ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Про глухих /   
  4. Закінчився довгий життєвий шлях невтомної трудівниці…

Закінчився довгий життєвий шлях невтомної трудівниці…

Про глухих

21 грудня 2019 року закінчився довгий життєвий шлях Почесного члена УТОГ КУРАЧЕНКОВОЇ Валентини Василівні… Чимало пережито, багато зроблено, і перш за все — у наданні допомоги для осіб з порушеннями слуху на Івано-Франківщині.

Валентина Василівна народилася 16 липня 1928 року далеко від прикарпатського краю — в селі Базарний Карабулак Саратовської області.

Після закінчення середньої школи з 1943 до 1947 року працювала в швейній артілі інвалідів у м. Тамбов, де доля вперше звела її з нечуючими. Зацікавилася жестовою мовою і почала вивчати її.

У 1947 році переїхала до Івано-Франків­ська і почала працювати швачкою швейного цеху Івано-Франківського УВК УТОГ. Через два роки була переведена на посаду комірника УВК УТОГ і одночасно виконувала обов’язки перекладача.

У 1952 році закінчила курси перекладачів при Центральному правлінні УТОГ і перейшла до Івано-Франківського міжобласного відділу УТОГ секретарем-перекладачем, а з наступного року працювала перекладачем в Івано-Франківському клубі глухих.

З 1956 року знову перейшла на посаду перекладача Івано-Франківського обласного відділу УТОГ, де працювала до виходу на заслужений відпочинок у 2003 році.

З перших днів своєї праці в обласному відділі УТОГ Валентина Василівна вносила свій вклад у розвиток та зміцнення організації.

Вона була постійним консультантом з жестової мови в колективах художньої самодіяльності, зокрема — в драматичному колективі, який у 1967 році здобув звання «Народний самодіяльний театр». На громадських засадах працювала у Будинку культури бібліотекарем, вела гурток з вивчення жес­тової мови працівниками обласного відділу та Будинку культури УТОГ, здійснювала пе­реклад на жестову мову телепередачі «Новини краю» на обласному телебаченні.

П’ятнадцять років обиралась членом президії та членом правління Івано-Франківської обласної організації УТОГ, 30 років була головою профспілкової організації в обласному відділі, БК та ТО УТОГ, а в останні роки — секретарем Ради ветеранів війни та праці УТОГ.

За невтомну, сумлінну працю та активну участь у громадському житті Валентина Василівна була нагороджена медаллю «Ветеран праці», почесними грамотами президії ЦП УТОГ та президії УРК профспілок, міської Ради ДСТ «Спартак», почесними грамотами президії Івано-Франківської обласної організації УТОГ.

Найвища нагорода нашого Товариства — звання «Почесний член УТОГ» присвоєно Кураченковій В.В. президією ЦП УТОГ у 1987 році.

Сьогодні івано-франківці провели в останню путь свою вірну багаторічну помічницю... Нехай вона з Богом спочиває та буде їй Царство Небесне.

Висловлюємо слова скорботи і співчуття з приводу непоправної втрати родині Валентини Василівні і її близьким.

Президія ЦП УТОГ, Рада перекладачів жестової мови УТОГ, Рада голів обласних організацій УТОГ, Всеукраїнська та обласна ради ветеранів УТОГ, президія правління і колектив Івано-Франківської обласної організації УТОГ, колективи Івано-Франківського ОБК УТОГ, УВП УТОГ та територіальних організацій області

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину