1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Культура /   
  4. Зоряний виток Рубанова

Зоряний виток Рубанова

3268 Культура

07 лютого 2020 року, Київ, Культурний центр УТОГ. Повний глядацький зал, розрахований на 300 місць. Саме так ми розпочинаємо інтерв’ю, взяте Кириченко Вікторією у Руслана Рубанова, самобутнього українського глухого кіномитця – сценариста, режисера і постановника водночас повноекранного фільму «Алмаз».

Вікторія:
Щойно ми переглянули дві стрічки. Попереду перегляд ще двох. Перше запитання: у скількох містах пройшла прем‘єра вашого фільму «Алмаз»?

Руслан:
У шести містах: Івано-Франківськ, Львів, Чернівці, Житомир, Вінниця і ось Київ. Планую до кінця весни продемонструвати фільм в усіх інших обласних містах України.

Вікторія:
Яке місто з шести Вами названих зібрало найбільшу кількість глядачів?

Руслан:
Звичайно, Київ, бо тут найбільший глядацький зал. У всіх інших було не менше 100 глядачів. У минулому, з першими моїми фільмами, зали набирали до 60 осіб.

Вікторія:
Ви привезли з собою групу акторів, які брали участь у фільмі «Алмаз». Чому серед них немає Горянського Юрія?

Руслан:
На жаль, він не зміг приїхати через перебування на теперішній час за кордоном.

Вікторія:
Чому я запитала про нього? Бо Юрій Горянський - теж режисер, який разом з Русланом Рубановим знявся у фільмі «Алмаз». Це практично рідкісне поєднання двох режисерів у одному фільмі. До того ж, в політичному плані полярних: Руслан представляє Західну Україну (Івано-Франківськ), а Юрій - Східну Україну (Донецьк). Як Вам це вдалося?

Руслан:
Ви знаєте, що він дійсно режисер, але мешкає давно за кордоном (Голландія). Я, знаючи його досвід у кіномистецтві, запросив його для участі у моєму фільмі в якості кінооператора. Він погодився. Сценарій, постановка – мої, він – актор.

Вікторія:
І він так легко погодився?

Руслан:
Так. За умови, якщо сценарій йому сподобається.

Вікторія:
Чи легко було Вам знайти акторів для Вашого фільму?

Руслан:
Дещо не просто. Першим питанням було фінансове.

Вікторія:
Тобто актори спочатку знялися на волонтерській основі?

Руслан:
Ні, у нас фінансова угода. Отже, всі актори отримають гарні кошти.

Вікторія:
Повернемося до фільму «Алмаз». У ньому був кадр обгону вантажівки, яка від повороту різко нахилилася вбік… Це реальне виконання чи як?

Руслан:
Так, небезпечний маневр був реальним. І багато що було реальним. Розкажу один випадок. Я у поліцейській формі розмовляю з глухими артистами під час перерви. Недалеко почала збиратися юрба чуючих. Вони вперше побачили поліцейського, який з глухими розмовляє жестовою мовою. Всім хотілося зняти світлини про цю подію. Це мені врізалося в пам'ять.

Вікторія:
Чому не продемонструєте робочі кадри зйомки? Мабуть вони є цікавими?

Руслан:
Це я зроблю наступного разу.

Вікторія:
Звідки взята поліцейська машина у фільмі?

Руслан:
Це моя власна машина. Я її купив для таких потреб. Ну і різні причандали до неї. Мене ніхто не зупиняє. Сам мер мого міста знає, що я знімаю фільми.

Вікторія:
Отже, шановні глядачі, друга серія фільму «Алмаз» вийде десь через рік-два. А Руслану велика подяка за такий цікавий фільм. Ми маємо пишатися, що у нас є такі креативні глухі.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину