ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Важлива інформація /   
  4. Українцям дозволять знімати готівку з карти в касах магазинів

Українцям дозволять знімати готівку з карти в касах магазинів

Важлива інформація

Національний банк України (НБУ), який недавно скасував ліміти на покупку валюти, виніс на громадське обговорення пропозицію дозволити власникам платіжних карт отримувати готівку з кас в магазинах, кафе та інших точок продажу або надання послуг.

Як повідомила прес-служба НБУ, такий варіант роботи може допомогти вивести економіку з тіні, а також привести до "подальшого розвитку безготівкового сегмента і зростання фінансової інклюзії громадян в цілому".

У Нацбанку пояснили, що дозвіл на видачу готівки з карт в касах містить також прийнятий Верховною Радою закон про використання реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Тепер всі бажаючі зможуть висловити пропозиції щодо проекту постанови Нацбанку до 15 грудня, після чого НБУ затвердить цю постанову і дозволить проводити подібні операції.

Також Нацбанк спростить облік операцій з видачі готівки з карток українців в касах установ.

Нагадаємо, за рік кількість готівки в обігу зменшилася більш ніж на шість мільярдів гривень, кажуть у Нацбанку. І це не тому, що українці почали заробляти менше – просто вони все частіше обирають безготівкові розрахунки

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину