ID УТОГ

Новий етап законопроекту "Про українську жестову мову"

Новини про жестову мову

11 жовтня 2019 року завершилася робота над доопрацюванням проекту Закону України "Про українську жестову мову". Нагадаємо, що 7 жовтня 2019 року відбулася робоча зустріч представників УТОГ з народним депутатом України ІХ скликання Іриною Борзовою з питання прийняття законопроєкту "Про українську жестову мову" за ініціативою громадського діяча, вчителя жестової мови загальноосвітньої среціальноі школи №6 м. Києва Тетяни Радченко.

Під час зустрічі було визначено необхідність доопрацювання законопроекту з врахуванням вимог до нормотворчої роботи та представлення його єдиного варіанту відпрацьованого Українським товариством глухих та Міністерством культури України.

Одразу після зустрічі робота над проектом продовжилася в приміщенні ЦП УТОГ. До додаткового відпрацювання неузгоджених моментів долучилися голова УТОГ Ірина Чепчина разом з першим заступником Тетяною Кривко, старший науковий співробітник відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології їм. Ярмаченка Наталія Адамюк, голова Об'єднання нечуючих педагогів, начальник відділу організаційної та видавничої роботи виконавчого апарату ЦП УТОГ Наталія Каменська та керівник експертної групи аналізу політики Директорату державної мовної політики Міністерства культури України Володимир Сироватко. Варто зазанчати, що за час роботи над законопроектом Володимир Сироватко досконало вивчив діюче законодавство та грунтовно відпрацював зміст такого важливого для спільноти глухих документу, забезпечивши його відповідність всім законодавчим вимогам.

За 4 дні спільної роботи всі статті законопроекту відпрацьовано до остаточного варіанту, підсумком чого стало спільне підписання варіанту законопроекту, який буде подано для включення на розгляд Верховною Радою України. Звісно робочій групі можливо що ще не раз доведеться доводити свою позицію перед законотворцями та центральними органами виконавчої влади, але головне те, що законопроект підтримується, визнається його значущість та, сподіваємося, буде підтриманий народними депутатами.

Висловлюємо вдячність всім, хто з перших хвилин працював над законопроектом, вносив пропозиції, сперечався, був з нами, підтримував та сприяв підготовці до впровадження світової практики для забезпечення повноти реалізації на території України прав і основоположних свобод жестомовних осіб. При цьому зазначимо, що відповідно до законопроекту жестомовна особа – особа із порушенням слуху та/або мовлення, у тому числі сліпоглуха особа, основним або одним із основних засобів спілкування якої є жестова мова.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину