ID УТОГ

Висока державна нагорода — директору Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи № 33 Г.М. Воробель!

Історія глухих

Напередодні великого національного свята — ювілейної річниці нашої держави Президент підписав Указ про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України. Серед нагороджених — і Г.М. Воробель.


За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30-ї річниці незалежності України постановлено нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня Галину Миколаївну ВОРОБЕЛЬ — директора Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи № 33. Вона є першим і єдиним нечуючим професійним керівником навчального закладу такого типу, кандидатом педагогічних наук.

Вже саму ідею нестандартного підходу до надання освітніх послуг дітям з порушенням слуху можна вважати героїчним вчинком. А коли ця ідея вже втілена в життя і ось уже понад 20 років цей навчальний заклад успішно працює і розвивається – можна лише низько вклонитися його директору і колективу педагогів-однодумців за їх справді життєвий подвиг.

Навчаючись у Кам’янець-Подільській школі-інтернаті для слабочуючих дітей та Київському технікумі легкої промисловості, Г.М. Воробель на власному досвіді переконалася, як важко нечуючій дитині здобувати освіту і вже тоді у неї виникало питання: що слід зробити, або поліпшити і вдосконалити процес навчання та реабілітації дітей з порушеннями слуху?

Тверде переконання, що і як змінювати у цьому процесі, остаточно утвердилось під час роботи на посаді голови Хмельницької обласної організації УТОГ, коли разом з іншими питаннями доводилось вирішувати і питання освіти нечуючих.

Тому у 1995 році Галина Миколаївна закінчила Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова і вже дипломованим спеціалістом створила у 1996 році перший в Україні «Клуб реабілітації глухих дітей» і була призначена його керівником.

А вже у 1999 році, за підтримки міської влади, у м. Хмельницькому було створено першу в Україні загальноосвітню школу–дитячий садок, директором якої призначили Г.М. Воробель.

Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнівів у справедливості новаторських підходів директора до процесу навчання і виховання, загального культурного і професійного розвитку, інтеграції дітей з порушеннями слуху у суспільство.

Г.М. Воробель є автором з навчальних програм для спецшкіл України, має 14 наукових публікацій.

Талановитого педагога і керівника нагороджено почесними грамотами та нагрудними знаками, такими як «Відмінник освіти», Міністерства праці та соціальної політики України, Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України, Почесною грамотою Хмельницької обласної ради, нагородами УТОГ.

 2009 року прізвище Г.М. Воробель занесене до Книги рекордів Українського товариства глухих у номінації «Освіта», оскільки вона є першим і єдиним нечуючим професійним керівником першої в Україні спеціальної загальноосвітньої школи–дитсадка неінтернатного типу для дітей з порушеннями слуху, чим встановлено абсолютне досягнення серед нечуючих членів УТОГ.

І ось чергова відзнака її непересічних здобутків – тепер на високому державному рівні! Наші щирі вітання з високою нагородою – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня і побажання подальших успіхів!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину