ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Про глухих /   
  4. Звернення президії ЦП УТОГ з нагоди Міжнародного тижня глухих і Міжнародного дня жестових мов

Звернення президії ЦП УТОГ з нагоди Міжнародного тижня глухих і Міжнародного дня жестових мов

Про глухих

Шановні друзі!

У ці вересневі дні, з 23 до 29 вересня, світова спільнота глухих проводить різні заходи у рамках Міжнародного тижня глухих, а 23 вересня за рішенням ООН відзначався Міжнародний день жестових мов. Дуже символічно, що ці дати стоять поруч, яскраво доповнюючи одна одну.

За рішенням XVIII Конгресу ВФГ, що пройшов у Парижі у липні цього року, Міжнародний тиждень глухих відбувається під гаслом "Право на жестову мову для всіх!"

На Конгресі ВФГ наголошувалося, що мета цих заходів у всьому світі - досягати мети й впливати на суспільство, популяризувати глухих як унікальних людей і жестову мову як обов'язкову потребу, зображати принципи Конвенції з прав людей з інвалідністю, робити наголос на принципі "Нічого про нас - без нас".

Цими ж вимогами керувалися представники спільноти глухих під час роботи Комісії ООН зі справ осіб з інвалідністю в Женеві, де на початку вересня розглядався стан справ з дотримання вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Представникам УТОГ було приємно доповідати по те, що вдалося зробити в Україні для забезпечення прав глухих осіб, зокрема про те, що в законі "Про забезпечення функціонування української мови як державної" закріплено статус української жестової мови. Є багато інших позитивних зрушень, приміром із забезпечення осіб з інвалідністю зі слуху засобами для зв'язку та отримання інформації, а також забезпечення перекладу жестової мови завдяки програмі "Сервіс УТОГ" тощо.

Водночас, існує ще багато проблем, які необхідно вирішувати. Дозвольте висловити впевненість, що з часом ми спільними зусиллями вирішимо їх. Отже, разом до мети!

Користуючись нагодою, запрошуємо всіх взяти активну участь у заходах до Міжнародного тижня глухих, зокрема у Соціальному фестивалі "Світ глухих - яскравий!" біля Арки Дружби народів у Центральному парку м. Києва, який відбудеться 29 вересня.

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину