ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 02.05.2022р.

Чим займається УТОГ

Минув ще один тиждень війни з російським агресором. Поступово люди адаптуються на новому місці проживання, а декому щастить повернутися додому. Але війна триває і завдає багато бід та страждань. Через посилення бойових дій на Сході та Півдні ще є території, з яких люди стараються евакуюватись. Не весь бізнес зміг відновити роботу і багато осіб з порушеннями слуху не мають можливості працювати. Їм важко прожити на мінімальну пенсію. Особливо потерпають літні люди, багатодітні сім'ї та особи з ускладненою інвалідністю. Працівники обласних організацій УТОГ докладають чимало зусиль, допомагаючи особам з порушенням слуху.

Хочеться поділитися думками, які сьогодні визначають суть роботи обласних організацій УТОГ:

«Куди звертатися глухим біженцям? Тільки в УТОГ, де кожен буде почутий і зрозумілий» – Волинська обласна організація УТОГ;

«Людяність має бути на першому місці у нашому житті. Піклування про маленьких і стареньких, про людей потребуючих нашої допомоги - такі дії виховують в кожному з нас милосердя, такі дії є гарним прикладом і для всіх оточуючих людей. Світ тримається лише на ДОБРІ» – Житомирська обласна організація УТОГ;

«Незважаючи на важкий час в Україні, ми в УТОГ завжди разом! Попри військові дії, ми всі продовжуємо працювати! Коли ми разом - ми потужна сила проти агресора!» – Закарпатська обласна організація УТОГ;

«Ще і ще раз дякуємо глухим волонтерам, які надають допомогу глухим людям у цей складний час!» – Київська організація УТОГ;

«Доброта немає меж! Ми, українці, тим і відзначаємось у світі, що цікавимось, як живе людина в радості та горі і стараємось хоч чимось допомогти» – Чернівецька обласна організація УТОГ;

Також вже традиційно надаємо короткий огляд інформації про роботу обласних організацій УТОГ за тиждень, яка була висвітлена на сторінках або в групах соціальної мережі Fаcebоok.

Вінницька обласна організація УТОГ

Одинокі пенсіонери Могилів-Подільської територіальної організації УТОГ отримали пасхальні гостинці від підприємця з  м.Могилів-Подільського.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

26 квітня працівники Дніпропетровської обласної організації УТОГ допомагали сім'ї Онілових із міста Дергачі Харківської області оформити заявку в мобільному додатку «ДІЯ» на отримання допомоги від ООН, компенсації за пошкоджене житло, отримання гуманітарної допомоги та вирішували багато інших питань.

У Нікопольській територіальній організації УТОГ особи з порушеннями слуху отримали допомогу від благодійного фонду «Нове джерело» (керівниця Юлія Родіонова), а також допомогу у вигляді текстилю від організації Червоного Хреста «Імпульс» (керівниця Людмила Скорохід).

Житомирська обласна організація УТОГ

Керівництво та активісти Житомирської обласної організації УТОГ завжди цікавляться життям наших стареньких членів УТОГ. Провідують їх за адресами, допомагають їм у вирішенні побутових питань, забезпечують продуктами або миючими засобами, допомагають спілкуватися на прийомі у лікарів та у соціальних консультантів для вирішення нагальних питань. Під час воєнних дій на нашій землі ми намагаємось це робити частіше, бо людям потрібна не тільки матеріальна, але й моральна підтримка. Крім того, Управління соціального захисту населення Житомирської міської ради виділило 20 продуктових наборів, які отримали найстарші ветерани.

Але людей з порушеннями слуху похилого віку у нас набагато більше, тому ми продовжуємо здійснювати роботу у цьому напрямку. Одинокі люди радіють кожному нашому візиту, бо відчувають, що вони не кинуті і потрібні нашому суспільству, для якого працювали все своє життя.

27 квітня в Бердичівській територіальній організації УТОГ люди з порушеннями слуху зібралися разом, але, на жаль, з різних причин не всі змогли прийти. Під час чаювання обговорено актуальні новини, якими цікавляться члени УТОГ.

Закарпатська обласна організація УТОГ

Закарпатська облорганізація УТОГ надалі приймає та надає допомогу вимушеним переселенцям,  членам УТОГ з Києва та Слов'янська, в питанні надання гуманітарної допомоги, оформлення статусу ВПО, пенсійного забезпечення, банківських установ тощо.

Крім того, директором Ужгородського обласного будинку культури УТОГ В.В. Ляховим проведена міні-екскурсія нашим культзакладом для вимушених переселенців з м.Слов’янськ з метою надання трішки позитиву та ознайомлення з діяльністю УТОГ.

Напередодні Великодніх свят Закарпатська обласна організація УТОГ надала продуктові набори ветеранам мікрорайонів «Ера» та «Проспект». Також було здійснені подвірні обходи, обговорення побутових та нагальних потреб глухих. Кожному ветерану УТОГ потрібна підтримка, інформування про новини чи просто цікава бесіда та зустріч у такий важкий для всіх час.

Працівники Закарпатської обласної організації УТОГ спільно з  працівниками обласного будинку культури УТОГ від початку воєнного стану в Україні постійно проводять інормаційно-роз’яснювальну роботу для членів УТОГ на Ужгородському учбово-виробничому підприємстві №2 УТОГ та Ужгородському виробничому підприємстві «Синевір».

Запорізька обласна організація УТОГ

У зв’язку із відсутністю зв’язку з Мелітопольською територіальною організацією УТОГ інформація та фотографії про роботу Мелітопольської ТО УТОГ надходять із запізненням. В березні був проведений підвірний обхід до глухих та людей зі зниженим слухом.

Незважаючи на складні часи, члени Бердянської територіальної організації УТОГ активно беруть участь у житті Товариства.  Гуртом зібрались на суботник із прибирання території та висаджування квітів. Пізніше знову зібрались разом, щоб відсвяткувати Великдень.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

26 квітня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ було проведено захід до 36-ої річниці Чорнобильської трагедії «Чорнобиль: біль та скорбота України».

25 квітня в.о. голови Івано-Франківської обласної організації УТОГ Г.М. Лівенса відвідала членів УТОГ, біженців з м.Києва, які переїхали до Івано-Франківська через бойові дії в Україні.

22 квітня перекладачкою Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Г. Я. Семчишин надана допомога біженцям з м. Маріуполя, членам УТОГ О.С. Глібовій та Ю.В. Тебову. Їх прихистили в с. Яблуниця Яремчанського району Івано-Франківської області. Висловлюємо вдячність директору служби "Карітас" І. Панаско за надану допомогу глухим біженцям.

20 квітня на Івано-Франківському УВП УТОГ була проведена зустріч з  О.І. Безносюк з Києва, викладачкою кафедри туризму Національного університету фізичного виховання і спорту України і старшою науковою співробітницею Всеукраїнського центру "Вишивки та килимарства». Вона розповіла про техніку і значення решетилівської вишивки - з початку XVII століття по теперішній час. У зв’язку із вторгненням Росії в Україну вона, тікаючи від вибухів і обстрілів та шукаючи безпечне місце для проживання, переїхала до Івано-Франківська і наразі працює в нас на підприємстві. На зустрічі була присутня в.о. голови Івано-Франківської обласної організації УТОГ Г.М. Лівенса, яка привітала працівників підприємства з прийдешнім святом, побажала миру, злагоди та швидкої перемоги.

20 квітня голова Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Л.І. Гуцуляк проводила інформаційно-роз‘яснювальну роботу для ветеранів на тему «Як берегти себе під час військового стану».

Крім того, працівники Івано-Франківської обласної організації УТОГ продовжують надавати різноманітну та актуальну допомогу глухим – в оформленні документів на компенсацію за житлово-комунальні послуги, встановленні мобільний додаток «ДІЯ» та пояснення, як користуватись ним тощо.

Київська організація УТОГ

Будні дні роботи волонтерів та працівників Київської організації  УТОГ – це щоденна турбота про людей похилого віку, людей із малозабезпечених сімей та сімей з маленькими дітьми. Глухі волонтери не шкодують своїх сил і часу, щоб кожному додому доставити необхідні продукти і речі.  Це, звичайно, непросто, але наші волонтери пишаються тим, що кожен день допомагають людям. Голова Київської територіальної організації УТОГ Н.М. Величко завжди з волонтерами на зв'язку, працюючи з ранку до вечора. Для всіх знаходить слова підтримки.  До деяких глухих особисто приїжджає і переконується, що з ними все гаразд.

 Пропонуємо до перегляду фотозвіт про роботу Київської територіальної  організації УТОГ:

 • отримання, фасування і видача гуманітарної допомоги переселенцям і місцевим членам УТОГ
 •  видача благодійної допомоги членам УТОГ у м. Києві.

Серед волонтерів хочеться відзначити Анатолія Железняка, який їздив в Обухів, Бориспіль, Українку Київської області, щоб доставити продукти малозабезпеченим сім'ям.

Крім надання гуманітарної допомоги, працівники Київської територіальної організації УТОГ виконують великий спектр робіт з глухими людьми, це:

 • допомога з отримання батарейок для слухових апаратів;
 • вирішення питання у ЦНАПах щодо закордонних паспортів;
 • допомога в отриманні ліків;
 • запис відеороликів з перекладом жестовою мовою щодо офіційної інформації про актуальні новини у нашій державі;
 • вирішення нагальних питань глухих;
 • проведення інформаційної роботи;
 • видача благодійної допомоги членам УТОГ у м. Києві і Київській області.

Хочеться відзначити, що завдяки сприянню УТОГ родина Рафеєнків із міста Бучі Київської області отримала гуманітарну допомогу.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

В цей нелегкий час дуже важлива взаємодопомога. Кіровоградська обласна організація УТОГ та її  члени щиро вдячні Полтавській обласній організації УТОГ, яка  поділилася з ними гуманітарною допомогою, наданою волонтерами з Києва, зокрема памперсами для малечі. Дякуємо всім небайдужим!

Львівська обласна організація УТОГ

Львівською ТО УТОГ була проведена робота з тимчасово переміщеною особою - паном Юрієм, інвалідом хв слуху, який внаслідок обстрілів на Луганщині втратив дім і всі документи. Наразі він перебуває в центрі приймання тимчасово переміщених осіб. Пану Юрію допомогли замовити новий паспорт громадянина України в міграційній службі м. Львова та надалі допомагатимуть в оформленні різних документів для відновлення виплат пенсії  та соцвиплат, а також оформлення довідки ВПО для отримання додаткової грошової допомоги.

У періоді воєнного часу ніхто не відміняв і щоденних побутових справ. Золочівська територіальна організація УТОГ, окрім питань, які виникають в зв'язку з війною, що триває в країні, продовжує надавати соціально-побутові послуги як членам місцевої територіальної організації УТОГ, так і внутрішньо переміщеним особам - членам УТОГ.

У Стрійській територіальній організації УТОГ голова Ореста Янківська та перекладачка жестової мови Галина Кіт провели подвірний обхід, завітавши до сім'ї Стефанишин в м. Моршин.

Миколаївська обласна організація УТОГ

26 квітня директорка Миколаївського обласного будинку культури УТОГ Валентина Зібарєва через Червоний Хрест організувала гуманітарну допомогу для 17 осіб з інвалідністю 1-2 груп, які мають порушення слуху.

Крім того, ГО "МРІЙДІЙ" продовжує підтримувати Миколаївську обласну організацію УТОГ. 26 квітня нами було отримано питну воду, продукти харчування, господарські матеріали. Працюємо далі.

У Первомайській територіальній організації УТОГ продовжується робота щодо надання соціально-побутового обслуговування та інформаційної підтримки осіб з порушеннями слуху: розв'язання питань в Пенсійному фонді України, військоматі, банківських установах, медичних закладах тощо.

Одеська обласна організація УТОГ

У дні Великодня Одеська обласна організація УТОГ та Храм Святої преподобної мучениці великої княгині Єлисавети зробили подарунки глухим м. Одеси у вигляді пасок та вина «Кагор». Представники УТОГ та церкви 24 квітня завітали до гуртожитку сімейного типу  ОВО «Електрик» УТОГ на вул. Сегедській. У середу в Одеському будинку культури та відпочинку УТОГ провели свято Великодня, де глухі зібралися, щоб послухати новини, поласувати пасками та взяти участь в іграх.

29 квітня у гуртожитку сімейного типу ВО «Електрик» УТОГ  наші члени УТОГ, за клопотання члена правління Одеської ТО УТОГ Станіслава Печерського та активістки УТОГ Лариси Радзієвської, отримали гуманітарну допомогу від депутата Вадима Підгородинського.

Одеська обласна організація УТОГ спільно з глухим активістом Русланом Рубановим організували евакуацію 20 членів УТОГ з м. Миколаїва та м. Одеси до Румунії.

Одеська обласна організація УТОГ надала допомогу двом переселенцям з м. Харкова в отриманні гуманітарної допомоги від Червоного Хреста.

Головою Ізмаїльської територіальної організації УТОГ надано переклад жестовою мовою та супровід двом переселенцям з м. Миколаїв в Управлінні праці м. Ізмаїла для реєстрації статусу ВПО і отримання державної та гуманітарної допомоги.

Активісти УТОГ провели весняні роботи з благоустрою будівлі Ізмаїльської ТО УТОГ.

Полтавська обласна організація УТОГ

28 квітня у глядацькій залі Полтавського обласного будинку культури УТОГ було людно: прийшло понад 40 відвідувачів, серед яких були ветерани Полтавської облорганізації УТОГ і глухі переселенці, які зараз мешкають у м. Полтава. І стало приємною традицією військового часу роздавати свіжий хліб. Цього разу переселенцям також були роздані овочеві набори. Благодійні акції доставки хліба і овочевих наборів - це добра справа Євангельської Церкви Адвентистів Сьомого Дня м. Полтави за сприяння благодійної організації ADRA  UKRAINE. Щиро дякуємо!

30 квітня працівники  Полтавської  обласної організації УТОГ відвідали м. Кременчук. Це була радісна зустріч з членами УТОГ м. Кременчука і внутрішньо переміщеними глухими, які зараз проживають у місті. Зустріч була дуже насиченою і вирішила багато питань. Зокрема, відбулися інформаційні виступи працівників Полтавської обласної організації УТОГ, питання - відповіді, спілкування з метою підтримки, видача продуктових наборів для переселенців і ветеранів УТОГ, запашний хліб для кожного.

Рівненська обласна організація УТОГ

27 квітня у Рівненському обласному будинку культури УТОГ відбулась чергова зустріч членів Товариства. Нагодою стало свято світлого Христового воскресіння – Великдень.

Сумська обласна організація УТОГ

В Лебединській первинній організації УТОГ, напередодні свята Христового Воскресіння, 45 осіб з порушеннями слуху отримали паски від благодійників та від глухих, які самостійно спекли їх.  

Конотопська територіальна організація УТОГ надала звіт за тиждень, а саме з 18 по 30 квітня. За цей час:

 • 46 осіб з інвалідністю зі слуху отримали допомогу при зверненні з різних питань. Найбільша кількість звернень стосувалася написання заяви на отримання компенсації за послуги ЖЕКів, ОСББ, за воду та водовідведення, а також вивіз сміття. Ця можливість є ініціативою Конотопської міської ради на період військового стану;
 • 3 особи отримали гуманітарну допомогу у вигляді ліків – тироксину та інсуліну;
 • 21 квітня  3 родини, де є 2 дітей до 18 років, отримали гуманітарну допомогу від волонтерського центру Конотопської міської ради;
 • 20 квітня проведено інформаційний день для членів УТОГ;
 • здійснено 1 подвірний обхід.

Крім вище перелічених надається різноманітна допомога глухим / людям: допомога в написанні та подачі заяви на компенсацію за комунальні послуги; супровід при відновленні документів, в яких помилково написано прізвище; допомога в подачі заяви на отримання коштів з Пенсійного фонду в банку, замість Укрпошти; переклад жестовою мовою та супровід при відвідуванні медичних закладів; переклад жестовою мовою при замовленні закордонних документів в ДМСУ м. Конотоп тощо.

Охтирська первинна організація УТОГ: збільшилась кількість звернень до ЦНАП з приводу написання заяви на отримання відшкодування за зруйноване майно, крім того, допомога надавалась також за зверненнями до управління соціального захисту, пенсійного фонду, медичних закладів. Люди з порушеннями слуху звертаються як онлайн, так і офлайн. 5 осіб з інвалідністю зі слуху отримали гуманітарні набори, у тому числі і мешканці м. Тростянець.

Хмельницька обласна організація УТОГ

Директорка Хмельницької спеціальної школи № 33 для дітей з порушеннями слуху Галина Воробель, яка з початку війни організувала штаб глухих біженців, та голова Хмельницької обласної організації УТОГ Микола Адамчук разом з членами УТОГ області організували збір коштів для  надання гуманітарної допомоги глухим мешканцям Охтирки та навколишніх населених пунктів.

Черкаська обласна організація УТОГ

За минулий тиждень до Черкаської обласної організації УТОГ звернулися 6 осіб з порушеннями слуху, у тому числі з м. Чернігова (2 особи), м. Києва (1 особа), м. Харкова (1 особа), м. Полтави (1 особа) та м. Краматорська (1 особа). Їм надана консультація головою обласної організації УТОГ та допомога перекладач обласної організації УТОГ у реєстрації про взяття на облік внутрішньо-переміщених осіб (ВПО).  Висловлюємо вдячність глухим активістам: Каракай Г. за надання пральної машини, Кулик К. та Кулик С., Білик С. із села Білозір'я за гостинність та  продуктові набори переселенцям.

Черкаське УВП УТОГ надало житло у своєму гуртожитку трьом переселенцям з м. Харкова.

Уманська ТО УТОГ надала благодійну допомогу дитячими памперсами, які отримали від Полтавської обласної організації УТОГ за сприянням голови Черкаської обласної організації УТОГ О.Л. Петрової, за що їм велика вдячність від молодих родин.

Чернівецька обласна організація УТОГ

У той час, коли йде велика битва за Україну, її незалежність та право на існування, Вижницька територіальна організація УТОГ ні на мить не припиняє надавати членам УТОГ  свою підтримку. Тут розділяють їхній біль, стараються заспокоїти, піднести їхній дух. Перед святкуванням  Великодня працівники ТО УТОГ звернулись з клопотанням до голови Вижницької ОТГ О. Чепіля про безоплатне виділення пасок нашим членам УТОГ. Кожна пасочка доставлена в їхні домівки.

Чернігівська обласна організація УТОГ

За клопотанням керівництва Чернігівської обласної організації УТОГ волонтерський центр міста надав глухим гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування та засобів гігієни. 26 квітня ця допомога була розподілена серед 104 глухих членів Товариства, які того дня зібрались у вестибюлі Чернігівського обласного будинку культури УТОГ

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину