ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 09.05.2022р.

Чим займається УТОГ

Одним із найважливіших напрямів роботи ГО «Українське товариство глухих» є доступність до інформації, в тому числі й переклад жестовою мовою виступів офіційних осіб, оскільки для більшості глухих саме жестова мова є рідною і саме нею необхідно подавати інформацію для глухої людини. Цей принцип прагнуть реалізовувати перекладачі жестової мови, які працюють над супроводом офіційної інформації, що вкрай необхідно для забезпечення життєво важливими новинами в умовах надзвичайного стану.

Якщо взяти статистичні дані, то станом на 4 травня 2022 року, тобто за 70 днів активної фази війни, на ютюб-каналі ГО «Українське товариство глухих» було розміщено 405 відео офіційних осіб з перекладом жестовою мовою, які були переглянуті глухими 748 458 разів.  Надають інформацію глухим і перекладачі жестової мови обласних організацій УТОГ, які перекладають звернення місцевих офіційних осіб для глухих людей, викладаючи відео з перекладом на сторінках обласної організації УТОГ та в телеграм-каналах.

Перекладати жестовою мовою актуальну інформацію частина роботи обласних організацій УТОГ, яка є надзвичайно важливою в умовах воєнного стану. Для людей похилого віку, які не дуже «дружать» із сучасними смартфонами, проводяться так звані «інформаційні дні» в обласних будинках культури УТОГ. Під час цих заходів люди з порушеннями слуху не тільки мають можливість отримати актуальну інформацію жестовою мовою, а й вживу поспілкуватися з працівниками обласних організацій УТОГ, запитати поради чи отримати консультацію.

Далі надаємо короткий огляд інформації про роботу обласних організацій УТОГ за тиждень, яка була висвітлена на сторінках або в групах соціальної мережі Fаcebоok.

Вінницька обласна організація УТОГ

За сприяння Вінницької обласної організації УТОГ одинокі, діти - сироти з інвалідністю зі слуху  отримали продуктові набори від гуманітарного штабу від Вінницької обласної ради,  Вінницької міської ради, за підтримки Швейцарії.

Волинська обласна організація УТОГ

Волинська обласна організація УТОГ розмістила розповідь про двох чудових хлопців,  двох друзів, які пережили війну вдвічі. Юрій Росляков та Євгеній Памфілов проживали в Луганській області, коли війна в 2014 році постукала в їх домівки. Тоді  вони переїхали в красиве та квітуче місто Бучу. Життя налагодилось, влаштувались працювати на підприємство, яке виготовляло велосипеди. Все було чудово, поки в Бучу не приїхали «визволителі», які перетворили прекрасне місто в руїни. Хлопці місяць прожили в підвалі без їжі та води. При першій нагоді вони виїхали з Бучі і приїхали до нас на Волинь. Юра та Євгеній звернулись за допомогою до голови правління Волинської обласної організації – Галини Василівни Сопронюк, яка допомогла їх безкоштовно поселити в гуртожиток та організувати безкоштовне гаряче харчування. Хлопці прожили в нашому славному місті Луцьку тиждень і вирішили їхати закордон. Нехай щастить,  вам хлопці! Не забувайте наш край та приїжджайте до нас знову!

Волинська обласна організація УТОГ надає постійну допомогу людям з порушеннями слуху.  За допомогою дистанційного відеозв'язку з перекладачем жестової мови надаються послуги в трудовій, соціальній реабілітації та у захисті їх законних прав. Під час воєнного стану обсяг роботи збільшився у зв'язку з тим, що багато людей їдуть за кордон. Волинська  область знаходиться поруч з кордоном і люди з порушеннями слуху звертаються до облорганізації УТОГ за допомогою у вирішенні різноманітних питань.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

2 травня в Нікопольській територіальній організації УТОГ волонтерами (ім'я просили не вказувати) надано благодійну допомогу у вигляді продуктового набору сім'ї нечуючих Терещенків.  А Леночці Терещенко (6 років), опікунами якої є бабуся та дідусь, подарували самокат та захисний шолом!  Скільки радості дитині!

Криворізька територіальна організація УТОГ, завдяки Анатолію Коломойцю, Олександру Савченку  та Миколі Лукашуку, отримала гуманітарну допомогу для осіб з порушеннями слуху, які цього потребують.

Житомирська обласна організація УТОГ

Завдяки зверненню Житомирської організації УТОГ,  Житомирська міська рада та пастир С. Козлов знову надали допомогу у вигляді продуктових наборів всім нашим людям похилого віку та малозабезпеченим особам з порушеннями слуху.

4 травня, як завжди - у середу, члени нашої організації зібралися в Житомирському обласному будинку УТОГ на інформаційну годину. Лектори розповіли про військові перемоги ЗСУ, про «Азов» та захист Маріуполя, про проблеми, які нам створили путінські загарбники. Також піднімалися побутові питання, питання пільг для осіб з інвалідністю під час воєнних дій. Також обговорювалися питання благодійності, виявлялися люди, які найбільш потребують допомоги.

Вихованці Березівської спеціальної школи Житомирської обласної ради, які є артистами  Житомирського обласного будинку культури УТОГ, взяли участь у фестивалі творчості людей з інвалідністю «Джерело Надії-2022» в м. Подільськ Одеської області та здобули чотири перемоги. Керівник творчих дітей – Мішель Ткачук.

Закарпатська обласна організація УТОГ

30 квітня голова обласної Ради ветеранів УТОГ Г. Гнатів  для того, щоб зняти стрес та розважити  внутрішньо переміщених осіб,  заохотила глухих з числа переселенців до екскурсії  Ужгородом.

Працівники облорганізації УТОГ щоденно дбають про добробут переселенців, які проживають в гуртожитку УВП. Цього разу їм надали кухонний посуд та ковдри.

Запорізька обласна організація УТОГ

Незважаючи на те, що в нашій країні йде війна, всі підрозділи Запорізької обласної організації УТОГ продовжують свою роботу у штатному режимі. Всім зараз дуже складно і фізично, і морально. У ці важкі часи потрібно об'єднуватися, триматися разом. Всі голови та перекладачі жестової мови ТО розуміють, що зараз всі члени УТОГ неабияк потребують вирішення різних побутово-соціальних питань та підтримки. Тому вони докладають зусилля для вирішення всіх питань, допомоги членам УТОГ міста  і вимушеним  переселенцям.

Напередодні Радониці після святкування Великодня 29.04.22р. в Запорізькому ОБК УТОГ  зібралися в єдине коло понад 60 членів УТОГ різного віку. Деякі прийшли смутні, тому що зараз дуже важкі часи... На цьому заході всі відігріли душу, бо ніщо не є таким корисним, як спілкування з близькими по духу людьми. Пом'янули своїх близьких та славних воїнів, що загинули, боронячи від  страшного ворога нашу славну Україну. В ці важкі часи нам потрібно об'єднуватися, триматися разом, допомагати один одному.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

6 травня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ відкрився спортивний ігровий зал в приміщенні глядацького залу, який використовувався для проведення великих тематичних заходів. В останній час в зв’язку з подіями в Україні такі заходи проводились нечасто. Для психологічного розвантаження під час війни члени УТОГ можуть пограти в більярд, теніс, шахи, шашки, класичний дартс. Крім того, будуть проводитись змагання. На відкритті всіх присутніх пригощали солодощами та чаєм. Обладнання для залу надано спонсорами, яких віднайшов директор ОБК УТОГ Р.В. Рубанов.

6 травня перекладачка жестової мови Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Ганна Семчишин приїхала до м. Надвірна, щоб надати допомогу внутрішньо переміщеним особам Юрію Глєбову та Ользі Глєбовій з м. Маріуполя.

Людина з порушеннями слуху з м. Івано-Франківська від початку війни допомагає нашим захисникам зі Збройних Сил України – шиє аптечну сумку, чохли для матрац, сидушки. Каже, що її душа болить за всіх воїнів, тому в своїй квартирі створила мініцех. Матеріалом допомагають волонтери.

Головою Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Л. І. Гуцуляк було надано допомогу в заміні вкладки до слухового апарату внутрішньо переміщеній особі С. А. Пішній, яка є біженкою з м. Слов’янська (Донецька обл.).

Коломийська територіальна організація УТОГ спільно з Івано-Франківською обласною організацією УТОГ провели екскурсію музеями в м. Коломия -  «Писанка» і «Гуцульщина». Екскурсія була організована для глухих вимушено переміщених осіб з Києва, Сум, Маріуполя, які проживають на території нашої області.  Голова обласної організації Г. М. Лівенса та голова Коломийської ТО УТОГ С.М. Наливайчук вдячні директору музею Я.Ю. Ткачук за надану глухим можливість відвідати музеї безкоштовно, а також екскурсоводам Ярославу Базилевичу, Віті Сіленко, Віті  Бойчук, Мар‘яні Тилонюк за змістовні і цікаві розповіді.

За період з 25 до 29.04.2022 р. перекладачкою Івано-Франківської ТО УТОГ Г.Я. Семчишин було надано допомогу 30 особам з порушеннями слуху у вирішенні різноманітних соціально-побутових питань, а перекладачка Івано-Франківського ОБК УТОГ С.Й. Магас надала допомогу 15 особам з порушеннями слуху.

Київська організація УТОГ

Голова Київської територіальної організації УТОГ Наталія Величко постійно шукає благодійні організації, які можуть реально надати допомогу лежачим хворим, які мають порушення слуху. І благодійна організація відгукнулася на її прохання, волонтер Сергій Воронов привіз дуже потрібні для хворих гігієнічні памперси. 4 та 5 травня на прохання Наталії Величко глухі волонтери Ростислав Чарновський та Світлана Мартинюк відвезли гігієнічні памперси для лежачих. Ми вдячні людям, які допомагають у такий складний час, адже саме це робить нас людяними і чуйними, саме це нас єднає.  Зі  зрозумілої причини не можемо опублікувати всі фото.

Київська територіальна організація УТОГ виділила гуманітарну допомогу для 5 глухих, які мешкають у селище Биковня у Деснянському районі міста Києва та перебувають у скрутному матеріальному становищі.

 Миколаївська обласна організація УТОГ

30 квітня в Миколаївському обласному будинку культури 48 членів УТОГ отримали гуманітарну допомогу завдяки волонтерам Руслану Рубанову, Альберту Армашову (продукти), Катерині Хоменко, «Школа SURDO - курсы жестового языка» – батарейки для слухових апаратів, ліки та дитяче харчування, засоби гігієни, продукти.

Крім того, працівники організації надають організаційну допомогу з евакуації глухим людям. Протягом квітня, 8, 12, 22, 30 числа, евакуювали в більш безпечні місця (за кордон і в межах країни) 14 осіб з порушеннями слуху завдяки глухим волонтерам Руслану Рубанову, Альберту Армашову, Вадиму Коросташу. Реєстрація на евакуацію триває через в.о. голови облорганізації УТОГ Ігоря Ревенка.

Для голови Первомайської територіальної організації УТОГ Олени Латишевої тиждень минув під знаком надання допомоги особам з інвалідністю 1-2 груп і ветеранам з порушеннями слуху – 14 осіб отримали продукти харчування та засоби гігієни. Допомогу доставили за місцем їх проживання, крім того, з ними провели бесіди для виявлення їхніх соціально-побутових потреб, проінформували про події з життя глухих міста Первомайськ, останні новини в Україні.

Одеська обласна організація УТОГ

Одеською обласною організацією УТОГ надано звіт про роботу з початку року. Так,  станом на 01.05.2022 р. було:

- 511 подвірних обходів до членів УТОГ;

- 731 раз  роздано продуктових наборів;

- 702 рази забезпечено гарячими обідами;

- 7 осіб забезпечено засобами реабілітації;

- 9 осіб отримали грошову допомогу у розмірі 600 грн;

- 8956 разів вирішено соціально-побутових питання та надано послуги перекладача жестової мови, в тому числі і через систему «Сервіс УТОГ».

Організовано безкоштовне щоденне харчування в їдальні сільськогосподарського технікуму для членів УТОГ, які мешкають у м. Білгород-Дністровський.

 Допомога переселенцям:

- 36 переселенцям організовано тимчасове житло в гуртожитках УТОГ;

- 448 разів вирішено соціально-побутові питання, надано послуги перекладача жестової мови, надана гуманітарна допомога;

- 9 переселенцям надана допомога у пошуках довгострокового житла та в організації переїзду;

- 31 переселенцю надана допомога в оформленні статусу ВПО;

- 31 переселенцю надана допомога в евакуації за межі України.

Полтавська обласна організація УТОГ

Мир, діти, їхні усмішки і малюнки - це справжня картина людського щастя.  Ось і УТОГівські діти Полтавщини у підтримку миру в Україні утворили флешмоб своїми малюнками. Більше малюнків можна переглянути  на сторінці Полтавської обласної організації УТОГ у Фейсбуці.

Квітень 2022 р. закінчився для Полтавської обласної організації УТОГ тижнем напруженої, але приємної роботи. Приємної, бо коли ти бачиш, що проведена робота пішла на користь людям, то і сам отримуєш задоволення. І, як підсумок – звіт за квітень у цифрах:

- надання послуг на «Сервісі УТОГ» – 191 раз;

- видано продуктових наборів: 25 шт. глухим м. Полтава (благодійна допомога організації АДРА), 17 шт. глухим м. Кременчук (благодійна допомога організації АДРА), 3  шт. глухим м. Миргород, 7 шт. глухим м. Лубни;

- видано лікарських засобів, отриманих з гуманітарної допомоги - 20 особам;

- близько 60 осіб отримали одяг і взуття, 20 осіб отримали памперси, дитяче харчування і дитячий одяг з благодійної допомоги, отриманої від Руслана Рубанова;

- роздано близько 500 хлібин (благодійна допомога організації АДРА);

- видано 6 слухових апаратів з благодійної допомоги за сприяння ЦП УТОГ;

- загальна кількість осіб, що отримали послуги - 423;

 - загальна кількість наданих послуг - 829.

Рівненська обласна організація УТОГ

Працівники Рівненської обласної організації УТОГ спільно з активними членами УТОГ відвідали на дому наших ветеранів Надію Чубій і Дар'ю Ринку, забезпечивши їх продуктовими наборами.

4 травня у Рівненському обласному будинку культури УТОГ відбулася зустріч осіб з порушеннями слуху, щоб поспілкуватися, поділитись своїми проблемами, почути мудру пораду, добре слово, що так необхідне кожному з нас. Також за доброю традицією відбувся перегляд фільму жестовою мовою, який демонстрували тимчасово переміщені члени УТОГ з м. Харкова.

Сумська обласна організація УТОГ

При зверненні до перекладачів та голів Сумської обласної організації УТОГ, особи з інвалідністю зі слуху можуть отримати послугу перекладу жестовою мовою, як онлайн, так і офлайн. У квітні 2022 року опрацьовано 459 звернень за різноманітними питаннями. Окрім перекладу жестовою мовою та соціального супроводу осіб з порушеннями слуху, перекладачі забезпечували переклад виступів і звітів голови Сумської обласної військової адміністрації Дмитра Живицького, голів РДА, керівників різних відомств тощо.

Щоденна робота голови Шосткинської територіальної організації УТОГ Світлани Авіленко спрямована на інформаційний та соціальний захист осіб з інвалідністю зі слуху. Кожен ранок починається з перекладу жестовою мовою місцевих та обласних новин, що в обов’язковому порядку висвітлюється в групі Телеграм «Шостка УТОГ». Світлана Вікторівна також забезпечує супровід та переклад жестовою мовою при звернені до медичних установ, Пенсійного фонду та управління соціального захисту населення. Крім того, двічі на тиждень Світлана Авіленко готує, робить закупки, а також допомагає по господарству особам з числа одиноких глухих, що потребують соціального захисту і просто людської участі.

На цьому тижні 6 мешканців Березівської громади та м. Глухова отримали гуманітарну допомогу. В м. Шостка 4 дітей, що мають порушення слуху, отримали допомогу від Червоного Хреста. Ще 30 сімей м. Шостки, завдяки настоятелям місцевого храму, були забезпечені хлібобулочними виробами та смаколиками, у вигляді цукерок та печива. Ці продукти допомогли роздати глухим людям незмінні активісти Шосткинської ТО УТОГ -  Аня та Олег Лумби, щиро їм вдячні за це.

Тернопільська обласна організація УТОГ

8 травня головою Тернопільської обласної організації УТОГ Надією Коцовською проведено інформаційну зустріч з членами УТОГ «Ніколи знову».

Харківська обласна організація УТОГ

Глухий активіст Віктор Коротовський та його мама Тетяна Коротовська надалі допомагають глухим харків’янам отримувати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, обідів тощо.  Більш детально написано тут.

 Харківська обласна організація УТОГ висловлює вдячність волонтерам Олексію Суркову, Артему Волошину, Олексію Москалетсу, благодійній організації «5 Перон», Тетяні Луценко, благодійному фонду «Мобілізація Добра», «ACTED Ukraine», Вадиму Бойченку, Олегу Яковлеву, ВБФ "Деполь Україна", а також народній депутатці Вікторії Кінзбурській і людям, які фінансово підтримали – Тарасу Стрелецькому та Ігорю Скорику.

Хмельницька обласна організація УТОГ

Завдяки підтримці членів УТОГ Хмельницької обласної організації та співпраці з місцевою спецшколою № 33 м. Хмельницького організовано збір коштів на придбання продуктів харчування для членів УТОГ Охтирської територіальної організації УТОГ Сумської області та  Харківської  територіальної організації УТОГ. Ми вдячні голові С. Симчишину, волонтеру  Г. Воробель, спонсорам Т. Михайловій, І. Бондаренко, В. Дідовець, О. Охоцькому, церкві Євангельських християн-баптистів та іншим за надання благодійної допомоги людям, які постраждали від війни через російську агресію.

Черкаська обласна організація УТОГ

На прохання біженки з Краматорська голова Черкаської обласної організації УТОГ Ольга Петрова допомогла відшукати їй з родичами житло в Черкасах.  Дуже вдячні сім'ям Г. Каракай та Осипових, які надали 2-кімнатну квартиру для восьми переселенців з Краматорська. 

30 квітня голова Черкаської обласної організації УТОГ Ольга Петрова отримала гуманітарну посилку від Полтавської організації УТОГ, для того щоб передати молодій мамі Кузеннійї Ользі, яка мешкає в с. Ташлик Смілянського району.

 03 травня у Черкаському обласному будинку культури УТОГ була проведена інформаційна робота з пенсіонерами та членами УТОГ.

Працюємо далі.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину