ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 16.05.2022р.

Чим займається УТОГ

Традиційно надаємо короткий огляд інформації про роботу обласних організацій УТОГ з виконання статутних завдань за тиждень, яка була висвітлена на сторінках або в групах соціальної мережі Fаcebоok.

Вінницька обласна організація УТОГ

У той час, коли у нас в Україні йде війна, ніде не зникають і наші звичайні проблеми, а навпаки — їх стає ще більше. Тому у себе в Козятинській первинній організації УТОГ ми стараємося докласти зусиль , щоб підтримати наших людей, надати їм психологічну підтримку, допомогти вирішити їхні питання. Голова первинної організації УТОГ, перекладачка жестової мови Л. Горобець надала допомогу у вирішенні соціальних проблем глухим членам УТОГ О. Берневек та Т. Бабій.

Голова Могилів-Подільської територіальної організації УТОГ С. І.  Пічкур провела подвірні обходи членів УТОГ з наданням послуг перекладу жестової мови.

Волинська обласна організація УТОГ

На Волинь з Харкова  приїхали Наталія та В'ячеслав Іщики, які є внутрішньо переміщеними особами. Коли сім'я Іщиків опинилась в складній життєвій ситуації, на допомогу їм прийшла родина Коркушів з Волині.

В Луцькому обласному будинку культури УТОГ відбулась зустріч за чашкою чаю, під час якої однокласники Наталія Іщик та Олег Коркуш згадували шкільні роки та зустріч зі своїми вчителями,  а також торкнулись теми війни в нашій країні, адже сини з цих двох родин воюють в лавах ЗСУ.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

Міжнародна гуманітарна організація World Central Kitchen (скорочено – WCK, засновник організації — Хосе Андрес) підтримує українців під час війни, розв’язаної росією в Україні.  За підтримки заступника голови міськвиконкому Ірини Харченко глухі Нікопольської територіальної організації УТОГ отримали 32 продуктових набори від WCK.  Члени УТОГ дуже вдячні за підтримку, увагу та надану допомогу.

11 травня, вперше з початку війни, в Дніпропетровському обласному Будинку культури УТОГ зібралися ветерани, щоб поговорити про життя, підтримати один одного, поділитись новинами.  Ми віримо у перемогу, віримо у ЗСУ та думаємо, що ніщо не завадить нам зустрічатися надалі.  Голова обласної ради ветеранів А. І. Братко оголосила, що щосереди починає працювати гурток «Золоті ручки».

Житомирська обласна організація УТОГ

Члени УТОГ, які залишились у Житомирі, незважаючи на воєнний стан, чекають з великою радістю кожну середу, коли всі можуть зібратися на інформаційну годину, побачити один одного, поспілкуватися на різні теми, поділитися новинами, морально підтримати кожного.

Закарпатська обласна організація УТОГ

Щодня працівники Закарпатської обласної організації УТОГ та Ужгородської територіальної організації УТОГ продовжують обслуговувати всіх членів УТОГ та вимушених переселенців, які потребують допомоги. Також продовжують надавати послуги перекладу жестовою мовою у всіх державних структурах. Вимушені глухі переселенці отримують допомогу у вигляді продуктових пакунків, працевлаштування, вживаного одягу, батарейок до слухового апарата тощо.

13 травня відбувся черговий інформаційний день на Ужгородському учбово-виробничому підприємстві № 2 УТОГ за темою «Інформування про стан на фронтах від штабу ЗСУ та хід змагань на Дефлімпійських іграх».

Запорізька обласна організація УТОГ

Попри те, що в країні йде війна, 4 травня на подвір'ї Запорізького обласного будинку культури УТОГ зібралися небайдужі члени нашого Товариства на весняну толоку. На захід прийшли багато вимушених переселенців з різних районів області. Всі гуртом та злагоджено привели до ладу подвір’я.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

Перекладачкою Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ С. Магас за період з 2 до 6 травня було надано соціально-побутові послуги 21 особам з порушенням слуху.

Перекладачка Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Г. Семчишин відвідала вдома члена УТОГ, особу з порушенням слуху В. Фролову.

10 травня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ відбулася презентація документального фільму «Наслідки російської агресії в Україні», який режисер-аматор Р. Рубанов зняв в Бучі, Ірпені та Гостомелі після їх звільнення ЗСУ. Страшні кадри вулиць з обгорілими тілами, братськими могилами, де лежать вбиті російськими окупантами мешканці, розстріляними дітьми, зруйнованими та пограбованими будинками, згорілою технікою, неможливо дивитись без сліз. Також були продемонстровані привезені з цих місць залишки розірваних снарядів, патронів, армійський казанок, пакети від пайків. У фільмі є кадри з наших обстріляних ракетами міст Києва, Харкова, Миколаєва, Одеси, Чернігова, Сум, Житомира, Львова, куди їздив з гуманітарною місією Р.  Рубанов, допомагаючи нашим членам УТОГ.

Київська організація УТОГ

Головний пастор Християнського місіонерського товариства глухих та слабкочуючих «Світло надії» Олег Стралковський багато років надає допомогу людям з особливими потребами в Україні.  Цього разу до Київської територіальної організації УТОГ прийшли його помічники – Роман Сошинський із Сум, Анатолій Хілюк та Вікторія Васильєва з Хмельницького, Анастасія Шинкар з Києва. Вони приїхали не з порожніми руками, а з необхідною гуманітарною допомогою для глухих людей похилого віку, які перебувають у важкому становищі.  Голова Київської територіальної організації УТОГ Наталія Величко за списком передає цю допомогу всім, хто її потребує. Гуманітарну допомогу в офісі отримала і пенсіонерка Єфросинія Нікішова. Дякуємо від душі за допомогу!

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Працівники Кіровоградської обласної організації УТОГ продовжують надавати різноманітну допомогу членам УТОГ. Зокрема, вони допомагають переселенцям з інших міст оформлювати статус ВПО та відповідні документи, аби отримати виплати та гуманітарну допомогу. Не забувають і про членів УТОГ, які проживають в нашій місцевості та постійно потребують допомогу. Дехто під час війни втратив роботу і з нашою допомогою шукав нову, дехто проходив медичну комісію чи потребував вирішення питань в ЦНАПах. Всім була надана допомога.

Львівська обласна організація УТОГ

Надавали допомогу тимчасово переміщеній особі Володимиру Кушпілю.  Володимир був змушений покинути домівку через збройну агресію російської федерації. Він звернувся до нас за  допомогою у пошуку одягу та ліків. З цього приводу цього ми звернулися до відділення Червоного Хреста, де нам надали всю необхідну інформацію та пообіцяли свою допомогу. Наразі Володимир очікує на неї.

Голова Золочівської територіальної організації УТОГ Наталя Петренко разом з перекладачкою Наталією Жолудєвою відвідали гуртожиток глухих, де побували у Дмитра Кравціва і Лариси Казько. Також зустрілись з мешканцями гуртожитку та обговорили  різні поточні питання і домовились про наступну зустріч для надання допомоги. Крім цього, триває соціально-побутове обслуговування онлайн ти офлайн.

Працівники Золочівської територіальної організації УТОГ відвідали працівників МП «Явір», де обговорили соціально-побутові питання та питання, пов'язані з роботою на підприємстві. Глухі поділились новинами про зміни, які відбулись протягом року, висловили задоволення новим керівництвом. Працівники Золочівської ТО УТОГ, своєю чергою, розповіли про події, які відбуваються в Україні під час війни. Розповіли про глухих волонтерів та яку допомогу надають один одному глухі люди в цей тяжкий для країни час. Два керівники – голова Золочівської ТО УТОГ Наталя Петренко і головний інженер МП «Явір» Ярослав Федорків — обговорили питання працевлаштування та механізм виплати заробітної плати працівникам-сиротам.

Миколаївська обласна організація УТОГ

19 продуктових наборів отримано 10 травня від Червоного Хреста для осіб з інвалідністю 1-2 групи. Цього разу директорка Миколаївського обласного Будинку культури УТОГ Валентина Зібарєва домовилися про розширення допомоги для багатодітних сімей, які залишилися в Миколаєві (вже одна родина отримала допомогу). Оскільки не завжди глухі можуть отримати інформацію жестовою мовою поза організацією УТОГ, така централізована видача гуманітарної допомоги саме в Миколаївському ОБК УТОГ сприяє поліпшенню якості надання допомоги особам з порушеннями слуху та уточненню їхніх соціально-побутових потреб.

Завдяки «DeafBridge» – некомерційній місіонерській організації та водіям Руслану Рубанову і Володимиру Хилюку, які, ризикуючи життям, допомагають глухим Миколаївщини, 7 травня Миколаївська обласна організація УТОГ отримала допомогу  у вигляді продуктів та одягу. В результаті глухим надано 70 продуктових наборів. Крім того, евакуйовано 8 осіб.

5 травня в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ відбулася зустріч з глухими членами УТОГ. Вони отримали гуманітарну допомогу від ГО "МРІЙДІЙ" (40 осіб). Крім того, в.о. обов'язків голови облорганізації УТОГ Ігор Ревенко, директорка ОБК УТОГ Валентина Зібарєва та член президії облорганізації УТОГ Ігор Порхун надали інформацію щодо:

- порядку одержання гуманітарної допомоги, яка надходить від різних благодійників;

- необхідності реєстрації в ID УТОГ;

- травневих виплат;

- висвітлення подій і звернень у телеграм-каналі.

Також зібрали інформацію про потреби у ліках, батарейках для слухових апаратів, евакуації тощо.

Одеська обласна організація УТОГ

За клопотанням голови Ізмаїльської  територіальної організації  УТОГ Олександра Кірчева та завдяки начальнику Ізмаїльської ДМС України,  в м. Ізмаїлі  особам з порушеннями слуху послуги  надаються позачергово. Крім того, в Болградському районі проводиться відвідування членів УТОГ похилого віку в місті та у віддалених селах. Також проводяться інформаційно-роз'яснювальні роботи з батьками  та учнями Болградської  школи,  які закінчують школу в цьому році, з метою  опитування та консультації щодо  вибору подальшого навчання в інших навчальних закладах.


11 травня в Одеському центрі культури і відпочинку УТОГ відбулася дуже насичена програма.  Інформаційну годину провели одночасно три лектори – директорка ОЦКіВ УТОГ Галина Гаріпова, голова обласної ради ветеранів Любов Денисова та голова Одеської міської територіальної організації УТОГ Олеся Коренкова, які  розповіли про ситуацію у світі, ставлення багатьох країн до ситуації в Україні, розповіли про сумні результати обстрілів Одеси та області, не зайвим було й нагадування не ігнорувати заходами безпеки, коли лунає сирена. По закінченні інформаційної години відвідувачі продовжили спілкування за чашкою кави та чаю. Дійсно приємне спілкування позитивно впливає на внутрішній настрій та дає сил триматися далі.

Полтавська обласна організація УТОГ

Протягом тижня проведено наступну роботу:

- розв’язання поточних питань членів Лубенської ТО УТОГ;

 - розчищення і наведення порядку на території осередку УТОГ у м. Миргород;

- переклад жестовою мовою підсумкових інформаційних випусків DEAFлімпіади 2021 у Бразилії;

- надання різних послуг (переклад жестовою мовою, соціально-побутова допомога, супровід, консультації, надання інформації,  психологічна підтримка тощо);

 - відеозапис перекладу жестовою мовою інформаційних повідомлень;

- відео і фотозйомка всіх заходів Полтавської обласної організації УТОГ, їх регулярне висвітлення на офіційній сторінці Полтавської обласної організації УТОГ;

 - постійна робота у вирішенні поточних питань членів і ветеранів УТОГ, переселенців;

 - відеозаписи інтерв'ю;

- роздача хліба за благодійною акцією;

- відеозйомка виконання пісень жестовою мовою.

 

Рівненська обласна організація УТОГ

11 травня працівники Рівненської обласної бібліотеки завітали до Рівненського обласного Будинку культури УТОГ, щоб взяти інтерв'ю у внутрішньо переміщених осіб з порушеннями слуху, які проживають у гуртожитку НВП УТОГ та членів УТОГ. Зустріч була надзвичайно теплою та емоційною. Присутні ділилися своїми спогадами про те, яким для них був день 24 лютого, як і де їх застала війна, що вони відчували в той момент і як евакуювалися до нашого міста. Всі історії Рівненська обласна бібліотека опублікує на сторінках чергового випуску інформаційного бюлетеня «Інва.нет» та на офіційній сторінці Рівненської облорганізації УТОГ.

13 травня в Рівненському обласному Будинку культури УТОГ відбулася зустріч-бесіда членів Товариства з головою правління Рівненської обласної організації УТОГ Вірою Лебедюк, на якій було обговорено актуальні питання, зокрема, як долати тривогу та паніку під час воєнних дій.

Сумська обласна організація УТОГ

За тиждень, що минув, у Конотопській територіальній організації УТОГ:

  • отримали гуманітарну допомогу 4 родини, які мають дітей з інвалідністю;
  • здійснено переклад жестовою мовою та супровід під час проходження доопераційного обстеження у ряду спеціалістів;
  • проводилися консультації та пояснення щодо користування гаджетами;
  • здійснено переклад жестовою мовою інформації із соціальних мережах та ЗМІ.

Працюємо над тим, щоб особи з інвалідністю зі слуху відчували соціальний захист та отримували повний пакет соціальних послуг.

Перекладачці жестової мови Сумської територіальної організації УТОГ Наталії Лиховідько  довелося взяти участь в слідчих діях з фотоупізнання загиблої особи. Глухий із м. Прилуки напередодні війни приїхав в гості в Тростянецький район. Під час окупації міста рашистами загинув і був похований, як невідомий. Коли звільнили місто, за відбитком пальця та фото провели впізнання та повідомили рідним про місце поховання.

13 травня перекладачка Лебединської первинної організації УТОГ надавала допомогу у оформленні довідки внутрішньо переміщеним особам з  Харкова –  Михайлу Мовчану та Валентині Мовчан. Михайло та Валентина отримали повний супровід жестовою мовою при реалізації своїх прав на соціальні гарантії під час воєнного стану.

10 травня фахівчинею Лебединського бюро правової допомоги Євгенією Логвіненко проведено інформаційний захід для членів Лебединської первинної організації УТОГ на тему «Правова допомога в умовах воєнного стану». Фахівчиня розповідала про зміни, які відбулись у чинному законодавстві у процедурі вчинення нотаріальних дій, роз’яснила про кредитні канікули на час дії воєнного стану та окремий акцент зробила на протидії насильству в умовах війни в Україні. Наприкінці заходу присутні отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. У приміщенні організації залишено нові буклети, що стосуються воєнного стану та контактні дані бюро. Присутні також отримали допомогу від міжнародних донорів у вигляді набору насіння.

Харківська обласна організація УТОГ

Станом на 24 лютого на обліку у Бахмутській територіальній організації УТОГ перебувало 186 членів УТОГ. Починаючи з березня 2022 року  розгорнулася робота з надання допомоги по евакуації осіб з порушеннями слуху. Всього евакуйовано 94 особи з м. Бахмут та 8 осіб з м. Попасна. Працівники Бахмутської ТО УТОГ постійно підтримують зв’язок з членами УТОГ, які залишились в м. Бахмут та надають різносторонню допомогу як у режимі відеодзвінків, так і наживо, в тому числі з організації отримання гуманітарної допомоги для ветеранів УТОГ та самотніх членів УТОГ,  які практично не виходять з дому, занесення їх до списків за місцем проживання для подальшого доставлення продуктових наборів та відвідування ветеранів і самотніх членів УТОГ, надання їм допомоги у придбання медикаментів, продуктів та інших засобів індивідуального користування.

Хмельницька обласна організація УТОГ

5 травня в Хмельницькому обласному Будинку культури УТОГ проводилася політінформація.

12 травня Штаб допомоги глухих відправив бус до Харкова з 1200 кг вантажу – харчові продукти, овочі та одяг.  Це вже другий раз відправлено допомогу глухим (перший раз відправили до м. Охтирка Сумської області). Зараз готують гуманітарну допомогу на Чернігів і Запоріжжя. Працює Штаб допомоги глухим біженцям.

Черкаська обласна організація УТОГ

Напередодні Дня пам'яті та примирення, 5 травня, голова Уманської територіальної організації УТОГ В. Левченко, голова Уманської п/о УТОГ О. Мельниченко, голова РВВП В. Понеділок та активісти ТО УТОГ зібралися на вечір пам'яті про загиблих у роки Другої світової війни та вшанування подвигів українського народу у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

10 травня  в Черкаському обласному Будинку культури УТОГ відбулася зустріч з пенсіонерами. Голова Краматорської територіальної організації  УТОГ А. Шульгіна розповіла про ситуацію в Україні.

Чернівецька обласна організація УТОГ

Кількість глухих людей, біженців із регіонів, де ведуться бойові дії, до Чернівців суттєво зменшилась і за останній тиждень в обласну організацію УТОГ звернулись декілька людей із Харкова, Миколаєва, Одеси. На даний час у місті проживають 25 глухих тимчасово переміщених осіб. Є також ті, хто приїхав до своїх родичів у сільську місцевість. Інформація про них уточнюється. Вже є багато охочих повернутись невдовзі у рідні домівки на Чернігівщину. Життя триває, люди будують плани на майбутнє, а ми продовжуємо надавати допомогу кожному, хто цього потребує. Це як консультації, так і вирішення нагальних питань: проживання, харчування, оформлення та отримання соціальної допомоги. Крім того, щосуботи у будинку культури УТОГ проводяться інформаційні заходи — це зустрічі з тимчасово переміщеними особами, бесіди та огляди подій в Україні та світі.

Працюємо далі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину