» » Зустріч з фінськими студентами — майбутніми перекладачами

Зустріч з фінськими студентами — майбутніми перекладачами


Продовжується розвиток співпраці Українського товариства глухих з організаціями за кордоном, які також працюють на благо осіб з порушеннями слуху. Зокрема, з тими навчальними закладами, які готують перекладачів жестової мови.

Нещодавно в Україні побувала група студентів з Гуманітарного університету («Гумак») м. Гельсінкі (Фінляндія), які навчаються жестової мови вже другий рік.


У складі групи, яка прибула до Києва — 8 осіб, зокрема один нечуючий хлопець, який приїхав до Фінляндії з Іраку. Серед гостей були й наші колишні співвітчизниці Світлана та Ольга. У складі групи навчається також дівчина, яка приїхала до Гельсінкі з Іспанії.

Ця інтернаціональна група спілкувалася фінською та англійською розмовними мовами, а також фінською та міжнародною жестовими мовами. Світлана й Ольга допомагали перекладати відповіді своїх однокурсників російською.

Гості з Фінляндії активно працювали під час тренінг-навчання з жестових систем міжнародного спілкування, яке відбулося у Школі української жестової мови при КЦ УТОГ. Під час цих занять вони самі навчалися української жестової мови та навчали всіх охочих міжнародній та фінській жестових мов.

Побували наші гості й у спеціальній школі № 9, де спілкувалися з нечуючими дітьми та їхніми педагогами.

18 жовтня у конференц-залі виконавчого апарату ЦП УТОГ відбулася зустріч керівництва та працівників апарату з фінськими студентами.

Голова УТОГ І.І. Чепчина ознайомила їх зі структурою виконавчого апарату ЦП УТОГ, а перший заступник голови УТОГ Т.О. Кривко у супроводі відеопрезентації розповіла гостям про мережу Товариства та діяльність УТОГ.

Потім фінські студенти відповіли на запитання працівників виконавчого апарату ЦП УТОГ. Зокрема, у них поцікавилися історією навчання перекладачів у Фінляндії. Розпочиналася вона ще у 1962 році з невеликої групи, яка навчалася у вихідні дні. У 90-ті роки стали викладати жестову мову в університеті, навчання спочатку тривало 2 роки, а зараз — вже 4 роки і до програми входить не лише вивчення жестової мови, а й інші предмети, пов’язані з психологією глухих і культурою нечуючої спільноти. Поцікавилися й у єдиного нечуючого хлопця в групі, якою він бачить свою подальшу роботу. Той відповів, що він буде глухим перекладачем, а також перекладачем для сліпоглухих людей. Він вже має досвід роботи зі сліпоглухими. При цьому не лише перекладає їм інформацію, а старається підтримати й розважити їх.

На зустрічах з фінськими гостями всі мали змогу впевнитися, що навіть при застосуванні у спілкуванні кількох мов, у тому числі жестових, порозуміння цілком можливе, а обмін інформацією, корисною для всіх, відбувається успішно.

На завершення зустрічі в апараті ЦП УТОГ директор Культурного центру УТОГ В.М. Гончаренко наголосив, що є сподівання на подальшу ефективну співпрацю між Університетом «Гумак» та Школою української жестової мови при КЦ УТОГ.


Інформація ВА ЦП УТОГПродовжується розвиток співпраці Українського товариства глухих з організаціями за кордоном, які також працюють на благо осіб з порушеннями слуху. Зокрема, з тими навчальними закладами, які готують перекладачів жестової мови. Нещодавно в Україні побувала група студентів з Гуманітарного університету («Гумак») м. Гельсінкі (Фінляндія), які навчаються жестової мови вже другий рік.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

Зустріч з фінськими студентами — майбутніми перекладачами

2018-11-08
Відеорепортажі https://utog.org/uploads/posts/2018-11/1541682753_kadr.jpg

Продовжується розвиток співпраці Українського товариства глухих з організаціями за кордоном, які також працюють на благо осіб з порушеннями слуху. Зокрема, з тими навчальними закладами, які готують перекладачів жестової мови. Нещодавно в Україні побувала група студентів з Гуманітарного університету («Гумак») м. Гельсінкі (Фінляндія), які навчаються жестової мови вже другий рік.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!