ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 18.07.2022р.

Чим займається УТОГ

Попри всі труднощі і негаразди, триває робота з надання всебічної допомоги і підтримки членам УТОГ – як тим, хто є на обліку за місцем постійного проживання, так і внутрішньо переміщеним особам. Про свою роботу звітують обласні та територіальні організації нашого Товариства.

Вінницька обласна організація УТОГ

Члени УТОГ та глухі переселенці, які тимчасово проживають у Вінницькій області, отримали 50 продуктових наборів від Християнської організації «DeafBridge», які привезли особисто волонтери —Тетяна та Костянтин Чучі. Голова Вінницької обласної організації УТОГ Г.  Дяченко та завідувач гуртожитком Ю. Гончар відвідали пенсіонерів, які мешкають у гуртожитку Вінницького УВП УТОГ та надали їм продуктові набори від Християнської церкви. Голова Вінницької територіальної організації УТОГ Ольга Дуленко та перекладачі жестової мови Вінницької обласної організації УТОГ Володимир Меть та Марина Нікітіна  займаються поселенням переселенців у гуртожиток та допомагають їм в оформленні  документів на отримання різних соціальних виплат.

Волинська обласна організація УТОГ

Олег Тарнавський - з Харкова, але у зв'язку з воєнними діями тимчасово проживає на Волині. В Харкові Олег займався дизайнерською справою, шив чоловічий одяг. Він є єдиним в Україні глухим дизайнером одягу. Його знають не тільки в Україні. На цей час Олег працевлаштований та шиє одяг для ЗСУ. Хлопця цінує колектив ательє за його старанність, охайність та  швидкість пошиття. Хлопець своїм прикладом показав, що люди з порушеннями слуху є працьовитими і відповідальними.

Надалі продовжується співпраця Волинської обласної організації УТОГ з церквою «Асамблея Бога». Щочетверга внутрішньо переміщені особи з порушеннями слуху отримують від церкви харчові продукти, засоби гігієни та ліки. Наталія Іщик та В'ячеслав Сергієнко отримали допомогу та пообідали безплатно в їдальні церкви, за що щиро дякують.

Члени Луцької територіальної організації УТОГ, які проживають у місті Володимирі, постійно доглядають за своєю  прибудинковою територією. Ветерани гуртом вирішують усі справи. Перекладач Луцької ТО УТОГ Зоя Анатоліївна Ліщук допомагає людям з порушеннями слуху в різних питаннях та проводить інформаційні години для них.

Люди з порушеннями слуху на свято Івана Купала вирушили до лісу, щоб  назбирати чорниць. Поїздка вдалася, всі повернулися з повними відрами ягід.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

Криворізька територіальна організація УТОГ отримує підтримку волонтерів з України, Латвії, Америки та Червоного Хреста з надання продуктової гуманітарної допомоги.  

13 липня 13 осіб з Нікопольської територіальної організації УТОГ на території Нікопольської військової адміністрації у місті Марганець отримали гуманітарну допомогу у вигляді курячих наборів від волонтера В. Чорнокур.   

12 липня благодійний фонд «Долоні допомоги Нікопольщини» знову надав гуманітарну допомогу членам Нікопольської територіальної організації УТОГ. На цей раз допомогу отримали 32 глухих членів нашої організації.   

2 липня волонтери міста Марганець та церкви Євангельських християн баптистів надали гуманітарну допомогу членам Нікопольської територіальної організації УТОГ міста Марганець. Член Нікопольської ТО УТОГ Ігор Сусідко допоміг розвезти 13 комплектів продуктових наборів до сімей глухих мешканців міста Марганець.  

Вже не вперше МДБ «Місія Алія» надає благодійну допомогу членам Дніпровської територіальної організації УТОГ. На цей раз дякуючи пастору Андрію Шмайцеру та Елі Коваленко гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів отримали 28 членів нашої організації.  

Житомирська обласна організація УТОГ

9 липня до Коростенської ТО УТОГ завітали добродії з посильною допомогою, яка в ці нелегкі часи дуже потрібна малозахищеним глухим людям. Голова Коростенської ТО УТОГ зібрала членів своєї організації, щоб вони могли не тільки отримати допомогу, але й поспілкуватися з представниками міської ради м. Коростень та Церкви «Віра, Надія, Любов».

Бердичівська територіальна організація УТОГ щиро вдячна церкві Різдва Христового за гуманітарну допомогу у вигляді миючих засобів та для догляду за тілом для наших членів УТОГ. Члени УТОГ мали змогу ще раз побачити один одного та поспілкуватися.

6 липня у Житомирі відбулася інформаційна година, під час якої розповідали не тільки про новини України, але й про життя членів нашої організації, зокрема за межами України. Дуже цікаво і докладно про це розповів голова Житомирської обласної організації УТОГ Валерій Дем’янчук. Він також відповів на всі запитання стосовно роботи організації, про плани на літо, про гуманітарну допомогу нашій організації. Валерій Станіславович допоміг на місці вирішити і питання взаємовідносин в нашій глухій спільноті, надав гарні поради, як зробити стосунки між нашими людьми ще більш дружніми, як  бути більш уважними і доброзичливими  один до одного.  Цікаві новини розповіла і голова ради ветеранів – Наталія Середа, потрібною інформацією поділилася і Т. Левицька. Директриса  Будинку культури УТОГ Н. Голуб запропонувала екскурсії до музеїв та до «АртЦентрГнатюк», де демонструється нова виставка прекрасних картин художника з Вінниччини. Під час заходу всі присутні члени нашої організації могли висловити думку, отримати відповіді на всі свої запитання.  

У вівторок, 5 липня, голова Житомирської обласної організації УТОГ В. Дем’янчук, відвідав свою колегу Олександру Тверську, якій у цьому році має виповнитись 93 роки - у минулому теж голову Житомирської обласної організації УТОГ. Олександра Дмитрівна висловила сподівання, що ще не один раз радо зустрінеться з друзями з Житомирської обласної організації УТОГ і особисто з В. Дем’янчуком

Закарпатська обласна організація УТОГ

Хустська територіальна організація надалі продовжує надавати свої послуги членам УТОГ. Цього тижня відбулося вирішення адміністративних та соціальних питань глухих в Центрі адміністративних послуг та була проведена інформаційна година «Все буде добре, Україно».

5 липня до Закарпатської обласної організації УТОГ звернулись переселенці з Дніпропетровщини для вирішення певних питань: працевлаштування, переклад жестовою мовою, заселення у гуртожиток, отримання продуктового пайка та інше. Їм було надано інформаційно-роз’яснювальну послугу, ознайомлено з нашими виробничими підприємствами тощо.

 Запорізька обласна організація УТОГ

До нас звернувся добродій (його особисте бажання було залишитися невідомим), який запропонував підтримку родинам з дітьми. Були надані списки родин з дітьми до 14 років, які мешкають в м. Запоріжжі, та родини зі статусом ВПО. Добродій особисто вибрав 15 родин (мешканців Запоріжжя), які отримали харчові набори та іграшки для дітей.

Бердянська територіальна організація УТОГ надала звіт про проведення роботи перекладача за червень місяць. Здійснено послугу перекладу:

 • в банківських установах - 12 особам;
 • у виконавчій службі - 3 особам;
 • в районній раді - 7 особам;
 • у відділі державної реєстрації актів цивільного стану - 2 особам;
 • в станції технічного обслуговування - 1 особі;
 • у військовому комісаріаті - 1 особі;
 • у пенсійному фонді - 3 особам;
 • переклад телефонних дзвінків - 5 особам;
 • також надано пояснення жестовою мовою текстової інформації (смс) - 8 особам, надання відповідей тощо.

 Неодноразово надавались благодійні обіди 10 особам; здійснено надання гуманітарної допомоги - 18 особам;  надання безплатного хліба - 70 одиниць.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

За період з 4 до 8 липня 2022 року головою Коломийської територіальної організації УТОГ  було надано соціальні послуги перекладу жестовою мовою 13 разів, вирішувались питання з комунальних послуг – 4 звернення, про повернення коштів у зв'язку зі зміною постачальника газу – 3 особам, допомога у військкоматі - 2 рази, допомога в оплаті штрафу за порушення ПДР -  1 раз, у паспортному столі – 2 особам, пошук роботи з інтернет-ресурсу - 1 особі. Також щотижня проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з актуальних питань.

Перекладачка Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Ганна Семчишин виїжджала в м. Надвірна для надання допомоги членам УТОГ у призначенні пенсій, а також мала зустріч з головою Надвірнянської первинної організації УТОГ Наталією Гуменюк, котра розповіла, які труднощі виникають в її  роботі. Крім того, Ганні Курчук була надана допомога у відділі Надвірнянської поліції в оформленні та реєстрації заяви на сусіда.

10 липня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ К. Павлюк провела бесіду для ветеранів на тему «Там, де ми – там Україна».

У вихідні дні члени Коломийської територіальної організації УТОГ взяли участь у заході «Молитва за Україну жестовою мовою», який організували і провели пастор Української Євангельської церкви «Віфанія» Роман Філипів і Наталія Бучацька. Після молитви всіх пригостили солодощами, а глухі отримали гуманітарну допомогу від благодійного фонду «World vision» (44 продуктових набори). Щиро вдячні пану Роману за надану допомогу для членів УТОГ, а саме осіб з інвалідністю 1-2 групи, сліпоглухих, малозабезпечених, багатодітних, одиноких, пристарілих тощо.

Були організовані екскурсії:

3 липня - виїзд на Сенівське солоне озеро, яке знаходиться між двома сховищами Домбровського кар'єру, так зване Калуське море;

7 липня – виїзд у Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир, що знаходиться в мальовничому селі Манява, який ще інакше називають Манявський скит;

10 липня – виїзд на Манявський водоспад – один з найвищих водоспадів у Карпатах (20 м).

14 липня – виїзд в с. Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області, де народився крайовий провідник ОУН С. Бандера та знаходиться його музей, з метою ознайомлення з  історією національно-визвольної боротьби українського народу, з життям та діяльністю провідника ОУН Степана Бандери.

Директор Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ Руслан Рубанов, перебуваючи в Польші, у місті Люблині, зустрівся з президентом місцевої організації Польського товариства глухих Пьотром Плутою, ознайомився з його роботою та домовився про обмін туристичними групами осіб з порушеннями слуху.

Київська організація УТОГ

4 липня до Білоцерківського будинку культури УТОГ прибула машина із харчовими продуктами. Продуктові набори, куди входили рис, м’ясні консерви, соняшникова олія, макаронні вироби, були роздані членам УТОГ м. Біла Церква, які цього потребували,  за сприяння  пастора Церкви Християн Адвентистів сьомого дня Іллі Величка та його помічника - пастора Михайла  Широкова (компанії WFP та ADRA Україна).

Протягом 5-9 липня Київська організація УТОГ за сприяння волонтерів та інших небайдужих осіб здійснила доставку гуманітарної допомоги членам УТОГ, які проживають в м. Бровари, м. Бориспіль та в Фастівському районі. Гуманітарну допомогу надала Християнська організація «Deafbridge».

За сприяння релігійної організації «Асамблея Бога» на підтримку глухих людей на сьогоднішній день було роздано понад 80 продуктових наборів. Доставку продуктових наборів особам похилого віку та з ускладненою інвалідністю здійснили глухі волонтери Ростислав Чарновський та Андрій Морозов.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Відбулося відвідування разом з людьми похилого віку лікарень, соцзабезів, пенсійних фондів, ЦНАПів, дехто потребував також  допомоги, щоб налаштувати мобільний телефон або заплатити за комунальні послуги. Працюємо, допомагаємо.

Львівська обласна організація УТОГ

Львівська територіальна організація УТОГ продовжує свою роботу з обслуговування членів УТОГ. Ми надали:

- соціально-побутове обслуговування – 87 разів;

- переклад жестовою мовою – 26 разів;

- підбір і надання слухових апаратів глухим – 4 шт.;

- працевлаштування – 4 рази.

Обслуговування члена УТОГ Львівської ТО К. Чорнопис на Личаківській МСЕК з питання оформлення інвалідності зі слуху.

Зустріч голови Золочівської територіальної організації УТОГ Наталії Петренко з президентом благодійного фонду Марії Митрофанової Оленою Хміляр. Під час зустрічі обговорили ряд організаційних питань. Співпраця триває.

Н. Петренко також допомагає глухим хлопцям підготуватись до тестування в ТОВ «Електроконтакт Україна»  м. Броди шляхом перекладу консультацій жестовою мовою.

Миколаївська обласна організація УТОГ

«Школа SURDO - курсы жестового языка» з квітня 2022 року не залишає осіб з інвалідністю зі слуху на самоті - 4 липня 2022 року ця організація знову передала провіант, який отримають усі глухі, що цього потребують. Волонтерка Катерина Хоменко передала членам Миколаївської обласної організації УТОГ 130 шестилітрових бутлів питної води, 20 продуктових наборів, 800 банок тушкованки, 1000 банок паштету, 180 пачок цукру, 320 пачок чаю, 300 пачок вівсянки, 660 пачок макаронів.

Одеська обласна організація УТОГ

Тижневий дайджест Одеської обласної громадської  організації УТОГ з 1 до 8 липня.

Організаційно-масова робота та надання послуг членам УТОГ:

 • 10 сліпоглухим та тяжкохворим членам Одеської міської ТО УТОГ додому доставлені продуктові набори від храму Святого Апостола Андрія Першозванного УГКЦ;
 • 8 членам Подільської ТО УТОГ надана гуманітарна допомога від штабу Олександра Гончаренка;
 • 11 вимушеним переселенцям, які мешкають на території Ізмаїльської ТО УТОГ, надана допомога продуктами харчування та речами побуту;
 • 484 разів надана допомога з вирішення соціально-побутових питань, навчання у користуванні смартфоном, роз’яснень, дзвінків в комунальні установи, дзвінків рідним, допомога з налаштуваннями електронних пристроїв, встановлення мобільних застосунків,  переклад в лікарнях, в пенсійному фонді, в військкоматах,  переклад в судах і в держадміністраціях, допомога в переукладанні договорів на постачання газу та багато іншого;
 • 16 разів надано послуги перекладача жестової мови в системі «Сервіс УТОГ»;
 • щоденно перекладачками жестової мови Оксаною Євсєєвою та Людмилою Кобилєн перекладаються офіційні повідомлення та публічні виступи  уповноважених осіб;
 • щоденно в групах Телеграм та Вайбер головами ТО УТОГ надається вся важлива інформація, оголошення, повідомлення;
 • здійснено 12 подвірних обходів, відвідування самотніх членів УТОГ похилого віку,
 • сліпоглухим особам двічі закуплено та доставлено замовлені товари та харчові продукти;
 • працівниками Одеської обласної організації УТОГ приділяється час для спілкування та моральної підтримки всіх потребуючих членів УТОГ. 

Культурно-масова та інформаційно-роз’яснювальна робота

Одеська територіальна організація УТОГ та Одеський центр культури і відпочинку УТОГ:

 • 6 липня голова Одеської ТО УТОГ Олеся  Коренкова та перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва провели інформаційну годину на тему «Новини тижня»;
 • 8 липня в онлайн режимі в групі Телеграм перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва провела інформаційно-роз’яснювальну роботу на тему «Бета-тест пенсійного посвідчення в Дії»

Подільська ТО УТОГ:

 • 6 липня в групі Вайбер Подільської ТО УТОГ проведена онлайн-виставка дитячих малюнків на тему «Світ очима дітей», де діти членів Подільської ТО УТОГ зобразили свої спогади про мирне літо та надію на краще;
 • 8 липня головою Подільської ТО УТОГ Наталією Поневаж було проведено черговий інформаційний день, на якому вона довела до відома присутніх інформацію про збільшення мінімального розміру пенсії з 01.07.2022 року та роз’яснила, як буде здійснюватися перерахунок. Інформувала про відкриття в місті лабораторії СМАРТЛАБ, яка надає послугу загального аналізу крові безкоштовно. Далі обговорювалися різні теми.

Ізмаїльська ТО УТОГ:  

 • 1 липня проведено дозвілля для сімей і молоді, катання на велосипедах та плавання у басейні;
 • 6 липня в групі Телеграм Ізмаїльської ТО УТОГ головою ТО УТОГ Олександром Кірчевим проводилась інформаційно - роз'яснювальна робота на теми: «Додаткові заборони використання тютюну в громадських місцях» і «Застереження перебування на вулиці під час спеки».

Днями працівники Одеської обласної організації УТОГ Оксана Євсєєва та Станіслав Печерський доставили додому гуманітарну допомогу 10 членам УТОГ, які мають ускладнену інвалідність.

Полтавська обласна організація УТОГ

Щоденна буденна робота Полтавської обласної організації УТОГ в умовах воєнного стану за останній тиждень:

- соціально-побутове обслуговування;

- офлайн і онлайн переклад жестовою мовою;

- переклад офіційної інформації;

- проведення Світланою Лук'яновою зустрічі з ветеранами Полтавської обласної організації УТОГ;

- роздача хліба;

- реєстрація  внутрішньо переміщених глухих;

- ведення в телеграм групи Полтава УТОГ;

За червень місяць 2022 року надано допомогу 469 особам;

- послуг - 1054;

- послуг «Сервіс УТОГ» - 390;

- зареєстровано ВПО - 2 особи;

- безкоштовний хліб – 1120 шт.;

- продуктові набори, привезені від християнської благодійної організації – 152 шт. ;

- слухові апарати - 2 особи по 2 апарати.

Рівненська обласна організація УТОГ

Оскільки літо - це гаряча пора у селі, подвірні обходи членів УТОГ Сарненської територіальної організації УТОГ, які проживають у сільській місцевості, провели у недільний день. Також побували у місцевій церкві, де відбулась служба з перекладом жестовою мовою, який здійснила голова Сарненської ТО УТОГ Олена Жабчик.

У суботу, 16 липня члени Рівненської обласної організації УТОГ відвідали мальовниче лавандове поле, що знаходиться у селі Уїздці колишнього Здолбунівського району.

Сумська обласна організація УТОГ

З 4 до 8 липня 2022 року по Конотопській територіальній організації УТОГ надано послуг за 69 зверненнями глухих громадян.

Переважна більшість питань – це допомога в оформленні фінансової підтримки від ООН через банківську установу.

Також головою Конотопської ТО УТОГ Вікторією Беспрозванною здійснювався супровід жестовою мовою в таких установах, як:

 • Пенсійний фонд України;
 • медичні та банківські заклади;
 • ЖКХ тощо.

Позитивно вирішено питання для 4 осіб за особистими зверненнями.

Про роботу Охтирської первинної організації УТОГ за тиждень, що минув.

Допомогу перекладача жестової мови отримали глухі люди за 23 зверненнями в нотаріальних установах, управлінні соціального захисту населення, ЖЕК, центрі надання адміністративних послуг, міграційній службі тощо.

42 особи з інвалідністю зі слуху отримали гуманітарну допомогу від Християнської організації через глухих волонтерів:

- в м. Тростянець - 9 осіб;

- в Тростянецькому районі – 3 особи;

- в Охтирському районі - 8 осіб;

- в м. Охтирка - 22 особи.

«Вони чекають тільки допомоги» - таку фразу чуєш досить часто. Але хотілося б заперечити – «вони не тільки отримують, а й віддають – частинку своєї душі». Людмила Шейко, Сергій Кіліян, Валентина Тарасенко, Олена Жабко допомагають волонтерам.

За минулий тиждень головою Сумської територіальної організації УТОГ надано послуг за 12 зверненнями до медичних установ, Пенсійного фонду, центру зайнятості, ЦНАП, банківських установ тощо. Окрім допомоги у перекладі жестовою мовою, голова Сумської ТО УТОГ Наталія Щербак проводила особистий прийом.

Традиційно в Сумському обласному будинку культури УТОГ проходили зустрічі, на яких, завдяки ветерану УТОГ Ользі Нагорній, а також інструктору-методисту у справах глухих   Ірині Благосмисловій присутні дізналися про новини Сумщини, України і про роботу Товариства глухих в Молдові.

Шосткинська територіальна організація УТОГ  - це підрозділ ГО «Сумська обласна організація УТОГ», який охоплює послугами із забезпечення перекладача жестової мови північний регіон Сумської області.

З 27.06 до 03.07.2022 надано допомогу за 30 зверненнями, а саме:

 • оформлення ID-паспорта громадянина України та закордонних паспортів для 2 осіб;
 • послуги перекладу жестовою мовою в медичних установах та УПСЗН - 11 звернень;
 • послугу відвідування вдома самотньої глухої людини надано двічі;
 • супровід жестовою мовою на робочому місці надано 6 разів;
 • переклад телефонних розмов та вирішення соціальних питань за 9 зверненнями.

З 2 до 7 липня надано 17 послуг:

- 1 людина  поставлена на облік до центру зайнятості;

- 8 разів надавалася послуга перекладу жестовою мовою в медичних закладах;

- переклад телефонних розмов та відвідування вдома, передача показників лічильника

- таку послугу надано для 8 осіб з інвалідністю зі слуху.

Традиційно щоранку та протягом дня здійснюється переклад новин жестовою мовою та роз’яснення особистих питань в Телеграм-каналі «Шостка УТОГ».

13 липня у Конотопській центральній міській бібліотеці ім. С.І. Пономарьова відбувся майстер-клас для дітей членів Українського товариства глухих з виготовлення ляльки-мотанки, який провела майстриня Ірина Козлова.

13 липня у Шосткинській територіальній організації УТОГ провели зустріч з представниками Шосткинського місцевого центру правової допомоги.

14 липня до Охтирської первинної організації УТОГ завітали юристи Охтирського міського центру безоплатної вторинної правової допомоги Микола Кравченко та Марина Гаранжа.

16 липня Шосткинська територіальна організація УТОГ отримала гуманітарну допомогу, яка надійшла від Християнської організації DEAFBRIDGE. Привіз та роздав допомогу глухий волонтер Роман Сошинський. 44 пакунки отримали люди з Шосткинської громади, з них 9 - з сільської місцевості; 6 пакунків отримали люди з Глухівської громади, яка входить до Шосткінської територіальної організації УТОГ.  

Хмельницька обласна організація УТОГ

8 липня в Хмельницькому, на площі біля кінотеатру ім. Шевченка члени УТОГ відвідали фотовиставку, присвячену героям «Азовсталі».

Надано гуманітарну допомогу (передано через «Нову пошту») – засоби гігієни для  внутрішньо переселених сімей з дітьми, а саме  шести дітям, які з мамами приїхали до Хмельниччини із зони активних бойових дій, а також дітям з малозабезпечених сімей Хмельницької територіальної організації УТОГ.

Черкаська обласна організація УТОГ

За сприяння Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської, за клопотання голів Уманської  та Шполянської територіальних організацій УТОГ, 10 членів УТОГ отримали безплатно, через Нову пошту, по 2 блістери батарейок до слухових апаратів, щоб чути звуки попереджувальної сирени повітряної тривоги.

У вівторок, 12 липня, в Черкаському обласному будинку культури УТОГ відбулася зустріч з пенсіонерами. Голова Черкаської ТО УТОГ С. Федун запропонувала організувати прогулянкову екскурсію Черкасами. Голова Краматорської ТО УТОГ А. Шульгіна провела політичну інформацію.

Чернівецька обласна організація УТОГ

Чернівецька обласна організація УТОГ і весь цей час допомагає глухим людям - переселенцям із різних міст України у вирішенні соціально-побутових питань. На днях, під час проведення чергової зустрічі з внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю зі слуху, їм були роздані продуктові набори, які безкоштовно надані благодійним фондом «Гіппократ». Частина наборів роздана також  місцевим глухим мешканцям.

Чернівецька обласна організація УТОГ продовжує роботу з надання різноманітних видів обслуговування людям з інвалідністю зі слуху - як внутрішньо переміщеним особам, так і членам УТОГ міста та області. Це вирішення соціально-побутових питань, надання послуг перекладача жестової мови, працевлаштування, проведення подвірних обходів та надання інформаційних послуг. Вся робота проводиться як в офлайн, так і в онлайн форматі. За перше півріччя 2022 року 1569 осіб отримали послуги, надавачами яких є обласна організація. Багато уваги приділяється оформленню допомоги сім’ям, у яких виховуються діти до 18 років або діти з інвалідністю, яка надається за програмою ЮНІСЕФ. Уже оформлено 8 заяв, з яких одна сім’я вже отримала допомогу. Слідкуємо за усіма новинами Міністерства соціальної політики, щоби вчасно донести їх до осіб з інвалідністю зі слуху.

 

Мирного неба над головою та вільної рідної землі під ногами!

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину