ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Про глухих /   
  4. Країна мрій глухих

Країна мрій глухих

Про глухих
  435

Країна мрій глухих

Цей невеличкий відеофільм викликає у людей з порушеннями слуху розчулення й сльози. Чому, спитаєте ви? Тому що реальність так далека від цієї відеоказки… Казки, де всі й усе навкруги пристосоване до потреб людини, яка не може чути й говорити голосом; де за допомогою найсучасніших пристроїв вирішуються всі проблеми й надходить така необхідна допомога у найскладніших ситуаціях…

У цій чудовій Країні мрій люди з порушеннями слуху – такі ж повноцінні громадяни, як й інші, – з власною мовою, з власною культурою, з власним особистим життям і – разом з тим – з реалізованими суспільними потребами: бути у суспільстві й відчувати себе потрібними суспільству… Й у кожного з нас, глухих та слабкочуючих, є виплекана й вистраждана мрія про цю диво-країну:

  •     Країну, у якій жестова мова, наша рідна мова, не залишається поза увагою, а діє на благо глухих громадян на рівні з державною українською мовою та мовами інших народів, що живуть на цій благословенній та багатостраждальній землі....
  •     Країну, у якій перекладачі жестової мови завжди поруч, на відстані одного лиш кліку на екрані диво-пристрою.
  •     Країну, у якій кожна глуха людина може отримати будь-яку омріяну освіту та мати роботу своєї мрії.
  •     Країну, у якій немає перешкод для спілкування з навколишнім світом, де кожен громадянин знає, як спілкуватися з глухим і як у разі потреби допомогти йому.
  •     Країну, у якій глухі відчувають себе впевненими та захищеними, відчувають повагу всіх співгромадян та рівність з ними у правах.
  •     Країну, яка дає шлях у прекрасне та світле майбутнє всім своїм синам і дочкам, незалежно від стану їхнього слуху та мовлення.Ми мріємо, що такою ж країною буде й наша рідна Україна.

Ми впевнені, що попереду у нас шлях до кращого майбуття – до інтеграції у суспільство та взаєморозуміння з оточенням, що наша заповітна мрія – мрія великої спільноти глухих людей – здійсниться та зробить кожного з нас щасливішим.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину