1. Українське товариство глухих /   
  2. Новини /   
  3. У співдружності з наукою
У співдружності з наукою

У співдружності з наукою

356

10-11 жовтня 2019 р. на базі базі Національного університету «Чернігівський колегіум» їм. Т.Г.Шевченка пройшов V Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітовані «Діти з особливими потребами».
Цей широкий і відомий захід збирає науковців з різних закладів вищої освіти; директорів із заступниками, педагогів і практиків шкільних закладів для дітей різних нозологій тощо. І, так уже повелося, цей захід неможливо уявити без Украінського товариства глухих. П`ять разів поспіль на згаданому Конгресі з доповідями виступає голова Товариства Чепчина Ірина.
Цього разу Ірина Іванівна прибула з Назаренко Вікторією Миколаівною - Генеральним секретарем Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, прихопивши своїх працівників з відділу зв’язку з Глухими: Ткач Н.О. та Кириченко В.В.
На Конгрес прибула і була разом з усіма Порошенко Марина Анатоліївна, Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка.
Конгрес працював у такому форматі: пленарне засідання, робота семи секцій, 10 стаціонарних і 3 виїзних майстер-класів, по 2 семінарів-практикумів та педагогічних майстерень.
На пленарному засіданні Чепчина І.І. у своїй доповіді «Сучасний погляд на освіту дітей з порушеннями слуху: спеціальне та інклюзивне навчання» зазначила, що УТОГ відкрито виступає за збереження спеціальних шкіл для дітей з порушеннями слуху; що усвідомлюючи поширення інклюзивного навчання, вважає за потрібне звернути увагу на відсутність команди супроводу саме для глухих дітей, тобто відсутні перекладачі я ЖМ, педагоги та асистенти зі знанням жестової мови, - про що вона заявила на 22 сесії Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю (06.09.2019, Женева, Швейцарія).
На секційному засіданні «Кадрове забезпечення системи освіти дітей з особливими освітніми потребами» з доповіддю «Освітній перекладач жестової мови: кадрове забезпечення комунікативних потреб жестомовноі здобувачів освіти» виступила Адамюк Н., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології їм. Ярмаченка, в якій розкрила виклики сьогодення, які випереджають фактичну і сувору реальність, а саме - відсутність підготовки і наявності освітніх перекладачів жестової мови.
З цікавими доповідями виступили її колеги: Замша Ганна, завідувачка згаданого відділу, кандидат психологічних наук - «Система мануоральноі артикуляції: нові можливості комунікативного розвитку дітей і з порушеннями слуху» та Дробот Олена, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник - «Технологія іншомовної освіти дітей із порушеннями слуху».
Разом вони провели майстер-клас на тему української жестової мови... для тих, хто знає і використовує жестову мову для спілкування.
Насамкінець слід підкреслити, що родзинкою доя Конгресу і в перший, і другий день стали чудові і оваційні виступи учасників самодіяльного колективу Чернігівського Будинку культури УТОГ «Сузір‘я».

Вибачте, на мобільній версії сайт
все ще розробляється.
У співдружності з наукою