» » Як не бачити очевидного, або Синиця в руці чи журавель у небі

Як не бачити очевидного, або Синиця в руці чи журавель у небі


Чергова гаряча тема схвилювала нашого «правдоборця» Павла Поварка. Тепер його цікавлять питання забезпечення нечуючих смартфонами MEDOK.

Спочатку він пропонує тим, хто дивиться його відео в Ютубі на цю тему, відповісти, чи задоволені вони цими смартфонами. І сам же чудово знає відповідь: ні, не задоволені. Про це, до речі, неодноразово говорили керівники УТОГ на нарадах у Міністерстві соціальної політики.

Далі Павло Поварко стверджує, що є невідповідність у відповідях ЦП УТОГ та Мінсоцполітики на запитання, хто ж обрав саме цю модель смартфону.

Наводиться і посилання на відповідь Мінсоцполітики, що: «Технічні характеристики запропонованих мобільних телефонів були погоджені з Українським товариством глухих та відповідають вимогам використання особами з вадами слуху у якості спеціального тифлозасобу» (залишимо на совісті тих, хто готував цю відповідь, питання про те, яким боком до глухих має відношення «тифлозасіб», тобто техніка для сліпих).

Далі Павло Поварко подає також скрин-шот із сайту газети «Наше життя» від 27.10.2016 року про те, що «Міністерство соціальної політики України самостійно прийняло рішення про видачу у 2016 році глухим замість мобільних телефонів – смартфони і без погодження з ЦП УТОГ затвердило технічну характеристику цих смартфонів».

І одразу він ставить питання руба: «Хто бреше: ЦП УТОГ чи Міністерство соціальної політики України? Було чи не було погодження моделі смартфону?»

Але чому Павло Поварко так неуважно читає ту ж інформацію на сайті «НЖ», на яку дає посилання. Адже там, у статті «Нечуюча людина може отримати безкоштовно смартфон», детально розповідається, як саме приймалося це рішення.

Подаємо ще раз витяг з цієї публікації на сайті «НЖ»:

«Внаслідок подальшого розвитку технічного прогресу на заміну мобільним телефонам прийшли смартфони з більшими функціональними можливостями, в результаті чого виробництво мобільних телефонів у світі припинилося. В результаті цього фірми, які виграли тендери на постачання мобільних телефонів на замовлення Міністерства соціальної політики України, не спроможні виконати контракти через припинення виробництва у світі мобільних телефонів. Така ситуація склалася у 2012 році, в результаті чого за державні кошти не було закуплено мобільних телефонів на суму близько 500 тисяч гривень. З цієї ж причини у 2014 -2015 роках за кошти державного бюджету України не було закуплено жодного мобільного телефону.

Листом від 01.07.2014 року № 03-01/259 ЦП УТОГ направило Міністерству соціальної політики України обґрунтоване клопотання про необхідність внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 р. № 321 щодо заміни мобільних телефонів на смартфони та планшетні комп’ютери з фронтальними відеокамерами для візуального і письмового спілкування глухих. Такі пропозиції Міністерству соціальної політики України вносилися ЦП УТОГ і у 2015 році. Проте зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 р. № 321 внесені не були, до цього часу цією постановою передбачено забезпечувати глухих мобільними телефонами для письмового спілкування.

4 жовтня 2016 року відбулася робоча нарада за участю голови ЦП УТОГ та директора підприємства MEDOK, яке було визначене Міністерством соціальної політики України таким, що виготовляє, постачає і ремонтує у 2016 році мобільні телефони для осіб з інвалідністю зі слуху. Під час цієї наради директор підприємства MEDOK О.В. Давиденко повідомив, що за дорученням Мінсоцполітики України у 2016 році буде поставляти у якості засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією для глухих смартфони. Представники підприємства MEDOK просили УТОГ долучитися до роботи з розподілу смартфонів поміж особами з інвалідністю зі слуху, які перебували на обліку у місцевих органах соціального захисту населення. Одночасно з цим директор підприємства MEDOK ознайомив працівників ЦП УТОГ з моделлю смартфону, який буде видаватися у 2016 році глухим. На зауваження працівників ЦП УТОГ щодо низьких технічних характеристик і застарілості цих смартфонів директор MEDOK пояснив, що такі технічні характеристики смартфонів він отримав від Міністерства соціальної політики України і самостійно їх змінювати не може. Смартфони вже замовлені у тайванських виробників і невдовзі мають надійти на Україну (виділено нами при підготовці цього матеріалу).

Отже, звинувачувати ЦП УТОГ у брехні — це вже занадто. Правильна відповідь така: ще до укладення договору з підприємством MEDOK з ЦП УТОГ були узгоджені необхідні характеристики смартфонів, які влаштовують нечуючих, але ці документи надто довго блукали по кабінетах Міністерства. А коли Міністерство визначило самостійно підприємство MEDOK, як виконавця цієї роботи, спеціалістів ЦП УТОГ поставили перед фактом: «Ліпше мати синицю в руці, ніж журавля в небі», або беріть те, що дають.

Крім того, стосовно цін закупки смартфонів Міністерство керувалося встановленими ним на 2016 рік граничними цінами (це відповідь на ще одне запитання П. Поварка). До речі, про це також йдеться у тому ж листі Мінсоцполітики, яке цитує Поварко.

У нашій публікації на сайті «НЖ» є відповідь і на наступне запитання Павла Поварка: скільки телефонів було отримано, вірніше, скільки планувалося отримати: «Всього має бути завезено до України і розподілено між глухими 6000 смартфонів. У той же час кількість глухих, які занесені до Центральної бази інвалідів України і які подали заяви на отримання мобільних телефонів (смартфонів) складає близько 2500 осіб. У зв’язку з цим ЦП УТОГ листом від 10.10.2016 р. № 03-10/403 доручило своїм регіональним організаціям провести роз’яснювальну і організаційну роботу з глухими щодо необхідності подання ними заяв до місцевих управлінь соціального захисту населення про виділення смартфонів». 

Стосовно того, скільки смартфонів було видано, слід цікавитися у фірми, яка їх видавала — ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації».

Чому Павло Поварко так неуважно читає документи і публікації? Складається враження, що він спеціально ігнорує відповіді на ці запитання, хоча вони ж містяться у тих же документах, якими він оперує у своєму виступі. Натомість він скористався тим, що нечуючі навряд чи зможуть розібратися у цих словесних хащах, і вирішив попіаритися ще раз, ставлячи жестовою мовою «гарячі» запитання, які так хвилюють глухих людей?

Інф. «НЖ»


УТОГ ПРОПОНУЄ НАДАВАТИ ГРОШОВУ КОМПЕНСАЦІЮ

Нещодавно, у лютому 2018 року Центральне правління УТОГ звернулося до міністра соціальної політики України А.О. Реви з листом за підписом голови УТОГ І.І. Чепчиної щодо порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю:

«Шановний Андрію Олексійовичу!

Центральне правління Українського товариства глухих щиро вдячне Вам особисто та Міністерству соціальної політики за увагу до питання ефективності забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю та зміну політики нав’язування на філософію права вибору та надання якісних послуг особам з інвалідністю.

Разом з тим Українське товариство глухих від імені осіб з порушеннями слуху звертає Вашу увагу на гіркий досвід останнього забезпечення осіб з порушеннями слуху смартфонами для письмового спілкування, який здійснювався ТОВ «Світ Літньої Людини та Реабілітації», торгова марка MEDOK. Вказані смартфони мають значно гірший функціонал та технічні характеристики в порівнянні з смартфонами подібного класу та аналогічної вартості інших популярних на українському ринку виробників смартфонів з світовою репутацією. Окрім того, структурні підрозділи УТОГ постійно отримують скарги осіб з порушеннями слуху на відсутність зв’язку з постачальником у випадку необхідності отримання допомоги у здійсненні ремонту та пошуку комплектуючих до даної моделі смартфону.

Враховуючи вищевказане, Центральне правління Українського товариства глухих просить:

  • Передбачити можливість самостійного вибору моделі спеціального засобу для орієнтування, спілкування та обміну інформацією без необхідності замовлення даного засобу реабілітації через визначеного виробника.
  • Дана пропозиція дозволить особі з інвалідністю обрати саме той технічний засіб з визначених, який найбільше підходить з врахуванням особливостей індивідуального застосування та потреб. Окрім того, придбання, наприклад, смартфону або планшета загальновизнаних в країні моделей та марок значно спрощує доступ особи з інвалідністю до здійснення ремонту та придбання необхідних комплектуючих у противагу маловідомій та малопоширеній марці, як наприклад смартфон MEDOK.
  • Врахувати пропозицію Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю (лист від 01.02.2018 №36-01/62), а саме: запровадити можливість здійснення виплати особам з інвалідністю грошової компенсації вартості на певні технічні засоби реабілітації, на які на кваліфікаційну комісію Мінсоцполітики не подано документи виробником (постачальником) або буде встановлено, що претенденти не відповідають кваліфікаційним вимогам, а також на технічні засоби реабілітації, які не були видані особі з інвалідністю через відмову виробників ТЗР.

До таких випадків буде також відноситися, зокрема, й грошова компенсація на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією. Таким чином, дану компенсацію можна буде виплачувати наперед (на придбання цих ТЗР), а не шляхом відшкодування їх вартості.

Врахування наведених пропозицій дозволить зробити ефективним забезпечення технічними засобами реабілітації для осіб з порушеннями слуху та повністю реалізувати позицію Міністерства стосовно створення якісно нової системи надання послуг».

Чергова гаряча тема схвилювала нашого «правдоборця» Павла Поварка. Тепер його цікавлять питання забезпечення нечуючих смартфонами MEDOK.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Як не бачити очевидного, або Синиця в руці чи журавель у небі

2018-03-26
Відеорепортажі / Iнформація https://utog.org/uploads/posts/2018-03/1522086430_1477908767_1477130232_14666084_1165207693572651_5799444658924762674_n.jpg

Чергова гаряча тема схвилювала нашого «правдоборця» Павла Поварка. Тепер його цікавлять питання забезпечення нечуючих смартфонами MEDOK.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Де ви працюєте?


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!