ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Важлива інформація /   
  4. Заарештувати майно і заборонити виїжджати за кордон: як в Києві будуть карати боржників за комуналку

Заарештувати майно і заборонити виїжджати за кордон: як в Києві будуть карати боржників за комуналку

Важлива інформація

У Києві роздумують про новий метод покарання для людей, які вчасно не оплачують комунальні послуги. Так, боржників будуть викликати в суд, заарештовувати їх майно і забороняти виїжджати за кордон. Такі правила торкнуться лише тих, хто регулярно не погашає борги.

За статистикою, в 4-мільйонній столиці близько 50 тисяч жителів міста потрапили в число «комунальних» боржників. Про це Інформатор дізнався, спостерігаючи за ходом брифінгу «Методи боротьби з боржниками, які відмовляються платити за спожиті комунальні послуги».

Загальна сума несплати досягає 1, 3 мільйонів гривень: 600 тисяч - за холодну воду, 700 тисяч - за гарячу. Основна увага — досудовому вирішенню суперечок: вони не викликають додаткових витрат, які повинен оплачувати боржник.

«Якщо панове-боржники проявляють ослячу впертість і не реагують на звернення комунальної служби, тоді їх справи передають до суду. Позивні вимоги передбачають погашення не тільки основного боргу, а й пені, інфляції, судових витрат та 3% річних (від загальної суми), - поділився гендиректор «Центру комунального сервісу» Андрій Щербина.

Наприклад, у людини, який регулярно не оплачується комуналку, накопичилися борги в розмірі 83,5 тисячі гривень (20 мінімальних зарплат). З огляду на прострочення виплат і штрафні санкції, загальна сума стягнення може бути вдвічі більше, ніж сам борг (в цьому прикладі виходить понад 160 тисяч гривень). Щоб не направляти справу до суду, комунальники пропонують оформити розстрочку на борги (зробити це можна не тільки протягом місяців, а й років).

Іноді через декілька недобросовісних боржників страждає весь будинок, адже комунальні послуги не надаються всім квартирам разом. Так, близько 5% споживачів в Києві взагалі відмовляються оплачувати комунальні послуги. Але методи масових покарань не є законними, адже суб'єкт отримання комунальних послуг - не вся багатоповерхівка, а тільки окремі громадяни, власники певних квартир. Навіть якщо в будинку з 50 квартир лише в одній сумлінно оплачують послуги, то сумлінні споживачі не повинні страждати через всіх боржників.

Відзначимо, що борги за комунальні послуги призводять до дуже страшних і трагічних подій. Так, вулиці Петра Чаадаєва, 2а в Києві конфлікт між мешканцями багатоквартирного будинку закінчився плачевно. Фінальним етапом спілкування стало те, що головний боржник будинку розстріляв впритул свого сусіда. Як виявилося, у всьому будинку не включили опалення і почалися перебої електрики. І все це через одного мешканця. Сусіди двічі намагалися вплинути на Олексія. Однак якщо в перший раз все пройшло відносно спокійно, то в другій Олексій просто відкрив вогонь по сусідах з «Сайги».

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину