОГ.

Н.М. Кузюк та В.Ю. Жураківський передали всім присутнім вітання від обласної ради, облдержадміністрації, міського та обласного фондів соціального захисту інвалідів та вручили грамоти.

Кращі нечуючі спортсмени області були нагороджені грамотами від обласного та міського центрів «Інваспорту», ОСФГУ.

На святі також виступили спонсори. Пастор церкви Адвентистів сьомого дня, яка неодноразово надавала облорганізації УТОГ спонсорську допомогу, особисто привітав усіх та вручив голові облорганізації УТОГ М.М. Пашник подарунок — ноутбук. А від представників ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат» ми отримали в подарунок три святкові торти, в центрі яких красувалася цифра 85.

На заході М.М. Пашник вручила подяки своїм найкращим активістам, а І.М. Остяк нагородив грамотами кращих працівників підприємства.

Не забули також привітати перекладачів облорганізації, ТО, БК та УВП УТОГ, у яких 20 травня було професійне свято — День перекладача жестової мови. Їм були вручені квіти, а Христина Пасечник подарувала пісню «Многая-многая літа» у жестовому виконанні.

Було зачитано привітання від Почесного члена УТОГ, колишнього перекладача облорганізації УТОГ В.В. Кураченкової, яка 61 рік пропрацювала в УТОГ і колишньої голови обласної Ради ветеранів УТОГ М.М. Чиж, які, на жаль, за станом здоров’я не змогли бути присутніми на святі.

На урочистому заході були представлені також найкращі концертні номери у виконанні учасників колективу художньої самодіяльності БК УТОГ: Н. Романюк, М. Тригуб’як, В. Тригуб’як, І. Яніва, М. Яцюк, М. Мельничук, А. Павленко, Л. Михайлової та Софійки Магас.

Учасники та гості святкового заходу змогли переглянути фотостенди «Це наша з тобою біографія», а також ознайомитись із експонатами обласної виставки виробів декоративно-прикладного мистецтва ветеранів УТОГ «Краса, створена твоїми руками». Кращі роботи ветеранів УТОГ — Л.О. Агости, М.М. Мельничук, О.І. Паньків, Г.Я. Семчишин — журі відібрало для участі у Всеукраїнській виставці.

Для 40 ветеранів Товариства благодійний фонд «Карітас» української греко-католицької церкви влаштував святковий обід, а для 25 учасників художньої самодіяльності та активістів БК УТОГ безкоштовний обід надало кафе-піцерія «Тіп-Топ».

Сюжет про відзначення 85-річчя УТОГ транслювався обласним телебаченням «Галичина».

Упевнені, що пройдуть роки, всі ми спільними зусиллями подолаємо труднощі, які сьогодні переживає наша держава. Але й тоді для багатьох громадян України, зокрема й для людей з нормальним слухом, буде слугувати взірцем Українське товариство глухих — як приклад прояви волі до перемоги у боротьбі за свої права та гідне існування.

Ой ти, доле глухої людини…
Недоступний нам спів солов’їв.
Ми не чуєм, проте кожну днину
Відчуємо серцем своїм.

У нас чисті сумління і совість,
Ми пишаємось з наших творінь,
Ми самі пишемо повість
Для прийдешніх услід поколінь.

Н. УШАКОВА, директор Івано-Франківського БК УТОГБІЛА ЦЕРКВА

На свято, яке відбувалося у Будинку культури УТОГ, були запрошені голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький, керівницт­во Білоцерківської спецшколи-інтернату для дітей з порушеннями слуху, директор ТОВ «Пан-Електро», голова міської організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення А.О. Мар’янська, народний депутат України О.О. Марченко, ветерани УТОГ, які на цей час не працюють, та працівники ВП «Весна» УТОГ.

На початку прозвучав Гімн УТОГ. Зі словами привітання до всіх присутніх звернувся голова Київської обласної організації УТОГ М.М. Левицький, який побажав усім здоров’я і процвітання. Він розповів історію становлення і діяльності УТОГ від 1933 року до нашого часу, згадав перших його керівників.

М.М. Левицький вручив нагороди за сумлінну працю працівникам ВП «Весна» УТОГ і працівникам Будинку культури глухих.

За оригінальним сценарієм, підготовленим працівниками Будинку культури УТОГ, розповідь про історію Білоцерківської організації УТОГ, яку вела голова місцевої ТО Л.В. Глазкова, доповнювалася вітаннями та номерами художньої самодіяльності.

Гості вітали утогівців і вручали їм подяки, подарунки та квіти.

А які були номери художньої самодіяльності! На сцені відтворювалися моменти із життя, та настільки правдоподібно, наче грали справжні артисти. Пісні під фонограму у жестовому виконанні справляли таке враження, що людині, яка вперше з цим зустрічається, важко було повірити, що це виступ під фонограму.

Таке ж враження справили і виступи маленьких артистів — учнів школи-інтернату в колоритних костюмах. Вони були такі зосереджені на рухах і музиці, що повірити в те, що це танцюють нечуючі діти, було неможливо.

Напрошуються питання: скільки потрібно сили і терпіння, щоб досягти таких успіхів?

Перед нечуючими артистами та тими, хто працює з ними: педагогами, працівниками Будинку культури, перекладачами, я схиляю голову і зичу їм здоров’я, натхнення й успіху. А здобутками працівників ВП «Весна» УТОГ і їх директора Л.М. Тюхти я давно захоплююся і пишаюся. Думаю, що багатьом підприємствам та їх керівникам потрібно у них переймати досвід. І тоді наша Україна буде багата і по-справжньому незалежна.

А. МАР’ЯНСЬКА, голова Білоцерківської міської організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населенняЛУЦЬК

16 травня відбувся урочистий захід у приміщенні Луцького будинку культури глухих з нагоди 85-ї річниці заснування УТОГ. Із ювілеєм Всеукраїнської громадської організації присутніх привітала начальник відділу обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС Ольга Васильчук. Вона вручила подяки міського голови найактивнішим членам організації.

Також на заходах були присутні представники Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної ради, Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, члени УТОГ з Волинської, Рівненської, Житомирської областей.

Опісля офіційної частини відбувся святковий концерт за участі вихованців дошкільних навчальних закладів м. Луцьк, Володимир-Волинської спецшколи-інтернату для глухих дітей та членів УТОГ.

За повідомленнями інтернет-ресурсів


Виконанням Гімну УТОГ учасниками гуртка пісні в жестовому виконанні Чернівецького обласного будинку культури глухих та презентацією «Українському товариству глухих — 85», матеріалами якої було висвітлено історію створення, становлення та розвитку Українського товариства глухих, розпочався урочистий вечір, присвячений 85-річчю від дня створення Українського товариства глухих у Чернівцях.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Відзначення ювілею УТОГ в наших організаціях - 3

2018-06-13
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2018-06/medium/1528752514_dsc_7635.jpg


Виконанням Гімну УТОГ учасниками гуртка пісні в жестовому виконанні Чернівецького обласного будинку культури глухих та презентацією «Українському товариству глухих — 85», матеріалами якої було висвітлено історію створення, становлення та розвитку Українського товариства глухих, розпочався урочистий вечір, присвячений 85-річчю від дня створення Українського товариства глухих у Чернівцях.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!