» » На прес-конференції в «Укрінформі» з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю

На прес-конференції в «Укрінформі» з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю


В Українському національному інформаційному агенстві «Укрінформ» 3 грудня відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю.


У заході взяли участь:

  • Валерій Сушкевич — Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю;
  • Наталія Скрипка — виконавчий директор Національної Асамблеї людей з інвалідністю України;
  • Ірина Чепчина — голова Українського товариства глухих;
  • Сергій Кіт — перший заступник голови ЦП Українського товариства сліпих;
  • Ярослав Грибальський — національний координатор НАІУ програми «Безбар’єрна Україна»;
  • Олександр Терещенко — кіборг, воїн АТО.

Дату проведення прес-конференції, певна річ, було обрано не випадково. Адже саме у цей день 26 років тому вперше відбулося офіційне відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю. Цього року його тема, визначена ООН, звучить наступним чином: «Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності».

Відкриваючи прес-конференцію, виконавчий директор Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Наталія Скрипка відзначила, що Конвенція ООН «Про права осіб з інвалідністю», підписана Україною 10 років тому і ратифікована Україною у грудні 2009 року, своїм широким форматом охоплює всі ключові області життєдіяльності людей з інвалідністю і виносить питання людей з інвалідністю як пріоритетне на світову арену та висуває до урядів держав всього світу вимогу забезпечення основного права для людей з інвалідністю — права на повноцінне та незалежне життя. Спікер нагадала присутнім про яскраві вересневі події, коли тисячі людей з інвалідністю різних нозологій взяли участь у Форумі «Право на життя». Вона зазначила, що минуло 10 років з дня прийняття Конвенції ООН про права інвалідів, а їхня громадська організація продовжує отримувати листи і скарги від осіб з інвалідністю про порушення їхніх прав у різних сферах життя.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич з болем зазначив, що попри всі законодавчі ініціативи й численні зрушення, здебільшого робота у справі захисту прав інвалідів носить непостійний характер, як це було, коли майже всі населені пункти України охопила «пандусоманія» — до всіх важливих будівель будувалися пристосування для доступу до них осіб на візках, але це швидко минуло і зараз ця ініціатива вже забувається.

Валерій Михайлович зауважив, що сьогодні від деяких можновладців прозвучали вітання з Міжнародним днем людей з інвалідністю, але не забуваймо, що це не свято, а дата, яка закликає їх до боротьби за свої права, привертає увагу суспільства до потреб осіб з інвалідністю. У той час як у країні ці потреби не враховуються ані при проведенні пенсійної реформи, ані під час медичної реформи…

З гірким сарказмом звернувся Валерій Михайлович до представників ЗМІ, які практично не висвітлювали Форум «Право на життя», натомість вони дружно відгукнулися на акцію щодо захисту прав тварин, яка відбулася наступного дня.

Валерій Михайлович зазначив, що є й позитивні зрушення, зокрема в тому, що стосується фінансової підтримки осіб, які зай­няті доглядом за дітьми з інвалідністю, впровадження інклюзивного навчання, затвердження нових будівельних норм стосовно безбар’єрності тощо, але в цілому ще належить зробити набагато більше, щоб забезпечити право осіб з інвалідністю на гідне життя, зокрема тих, хто втратив здоров’я внаслідок поранення під час військових дій.

Кіборг, воїн АТО Олександр Терещенко був небагатослівним, зазначивши, що раніше якось не задумувався над тим, як живеться людям з інвалідністю. Все змінилося після тяжкого поранення, коли довелося стикнутися з безліччю проблем. І найстрашнішим є вирок МСЕК стосовно непрацездатності, який звучить на адресу молодих хлопців, що втратили здоров’я, захищаючи Батьківщину. На тлі посттравматичного синдрому такі слова можуть призвести до найстрашнішого…

Голова УТОГ Ірина Чепчина у своєму виступі підкреслила, що нинішнього року відзначається не лише 10-річчя прийняття Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю», а й уперше відзначався День жестових мов, крім того, 4 червня УТОГ відсвяткувало своє 85-річчя.

Ірина Іванівна зазначила, що за ці роки у співпраці з державними органами та місцевою владою, іншими громадськими організаціями здійснено великий обсяг робіт з виконання державних функцій надання допомоги особам з порушеннями слуху, але ще є багато завдань, які належить вирішити. Зокрема, у забезпеченні доступності до інформації у її візуальній формі.

Подякувавши НАІУ за ініціативу проведення Форуму «Право на життя», Ірина Іванівна зазначила, що серед гасел, під якими вийшли на Хрещатик члени УТОГ, були гасла на підтримку законопроекту про українську жестову мову, який має розглядатися парламентом, а також лозунг «Ні втручанню у справи УТОГ!». Останній лозунг є надзвичайно актуальним у зв’язку зі спробами одного з кандидатів у президенти дискредитувати УТОГ у власних інтересах, спробами рейдерства. Доказом стали продемонстровані присутнім на прес-конференції кадри минулорічних подій на Херсонському УВП УТОГ.

Ірина Іванівна з обуренням повідомила, що на своєму заході, який відбувся 1 грудня, цей кандидат в президенти став погрожувати аудитом справ УТОГ і УТОС. На якій підставі наше Товариство має звітувати у своїх діях, тоді як нічого протизаконного не чинить, використовуючи майно, створене кількома поколіннями нечуючих людей, і передаючи його в оренду для того, щоб вижити у складних умовах і виконувати свої статутні завдання?

Ірина Іванівна наголосила, що вважає такі посягання спробою політичного тиску на УТОГ і має намір звернутися до Президента України, Генеральної прокуратури та МВС із закликом захистити УТОГ від подібних протиправних дій.

Її звернення підтримав і Сергій Кіт — перший заступник голови Центрального правління Українського товариства сліпих, який також висловив обурення через ганебні явища спроби втручання у діяльність УТОС. Він підкреслив, що УТОС також має значні напрацювання за 85 років існування, успішно виконувало державні замовлення, мало значні кошти, було спонсором інституту імені Філатова, надавало власними коштами допомогу при стихійних лихах. Він закликав припинити маніпуляції незрячими людьми у політичних цілях.

Національний координатор НАІУ програми «Безбар’єрна Україна» Ярослав Грибальський наголосив на тому, що у голові не вкладається те, що відбувається зараз у ставленні до найстаріших і найповажніших організацій інвалідів — УТОГ і УТОС.

Далі він підкреслив, що в Україні залишається актуальним питання стосовно доступності середовища для людей на візках, хоча є позитивні зрушення у дотриманні будівельних та проектувальних норм стосовно доступності будівель і споруд для людей з інвалідністю, але, на жаль, не всі відповідальні за це особи враховують, що набагато дешевше одразу врахувати ці вимоги при спорудженні нових будівель, ніж потім переробляти їх.

Ярослав Грибальський зосередив також увагу на питаннях доступності у сфері медичних послуг, зокрема, звернув увагу на недоступність деяких медичних послуг для осіб на візках (гінекологічні та флюорографічні кабінети) і висловив сподівання, що безбар’єрність стане реальністю в українському суспільстві.


Інф. «НЖ»,
фото П. МоргуноваВ Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 3 грудня відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю.

">

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

На прес-конференції в «Укрінформі» з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю

2018-12-04
Відеорепортажі https://utog.org/uploads/posts/2018-12/medium/1543944605_p1210376.jpg

В Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» 3 грудня відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю.

Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ
ПОПУЛЯРНЕ
Голосування

Оцініть дизайн сайту


Всеукраїнська громадська організація інвалідів
"Українське товариство глухих"
Офіційний сайт UTOG.ORG © 2018

При використанні матеріалів з сайту гіперпосилання на UTOG.ORG обов'язковe!