ID УТОГ

Нас вітає туманний Альбіон!

Благодійні справи

Так. Нас вітають наші українські глухі, які з різних причин наразі мешкають у Британії. Здебільшого – це біженці, які отримали тимчасовий прихисток на період російсько-української війни. Але є такі, які опинилися там раніше, наприклад, відома нам Лаура Сапега.

Окрім своєї роботи в якості проєктного менеджера благодійної організації та туристичного агента Лаура стала займатися волонтерською діяльністю, оскільки не може пасивно спостерігати за полум’ям війни в Україні…

З перших днів війни вона представляє УТОГ перед різними міжнародними організаціями, збираючи допомогу для глухої спільноти України. Будучи сама особою з порушеннями слуху Лаура безпосередньо спілкується з представниками, які чують. Багато хто з нас отримував теплий одяг, пристрої для освітлення та обігріву.

Потім у Лаури виникла ідея об’єднати глухих українців, які розсіяно поселилися в Англії, і з якими у Лаури прямий контакт. Об’єднати заради об’єднання. Об’єднати заради підтримки тих глухих українців, які залишилися в Україні.

І ось 31 березня 2023 року зібралися українці на великий захід «Український культурний вечір з британською жестовою мовою», який відбувся за підтримки організації EDS – благодійного Фонду для глухих Східного Лондона «Розширення можливостей суспільства глухих» та туристичної агенції AMSAAN». За підрахунками Лаури Сапеги у Великій Британії мешкає 60 українських осіб з порушеннями слуху. Втім, на вечір з усієї Англії приїхало 40 осіб! А всього було 120 учасників заходу, бо як ви зрозуміли: прийшли і глухі британці!

Метою цього цікавого та актуального заходу, крім збору коштів для УТОГ, було знайомство британців з культурою України. Також на вечорі відбулася довгоочікувана зустріч між українськими біженцями та українською діаспорою, в результаті якої з’явився план організувати постійний клуб для двох сторін.

А кошти, запитаєте ви? Так, пожертвування склали 1000 фунтів стерлінгів. Частина з них – це подарунок від EDS, директоркою якої є Мангай Сутарсан (Mangai Sutharsan)…

Кошти надійшли. Тепер Центральне правління УТОГ прийматиме рішення, на що спрямувати подарунок з туманного Альбіону…

Щиро дякуємо нашим «британським» українцям за любов до батьківщини, УТОГ!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину