ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ на 46-й день війни з російським агресором

Чим займається УТОГ

Під час війни з’явилися нові напрями роботи обласних організацій УТОГ, які допомагають людям з порушеннями слуху:

- евакуюватись із зони бойових дій, а також з мирних населених пунктів, до яких наближається лінія фронту;

- оформити статус внутрішньо переміщеної особи, оформити заяву на отримання грошової допомоги на проживання;

- оформити заявку про пошкодження або знищення нерухомості;

- отримати гуманітарну допомогу;

 - отримати психологічну або моральну підтримку.

Евакуація

Станом на 11 квітня 2022 року надано допомогу 1408 особам з порушеннями слуху в евакуації як із зони бойових дій, так і з мирних населених пунктів. Швидше за все, загальна чисельність є набагато більшою, бо в деяких «гарячих» точках, таких як Запоріжжя, Харків, Суми, Миколаїв працівники обласних організацій УТОГ фізично не встигають зробити відповідний запис, важливим є те, щоб людина безпечно виїхала, отримала необхідну їй допомогу тощо.

Крім того, станом на 11 квітня 2022 року 146 осіб з порушеннями слуху оформили статус внутрішньо переміщеної особи в Україні, це число також може бути набагато більшим, бо не всі люди готові визнати себе біженцями. Крім того,  людям, які оформили статус ВПО ще 2014 року, зараз нічого не потрібно оформлювати.

Кількість осіб з порушеннями слуху, які виїхали за межі України ще уточнюється. Вже зараз відомо, що тільки з м. Києва та області виїхало близько 3 тисяч осіб.

Відзначимо, що Львів  -  найбільш завантажена точка транзиту, оскільки саме сюди приїжджає більшість переселенців, тому не тільки чуючі, а й глухі активно волонтерять – М. Булатов, Н. Товчко, О. Сивера, Т. Бала, О. Кіндій та інші - з метою надання допомоги глухим людям щодо виїзду далі, за межі України. Достеменно відомо, що тільки за перший квартал 2022 року Львівська обласна організація надала допомогу членам УТОГ 1033 разів, в онлайн-режимі 407 разів, в тому числі і членам Львівської обласної організації УТОГ.

Львівська обласна організація УТОГ

&&&

Одеська обласна організація УТОГ

Полтавська обласна організація УТОГ

Рівненська обласна оргназація УТОГ

Вінницька обласна організація УТОГ, Могилів-Подільська ТО УТОГ

Черкаська обласна організація УТОГ

Чернівецька обласна організація УТОГ

 

Гуманітарна допомога / Моральна підтримка переселенців

Всього роздано 1096 комплектів гуманітарної допомоги,  це число може бути також набагато більшим. Далі коротко про гуманітарну допомогу в областях.

На Волинь з Києва приїхала родина Валентини Гончарук, яка отримала статус внутрішньо переміщених осіб. Голова Волинської обласної організації УТОГ–Сопронюк Галина Василівна, колектив та люди з порушеннями слуху допомогли цій сім'ї  у важкий воєнний час.

 

В Дніпропетровській області 5 квітня депутат Верховної ради Герман Денис та депутатка міської ради Сиротенко Алла надали членам Нікопольської територіальної організації УТОГ допомогу у вигляді 27 продуктових наборів.

В Ужгородському обласному будинку культури УТОГ було організовано чергову зустріч для підтримки внутрішньо переміщених осіб, роздано 24 продуктових набори  та засоби побутової хімії.

7 квітня 2022 року до Запорізького обласного будинку культури УТОГ прийшли близько 50 членів УТОГ, серед них були і тимчасово переселені особи з Маріуполя, Миколаєва, Пологів. Вони мали можливість зустрітися і дізнатися про важливу інформацію.

У Івано-Франківській обласній організації УТОГ завдяки Департаменту соціальної політики та територіальним центрам 103 особи з інвалідністю  1 та 2 груп, 5 одиноких та 1 багатодітна родина отримали продуктові набори, також особа з  інвалідністю 1 групи отримала крісло колісне. Зараз тут допомагають особам з інвалідністю зі слуху 70+ в отриманні одноразової матеріальної допомоги. 14 внутрішньо переміщених осіб та 8 малозабезпечених осіб безкоштовно годують обідами в соціальних їдальнях, створених в м. Івано-Франківську.

Житомирська обласна організація УТОГ проводить роздачу одягу, який був у вжитку, продуктових пайків, а також доставляє за адресою необхідні ліки та миючі засоби.

Працівниками Київської організації УТОГ та глухими волонтерами  доставлено більше 470 продуктових наборів по м. Києву та частково по області (Обухів, Українка, Бориспіль, Біла Церква); дитячих наборів – 8; наборів для новонароджених – 2; ліки – 2 особам (Київ, Бориспіль); вручено батарейки до слухових апаратів – 141 блістер (в блістері - 6 батарейок).

В Кіровоградській обласній організації УТОГ було роздано 40 особам з порушеннями слуху гуманітарну допомогу, а також організовано в будинку культури УТОГ для ветеранів чаювання.

8 квітня  в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ було людно – 78 продуктових наборів, одяг, іграшки отримали члени УТОГ від українських біженців із Західної України, які зараз перебувають в Європі, а також Олега Попова (Німеччина), Кріса Стейсі Маккензі (США), Бена Карніка (Литва). Допомогу у Миколаїв привіз Руслан Рубанов.  

Крім того, ГО "МРІЙДІЙ" надала невеличку допомогу для 149 осіб з порушеннями слуху, членів УТОГ та допомогла поповнити аптечку організації електричним автоматичним тонометром для вимірювання тиску, електронним термометром, медичними засобами та сорбентами.

 

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко надав натуральну допомогу особам з порушеннями слуху з числа членів Миколаївської обласної організації УТОГ

Глухі Вознесенська отримали від Червоного Хреста 24 продуктові набори.

В Одеській області також активно роздають гуманітарну допомогу потребуючим.

В Конотопській ТО УТОГ на сьогоднішній день – 27 осіб та 4 родини з дітьми отримали продуктові набори від Християнської церкви «Голос надії»; завдяки УСЗН та волонтерському центру «Яворина» - 2 родини з дітьми до 3-х років, а також 2 особи 1-2 групи інвалідності отримали гуманітарну допомогу.

7 квітня за ініціативи і підтримки народного депутата України Ігоря Молотка та депутата міської ради Світлани Назаренко, Шосткинська територіальна організація УТОГ отримала для своїх підопічних партію курятини.

 

Завдяки зверненню голови Сумської територіальної організації УТОГ до  КУ СМТЦСО «Берегиня» 30 осіб з порушеннями слуху похилого віку отримали продуктові набори.

 

В Лебединській ТО УТОГ 4 особи з інвалідністю по слуху отримали продуктові набори.

Новини з Херсонщини. Активісти УТОГ Тетяна та Костянтин Чуча отримали фінансову допомогу з фонду «Церква з Америки» для глухих. Вони придбали ліки разом з продуктами на західній Україні та знайшли шлях доставити все до Херсона. Разом з парою Ніколаєвських вони розподілили на рівні пакунки цукор та гречку, роздали людям похилого віку та малозабезпеченим. 

Коротовський Віктор та його мати, Тетяна Іванівна, яка допомагала йому в перекладі жестовою мовою, надали гуманітарну допомогу глухим, які залишились в м. Харкові.

Харківська обласна організація УТОГ також вдячна капітанам-волонтерам організації «Гуманітарна допомога Харків», які здійснили роздачу гуманітарної допомоги по районах. Робота дуже важка і полягає в тому, що необхідно надати гуманітарну допомогу престарілим та особам похилого віку, а також сім'ям з дітьми.

Благодійний фонд Сергія Лабазнюка  «Ми поруч» надав допомогу продуктами харчування хмельницьким членам УТОГ.

Чернігівська обласна організація УТОГ також отримала гуманітарну допомогу від різних організацій.

6 квітня в Ніжинську ТО УТОГ завітали голова ГО «Ліга ділових жінок» Стратилат Тамара та отець Володимир Лєонтьєв, вони надали глухим членам УТОГ продуктові набори завдяки спонсорам від благодійної організації «Час надії» м. Черкаси та Центру допомоги церков ЄХБ із Закарпатської області.

Інформаційні дні

Важливим для людей похилого віку є інформаційні дні, які проводять в обласних будинках культури, так як таким глухим людям найбільш комфортно отримувати інформацію «вживу», спілкуватись  один з одним, обмінюватись думками. Надаємо короткий дайджест з фотографіями. 

Перекладач Людмила Горобець та члени УТОГ Козятинської  первинної організації Українського товариства глухих  відвідали виставку у м. Козятин

8  квітня  УТОГівці Закарпаття зібрались в Ужгородському обласному будинку культури УТОГ на чергову зустріч, яка була організована  для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Нашими гостями стали переселенці з Київської, Чернігівської, Сумської областей та  з м. Маріуполь.

7 квітня до Запорізького обласного будинку культури УТОГ прийшло близько 50 членів УТОГ. Серед них були і тимчасово переселені з Маріуполя, Миколаєва, Пологів.

У Житомирському обласному будинку культури УТОГ, зберігаючи добру традицію, кожної середи проходять інформаційні години для ветеранів  Житомирщини, де вони можуть почути відповіді, на всі питання, що їх хвилюють.

Останній день воєнного березня 2022 року ознаменувався у Полтавській обласній організації УТОГ довгоочікуваною приємною подією - зустріччю ветеранів УТОГ. Серед присутніх були переселенці з м. Суми, Харкова, Києва і Луганської області. Під час зустрічі було багато охочих виступити, було обговорено багато нагальних питань воєнного часу. Завершилась зустріч духмяним чаєм із смаколиками, хоча це було ще не завершення зустрічі, бо ще довго у фойє і коридорах Полтавської обласної організації УТОГ спілкувалися групки розчулених УТОГівських ветеранів.

6 квітня голова Одеської ради ветеранів УТОГ Денисова Любов разом з головою Одеської міської ТО УТОГ Коренковою Олесею провели  інформаційну зустріч з членами УТОГ, на якій були надані рекомендації щодо евакуації виїзду за кордон, проінформовано про новини міста і області, та  домовлено  про  міста  локації  членів УТОГ у разі надзвичайної ситуації.

Одеська обласна організація УТОГ, Подільська ТО УТОГ

Минулого тижня в Тернопільському обласному будинку культури УТОГ відбулося засідання ради ветеранів УТОГ.

7 квітня у Хмельницькому обласному будинку культури УТОГ проведено інформаційну годину на тему: «Підтримка України країнами Заходу».

Ветерани УТОГ активно щовівторка приходять до Черкаського обласного будинку культури УТОГ для отримання необхідної інформації.

 

ГЕРОЇ УТОГ

Героями можуть бути і прості люди, такі як колишній голова Новомосковської територіальної організації УТОГ, член правління Денисенко Юрій, який розпочав посівну кампанію.

Сім’я Радзієвських віддала крісло колісне тим, хто його потребував. А в березні 2022 року в Білоцерківському будинку культури УТОГ було організовано головою Білоцерківської ТО УТОГ Василенко Людмилою добровільну допомогу серед осіб з інвалідністю з порушеннями слуху для солдатів ЗСУ  – активістами було зв’язано багато теплих шкарпеток, які були передані волонтерами до лав наших захисників.

Аби хоч якось допомогти ЗСУ,  кіровоградськими членами УТОГ були зібрані та передані банки та кришки для подальшої консервації тушонки для військових.

Глухі полтавчани також допомагають продуктами глухим пересленцям.

У березні 2022 року глухі активісти Кременецької територіальної організації УТОГ (Тернопільська обл.) долучилися до збору допомоги для військових ЗСУ та мешканців Східної України.

Глухі тернопільські дівчата ліплять отакі вареники для наших військових. Кожна наліплює до 500 шт. в день.

Триває ремонт у приміщенні Кам’янської територіальній організації УТОГ (Дніпропетровська обл.).

5 квітня в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ проводилися толоки з прибирання території.

Вся інформація взята з офіційних сторінок/груп обласних організацій УТОГ. Більш детально з роботою УТОГ можна ознайомитися на соціальних ресурсах обласних організацій УТОГ, перелік яких розміщений за посиланням: https://utog.org/social-link-utog

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину