ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Про глухих /   
  4. Кафедра сурдопедагогіки і сурдопсихологіі святкує ювілей!

Кафедра сурдопедагогіки і сурдопсихологіі святкує ювілей!

Про глухих

Тепле вітання усім вам! Наразі я знаходжуся в педагогічному університеті (Драгоманівці, як ми називаємо його)- у тому відомому на всю Україну університеті, в якому навчалися майже всі педагоги та вихователі спеціальних шкіл для дітей з порушеннями слуху і, звичайно, навчалися всі наші глухі педагоги.

Сам університет створений дуже давно - 185 років тому. Тоді він називався інакше: Київський державний педагогічний інститут імені М. Горького, а пізніше його перейменували в Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Сьогодні, 30.10.2019 р., відзначає ювілей кафедра сурдопедагогіки та сурдопсихології, яка була створена 60 років тому. А відкрилася вона як?Тоді, коли її ще не було, уже виникали питання щодо підготовки досвідчених педагогів, які могли б навчати глухих дітей, - сурдопедагогів. Тоді педагоги для наших дітей навчалися в різних інститутах психологічного та педагогічного напряму. З появою все більшої кількості дітей з порушеннями слуху та кількості спеціальних шкіл для них з’явилася потреба створення саме кафедри сурдопедагогіки та сурдопсихологіі.

Хочу зазначити, що наша голова УТОГ Ірина Чепчина також навчалася в цьому університеті. Можна зробити великий перелік відомих глухих, які закінчили цей славетний заклад, наприклад: Наталія Адамюк, кандидат педагогічних наук; Наталія Каменська, головний редактор газети «Наше життя» і багато-багато інших, про яких можна довго говорити.

«Від імені президії Українського товариства глухих маю велику честь привітати відому кафедру з таким значним ювілеєм; кафедру, яка може похвалитися високими досягненнями на ниві сурдопедагогіки та сурдопсихологіі: побажати процвітання та здобутків у подальшій роботі» - з такими словами виступила перший заступник голови УТОГ Тетяна Кривко.

«За співпрацю з Українським товариством глухих, за вагомий вклад у розвиток спеціальної освіти, навчання та виховання глухих дітей присвоюється Почесна грамота УТОГ доктору психологічних наук, професору, завідувачці кафедрою Людмилі Фомічовій» - продовжила Т. Кривко.

«Дуже приємно, що є така організація, яка турбується про підростаюче покоління, їх навчання та виховання, яка проводить різноманітні заходи освітнього напряму. Я пам’ятаю слова Ірини Чепчиноі, яка заявила Марині Порошенко : «Центральне правління УТОГ виступає за збереження спеціальних шкіл для глухих та слабкочуючих дітей». Дякую за співпрацю, підтримку та опікування дітей з порушеннями слуху» - відповіла Л. Фомічова.

...Ось і закінчився ювілей, на який з’їхалося багато випускників. Приємно було слухати вітання і дивитися виступи учасників та виступи художних номерів. Приємно було бачити знайомі обличчя директорів багатьох спеціальних шкіл для дітей з порушеннями слуху.

Хочу сказати, що на сьогоднішній день в НПУ навчається вже 13 глухих студентів. Це мало, бо раніше навчалася більша кількість з числа глухих. Щороку даний заклад набирає нових студентів, майбутніх сурдопедагогів, - тому ласкаво просимо до Національного педагогічного університету їм. М.П. Драгоманова.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину