ID УТОГ

У Вінниці реалізують проект допомоги у вирішенні соціально-побутових питань особам з інвалідністю зі слуху

Проект «Допомога у вирішенні соціально-побутових питань через послугу жестовою мовою особам з інвалідністю зі слуху в режимі он-лайн в умовах війни»

У Вінницькій області налічується 1700 осіб із порушенням слуху, близько 800 із них проживають у Вінниці. Значна частина з них входить до обласного осередку УТОГ — Українського товариства глухих. Як розповідає голова обласного товариства Галина Дяченко, під час війни особи з інвалідністю стикаються з багатьма труднощами. Наразі їм набагато важче відвідувати різні установи, оформлювати документи, отримувати медичну та правову допомогу, а також психологічну підтримку. Наприклад, вони не можуть самостійно звернутися до нотаріуса, щоб оформити довіреність, або до лікаря, щоб отримати рецепт.

Для покращення якості життя осіб з інвалідністю зі слуху, розроблено додаток «Сервіс-УТОГ», який дозволяє здійснювати відео зв’язок з перекладачами жестової мови. Додаток надає можливість отримати послугу жестовою мовою у різних ситуаціях, наприклад, коли вони потребують допомоги в ЦНАП, ЖКХ, поліції, суді тощо. Але багато осіб з інвалідністю зі слуху досі не знають, як встановити та налаштувати цей додаток на своїх пристроях та як зв’язатися з перекладачами жестової мови. Також для якісного надання послуги жестовою мовою необхідно мати сучасні планшети з великим екраном, який забезпечує детальну видимість жестових рухів. Але наявні в Вінницькій ОО УТОГ планшети є фізично та морально застарілими й не забезпечують роботу додатку відео зв’язку «Сервіс-УТОГ» у месенджерах Viber, Whatsapp, Skype тощо. Тому фахівці організації змушені користуватися власними мобільними пристроями.

Для комплексного вирішення проблеми, проектом передбачено проведення навчального онлайн-семінару для осіб з інвалідністю зі слуху та фахівців з різних сфер, придбання 4-х планшетів для потреб сурдоперекладу та консультацій, надання послуг перекладу жестової мови у вирішенні соціально-побутових питань (відвідування лікарів, адміністративних офісів, оформлення субсидій, отримання правової допомоги тощо), надання індивідуальних психологічних консультацій для осіб з інвалідністю зі слуху.

Діяльністю у проекті планується охопити 100 людей з інвалідністю зі слуху, щоб надавати їм послугу соціального супроводу перекладачів жестової мови в режимі он-лайн. Також серед бенефіціарів проекту є 11 дівчат та юнаків віком від 16 до 18 років з інвалідністю зі слуху, які потребують допомоги у вирішенні різних питань, пов’язаних з їхнім освітнім, професійним та особистісним розвитком.

Головним результатом проекту є покращення якості життя осіб з інвалідністю зі слуху через використання електронних сервісів в режимі он-лайн. Проект також сприятиме підвищенню рівня соціальної компетенції та безпечної поведінки під час війни осіб з інвалідністю зі слуху та членів їхніх родин, а також зростанню рівня толерантного ставлення в громаді до осіб з інвалідністю зі слуху та членів їх родин.

Проект «Допомога у вирішенні соціально-побутових питань через послугу жестовою мовою особам з інвалідністю зі слуху в режимі он-лайн в умовах війни» є важливим та актуальним для підтримки осіб з інвалідністю зі слуху в умовах війни. Проект допомагає забезпечити рівні можливості та захист їхніх прав та інтересів. Проект реалізується Вінницькою ОО УТОГ за підтримки Фонду Абіліс (Фінляндія).

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину