ID УТОГ
  1. Головна /   
  2. Iнформація /   
  3. Чим займається УТОГ /   
  4. 105-річний ювілей Київської організації УТОГ

105-річний ювілей Київської організації УТОГ

Чим займається УТОГ

Виконувачці обов’язків голови                    
Київської організації УТОГ Корнієнко Т.О.
Всім членам Київської організації УТОГ    

Шановна Тетяно Олександрівно!
Шановні члени Київської організації УТОГ!

   Від імені президії Центрального правління УТОГ дозвольте передати вам усім найщиріші вітання зі славним 105-річним ювілеєм Київської організації УТОГ!

   22 липня 1917 року проведено перші організаційні збори активу глухих м. Києва у приміщенні за адресою: вул. Велика Васильківська, 10, на яких першим головою об’єднання глухих обрано Миколу Хлєбникова, його заступниками стали Тадеуш Глуховський і Станіслав Осташевський.

   Столична організація має надзвичайно насичену подіями багаторічну історію і вагомі здобутки, а її видатні особистості відомі далеко за межами Київщини та України. Навіки вписані у сторінки нашої спільної біографії імена тих, хто стояв біля джерел створення згуртованої організації глухих у Києві й потужної виробничої бази УТОГ у вашому славному древньому місті: Ширмана Я.С., Криволапова І.Т., Кржевіна А.О., Сапожникова І.А., Марченка В.В., Набоченко Г.І., Трохимця О.О., Мережко Г.М., Левицького М.М., Козаченка А.І., Скурчинських В.В. і В.З., Меркатуна П.М., Асріяна А.М., Л.М. Тюхти, Максименків Ю.П. і Г.С., В.П. Овчаренка, Л.І. Селезненка, А.К. Сумовської, Коломиченків І.Р. і В.С., В.Г. Яковлєва та багатьох інших ветеранів Товариства. Щоб перерахувати всіх, потрібно заповнити не одну сторінку. Щира їм подяка і шана за працю і громадську діяльність на благо глухих людей!

   Київська організація УТОГ і її осередки у Білій Церкві, Броварах, Борисполі, Василькові та інших населених пунктах області мають міцну організаційну структуру і значні здобутки в організаційно-масовій, реабілітаційній та культурно-масовій роботі.

   Відомі своїми трудовими досягненнями Київське ДВП «Контакт», Білоцерківське ВП» Весна» і СПКТБ УТОГ, а імена їх кращих працівників знають далеко за межами Київщини – М.А. Норченко, Бережного О.М. та інших.
Славиться натхненою творчою працею і колектив Культурного центру УТОГ, який залучає до активної реалізації яскравих здібностей і талантів своїх глухих земляків, зокрема завдяки діяльності театру міміки і жесту «Райдуга». Широко відомі імена заслужених артистів України В.В. Стьопкіна, Т.Б. Вуйцик, О.М. Кіраш, Кушніренка О.П., О.Д. Мягких та інших.
Поруч з глухими людьми завжди були і є їхні вірні помічники – перекладачі жестової мови, якими завжди славилася столиця. З вдячністю згадаємо Набоченко Г.І., Н.В. Іванюшеву та багатьох інших представників цієї благородної професії.

   Попри всі сьогоднішні негаразди та труднощі, викликані підступним повномасштабним вторгненням російської федерації, Київська організація УТОГ продовжує надавати всебічну допомогу глухим мешканцям столиці і області. Успішно працюють волонтери О.В. Нашивочніков, А.Є. Єгер, Р.Ю. Чарновський та інші, надаючи важливу підтримку членам УТОГ, особливо малозабезпеченим особам та людям похилого віку, родинам з дітьми.

Тож прийміть з нагоди видатної події — 105-річного ювілею вашої організації — сердечні привітання і побажання нових успіхів у праці й творчості, миру і злагоди у ваших родинах і колективах, гарного самопочуття і міцності духу, оптимізму й наснаги!З повагою голова Центрального правління УТОГ
Ірина Чепчина

i

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину