» » На Всеукраїнській нараді з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю

На Всеукраїнській нараді з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Президента України Петра Порошенка 3 грудня відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.


У своєму виступі Петро Порошенко наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги.

Він підкреслив, що за підрахунками міжнародних експертів, проектуючи об’єкти з урахуванням принципів універсального дизайну, на доступність в середньому витрачається декілька відсотків, а іноді і один відсоток від вартості об’єкта будівництва. Пристосування ж введеного в експлуатацію об’єкта може коштувати 25, 30 і навіть 40% вартості об’єкта. «Закликаю усіх, хто збирається проектувати та будувати, задуматися зараз над цими цифрами – 1% чи 25-40%. При чому я хочу наголосити, що відмова в розумному пристосуванні – це дискримінація великої кількості людей, що є абсолютно неприйнятним. Це порушення норм Конвенції, що також є неприйнятним для України як цивілізованої європейської держави», — наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що сьогодні саме Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України займає проактивну позицію у питаннях забезпечення безбар’єрності та доступності. Так, Мінрегіоном розроблено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які стануть практичним інструментом реалізації державної політики в архітектурно-будівельній сфері.

У свою чергу, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив: «Сьогодні в Україні понад 2,6 млн осіб з інвалідністю, з яких 80% — це активні небайдужі і розумні люди. Вони також долучились до розробки нових ДБН. І якщо порівнювати 2006 рік, коли перші ДБН щодо створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю містились на 7 сторінках та 2018 рік – результат колосальний! Понад 88 сторінок ґрунтовного документу з послідовною маршрутною картою. І він став можливим в першу чергу завдяки політичній волі Президента України Петра Порошенка».

«Якщо ДБН зі створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю, розроблені 2006 року носили рекомендаційний характер, то відтепер нові ДБН стають обов’язковими. Друге, важливе – нові ДБН охоплюють практично всі категорії осіб з інвалідністю — маломобільні групи, люди з проблемами зору, слуху, порушеннями нервової системи. І кожен крок і зміна відбувалася тільки за однієї мети, повернути втрачені можливості», — наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що всі ДБН, які сьогодні приймаються щодо вулиць і доріг, закладів освіти, регулювання містобудівної діяльності – враховують доступність і безбар’єрність, яких потребують особи з інвалідністю. «Завдяки роботі «Фонду Порошенка» і Першої леді України Марини Порошенко, сьогодні в Україні вже створені медіатеки, ресурсні кімнати, інклюзивно-ресурсні центри і, ці зміни відбулися практично за рік. До розробки і впровадження нових ДБН залучено велику урядову команду та громадськість. Але, для нас також важливі й зміни в законодавстві щодо належного фінансування проектів з безбар’єрності. Тож, розраховую на ініціативність парламенту щодо якнайшвидшого прийняття якісних законодавчих і правових норм щодо осіб з інвалідністю», — відзначив Зубко.

На завершення наради відбулося вручення державних нагород представникам громадських організацій, які захищають інтереси осіб з інвалідністю.

Зокрема, згідно з Указом Президента України № 407/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю», за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту і реабілітації, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено трьох представників УТОГ:

  • ВЕЗИР Ірину Іванівну — голову правління Хустської територіальної організації Закарпатської обласної організації УТОГ;
  • ЄФИМОВИЧА Олександра Павловича — директора Житомирського УВП УТОГ;
  • КОЦОВСЬКУ Надію Дмитрівну — голову Тернопільської обласної організації УТОГ.

Під час зустрічі у Мінрегіоні нагороду від Президента України отримав О.П. Єфимович.

На церемонії вручення нагород була присутня і виступила голова УТОГ І.І. Чепчина, яка разом з головою УТОС В.М. Більчичем звернулася до Президента України з проханням захистити Українське товариство глухих і Українське товариство сліпих від спроб політичного тиску і рейдерства.


За власною інформацією та матеріалами Прес-служби Віце-прем’єр-міністра України У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Президента України Петра Порошенка 3 грудня відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

На Всеукраїнській нараді з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю

2018-12-04
Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2018-12/medium/1543946437_nsv_5410.jpg  У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Президента України Петра Порошенка 3 грудня відбулася Всеукраїнська нарада з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю.
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!