ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 23.05.2022р.

Чим займається УТОГ

Триває героїчний опір нашого народу рашистським загарбникам і у цей надзвичайно складний час структурні підрозділи УТОГ роблять все, щоб люди з порушеннями слуху отримали всю необхідну їм допомогу у вирішенні соціально-побутових та інших життєво важливих проблем, мали повну інформацію про все, що відбувається в країні й у світі, підтримують з ними зв'язок і надають моральну дружню підтримку.

Вони також активно здійснюють обмін досвідом роботи у таких екстремальних умовах і беруть участь у різних навчальних заходах онлайн. Так, 19 травня голови обласних організацій УТОГ мали чудову можливість поспілкуватися і дізнатися багато нового  завдяки участі в Інформаційній сесії «Державна та міжнародна грошова допомога особам з інвалідністю, постраждалим від війни», яку організувала ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

Вінницька обласна організація УТОГ

Вінницька облорганізація УТОГ продовжує надавати членам УТОГ соціальні послуги та матеріально підтримує тих, хто першочергово потребує допомоги, шляхом забезпечення продуктовими наборами.

Волинська обласна організація УТОГ

На сьогодні пріоритетом у роботі Волинської обласної організації УТОГ є надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю зі слуху, які постійно прибувають на територію Волині з областей, де ведуться активні бойові дії.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

У той час, коли в облорганізації шукають шляхи надання підтримки глухим Дніпра, на допомогу їм прийшла волонтерка Тетяна Чуча. Таня з Херсона, але у зв'язку з війною переїхала із чоловіком у західну Україну.  Вони займаються волонтерством: допомагають евакуюватися глухим із гарячих точок України, розвозять харчові продукти. Організатором допомоги є Організація віруючих «Deaf Bridge» з Америки та християни України. Дніпропетровська обласна організація УТОГ висловлює величезну подяку «Deaf Bridge», а також Роману Сочинському, Володимиру Хілюку та Костянтину Чучі, які привезли 70 продуктових наборів до м. Дніпро.  Це дуже хороша допомога членам УТОГ, ветеранам, сім'ям із дітьми.  Адже не секрет, що за нинішніх цін і невеликої пенсії глухі живуть на межі виживання.  Дякуємо за допомогу!

Глухі члени Криворізької територіальної організації УТОГ також отримали продуктову гуманітарну допомогу від волонтерів з порушеннями слуху.

Волонтер Віктор Чорнокур надав допомогу глухим міста Марганця Дніпропетровської області.  Хоча зараз дуже нелегко виїхати з одного міста до іншого, лише завдяки Віктору Васильовичу члени Нікопольської територіальної організації УТОГ, особливо мешканці районних центрів, не почуваються покинутими та забутими.

Житомирська обласна організація УТОГ

Попри воєнний стан, кожен осередок Житомирської обласної організації УТОГ підтримує тісний зв'язок зі своїми членами УТОГ. 14 травня у м. Коростені відбулася зустріч у приміщенні організації, де виступила голова правління В.Яненко, яка розповіла про новини в Україні і Коростенській ТО УТОГ, поцікавилася життям своїх підопічних. Також на зустрічі були присутні представники Церкви «Перемога», які надали літнім людям продуктову допомогу. Після закінчення зборів відбулося спілкування за солодким столом, де говорили про День Пам'яті та примирення, День Матері, День сім’ї та обговорювали майбутні заходи для організації.

Закарпатська обласна організація УТОГ

20 травня голова Закарпатської обласної організації Н. Булеца та директорка Учбово-виробничого підприємства №2 УТОГ Н.Марценюк приймали делегацію Асоціації міст-побратимів «Корваліс – Ужгород» з Америки. Основні питання – допомога підприємству, глухим та біженцям.

Крім того, продовжується надання всебічної допомоги глухим переселенцям, в тому числі і з працевлаштування: впродовж  2-х тижнів були працевлаштовані на підприємства УТОГ в Ужгороді біженці з Донеччини та Харкова - сім'я Демченків та Д. Тарасов.

За зверненням члена УТОГ Ю. Фельбаба, жителя Воловеччини, головою облорганізації УТОГ Н. Булецою йому була надана допомога у перекладі жестовою мовою під час обстеження та підбору 2-х слухових апаратів.

Головою Хустської територіальної організації УТОГ І.І. Везир та перекладачкою жестової мови Г. М. Вурстою надано допомогу переселенцям з Харкова.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

За період з 16 до 20 травня було надано соціально-побутову допомогу особам з порушенням слуху, зокрема перекладачем територіальної організації Г. Семчишин — 33 рази та перекладачем обласного будинку культури УТОГ С. Магас — 22 рази.

20 травня у Департаменті соціальної політики м. Івано-Франківська внутрішньо переміщеним особам з м. Маріуполя та Луганської області О. Глєбовій, Ю. Глєбову та  А. Соніній надана допомога перекладачкою територіальної організації УТОГ Г. Семчишин в оформленні документів для отримання грошової допомоги від ООН.

14 травня до Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ завітали гості: Альберт Вальтер з Німеччини, який виступив перед нашими членами УТОГ з номерами в ілюзійному жанрі, разом з ним приїхали волонтер-перекладач Олег Єфімов, який допомагає за кордоном українським біженцям, та особа з порушенням слуху з Польщі Тадеус Зачарек.

18 травня в Коломийській територіальній організації УТОГ глухі переглянули документальний фільм Руслана Рубанова про наслідки російської агресії в Україні, зокрема в Бучі, Ірпені, Гостомелі, інших містах...

Київська організація УТОГ

Білоцерківський будинок культури Київської організації УТОГ висловлює велику подяку активісту та волонтеру Ігорю Шитову, прихожанину церкви "Дім Молитви", який завітав до нас не з порожніми руками, а з  гуманітарною допомогою, так потрібною для глухих людей похилого віку, які перебувають у важкому становищі. Спонсором продовольчих пайків є пастор церкви.

18 травня, традиційно у середу, в Білоцерківському обласному будинку культури Київської організації УТОГ було проведено інформаційно-роз'яснювальний захід про ситуацію в Україні та за її межами, а також надані відповіді на питання, які цікавили слухачів.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Перекладачки Кропивницької територіальної організації УТОГ продовжують надавати всебічну допомогу глухим членам УТОГ у вирішенні їх соціально-побутових проблем.

Львівська обласна організація УТОГ

18 травня у приміщенні Львівського обласного центру культури і дозвілля УТОГ (ЛОЦКіД УТОГ) відбулося розширене засідання клубу «Ветеран». Голова Львівської обласної ради ветеранів Ірина Бондар проінформувала присутніх про останні новини в державі. На засіданні був присутній голова Львівської обласної організації УТОГ УТОГ В. Балдига, який відповів на питання  членів клубу. Особлива увага була приділена питанню виплат соціальних допомог та  обговоренню воєнного стану. Директорка ЛОЦКіД УТОГ Н.   Підгайна ознайомила присутніх про найближчі заплановані заходи.

Перекладачка А. Осянкіна провела перший навчальний урок з користування мобільними телефонами. Кожному з присутніх була приділена увага та надана відповідь на їх запитання.

Соціально-побутове обслуговування – щоденна праця Золочівської територіальної  УТОГ. За різних обставин, в різний час та в різних місцях його працівники зустрічаються з глухими, щоб допомогти у вирішені поточних питань. Чи то просто на вулиці, чи то у дворі житлового будинку і  навіть в бомбосховищі, під час тривоги вони готові надавати необхідну допомогу людям з порушеннями слуху.

Миколаївська обласна організація УТОГ

24 травня голова Первомайської територіальної організації  УТОГ Олена Латишева надала організаційну допомогу 15 особам з порушеннями слуху в отриманні гуманітарної допомоги від Червоного Хреста.

Одеська обласна організація УТОГ

 Завдяки клопотанню інструкторки-методистки у справах глухих Одеської обласної організації УТОГ  В. Фельчешини 24 травня двом родинам були надані та доставлені  продуктові пакунки за рахунок коштів місцевого бюджету Білгород-Дністровської міської адміністрації.

В середу, 18 травня, в Одеському центрі культури і відпочинку УТОГ голова Одеської ради ветеранів Любов Денисова та голова Одеської міської територіальної організації УТОГ Олеся Коренкова провели черговий інформаційний день – розповіли новини тижня, пояснили причини затримки соціальних виплат, проінформували про гуманітарну допомогу, відповіли на поставлені питання. Висловив свою думку і ветеран УТОГ Михайло Головченко.  Відвідувачі зазначають, що такі інформаційні дні дуже корисні та приємні.

 Полтавська обласна організація УТОГ

Черговий   фотозвіт про роботу, проведену  Полтавською обласною організацією УТОГ  за тиждень:

- надання послуг перекладу жестовою мовою онлайн і офлайн;

- соціально-побутова допомога;

- консультації;

- супровід;

- поселення внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю зі слуху і надання всебічної допомоги;

- щоденне забезпечення хлібом всіх охочих;

- оформлення документів для отримання у Полтавській міській раді матеріальної допомоги дітям з інвалідністю зі слуху;

- видача продуктових наборів  членам УТОГ;

- організація доставляння продуктових наборів для глухих переселенців, які проживають у м. Кременчук;

- фото робочих днів Лубенської територіальної організації УТОГ;

- відвідування одиноких та осіб похилого віку, надання їм необхідної допомоги;

- проведення інформаційних зборів для ветеранів Полтавської обласної організації УТОГ.

Більш детально інформацію можна переглянути на сторінці Facebook.

Рівненська обласна організація УТОГ

У зв'язку з нинішніми умовами життя, намагаємось підтримати один одного, підбадьорити та розрадити. Ось і сьогодні, у День вишиванки зібралися разом у дружньому колі та провели ділову зустріч голови Сарненської ТО УТОГ з особами з порушеннями слуху у форматі питання-відповідь.

Члени Рівненської обласної організації УТОГ зібрались на вже традиційну зустріч у середу для обговорення наболілих питань та щоб відволіктися від суворого сьогодення переглянули фільм Шана Хейдера «CODA: Дитина глухих батьків».

Сумська обласна організація УТОГ

Завдяки особистому зверненню директорки Конотопського підприємства УТОГ Оксани Цюменко до Конотопського гуманітарного штабу та заступника міського голови Юрія Павлова 154 працівники, у тому числі люди з інвалідністю зі слуху, отримали набори від гуманітарного штабу. Вдячні за підтримку у важкий час!

17 травня в Сумській територіальній громаді, за державною програмою, 9 осіб з порушеннями слуху 1-2 групи інвалідності отримали гуманітарну допомогу.

19 травня, голова Сумської територіальної організації УТОГ Наталія Щербак провела зустріч з членами організації, на якій надала роз’яснення щодо можливості отримання гуманітарної допомоги, сплати комунальних платежів, пояснила про трудові права в період воєнного стану, а також інформувала присутніх про події  у місті, області та Україні.

Попри всі труднощі, в Охтирській первинній організації УТОГ продовжують надавати допомогу та супровід особам з інвалідністю зі слуху:

- 14 осіб в м. Охтирка отримали гуманітарну допомогу від гуманітарного штабу Охтирської ТГ;

- від волонтерів 2 дитини у місту та у  селу були забезпечені продуктовими наборами;

- від БО «Ветерани за сильну Україну» 4 родини отримали гуманітарну підтримку.

Глухим членам організації, які самостійно не могли підійти за наборами, активісти УТОГ, волонтери та перекладачка Наталія Лиховідько привезли їх додому;

- Наталія Лиховідько надавала роз'яснення, консультації з питань соціального захисту, кожен присутній отримав відповіді на поставлені запитання;

- на сьогодні є проблема з транспортним сполученням, але при цьому глухі мешканці Охтирщини не залишаються поза увагою — супровід та переклад жестовою мовою здійснюються онлайн;

- надається супровід жестовою мовою при особистому зверненні до медичних установ, управління соціального захисту та пенсійного фонду.

Крім  того охтирчани отримали гуманітарну допомогу від Оксани Тихої.

16 травня члени Лебединської первинної організації УТОГ отримали продуктові набори у кількості 6 шт.:

  1. Від Управління соціального захисту населення Лебединської міської ради:

- дві сім’ї, що мають на утриманні дітей з інвалідністю;

- одна сім’я, з числа переселенців.

  1. Від настоятеля Вознесенської Церкви допомогу отримало 3 сім’ї.

В Шосткинській територіальній організації УТОГ головою організації - Світланою Авіленко за тиждень проведена наступна робота:

- щоранку здійснюється відеоінформація  жестовою мовою про події в місті Шостка, Сумській області та Україні;

- вирішено питання для одинокої особи з порушеннями слуху, що мешкає в сільській місцевості – прикріплено соціального працівника і двічі на тиждень самотній глухій людині надається допомога (приготування їжі, сплата комунальних послуг, придбання ліків та інших товарів);

- забезпечено гуманітарною допомогою 15 членів УТОГ, серед них – 3 дітей з інвалідністю.

- здійснено супровід та переклад жестовою мовою при проходженні медкомісії та отриманні довідок для перетину кордону для 3 осіб;

- сприяли у працевлаштуванні 3 осіб;

- 16 членів УТОГ отримали консультації з різноманітних питань.

Кожний намагається надати будь-яку посильну допомогу у важкий для України час. Глухі Сумщини також долучилися до соціального проєкту «Стрічка життя». Разом до Перемоги!

Тернопільська обласна організація УТОГ

Члени УТОГ м. Тернополя відзначили 19 травня День вишиванки – шляхом відвідування виставок ляльок-мотанок та українських хустин. Також члени УТОГ переглянули виставу «Василина».

18 травня проведено інформаційну зустріч в Кременецькій територіальній організації  УТОГ на тему затримки виплат пенсій та соціальних допомог.  Крім того, голова Кременецької ТО УТОГ Н. Ю. Негребецька провела  навчання для глухих людей з користування Сервісом УТОГ.

Херсонська обласна організація УТОГ

22 травня волонтерами, за сприяння Вікторії Шехтман та працівників Херсонської обласної організації УТОГ, членам УТОГ було надано гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

Черкаська обласна організація УТОГ

Робочі моменти у Черкаській обласній організації УТОГ:

  1. Участь голів Черкаської обласної організації УТОГ Ольги Петрової, Черкаської обласної ради ветеранів УТОГ Ольги Плічко та Краматорської територіальної організації УТОГ Анжели Шульгіної у обговоренні детального плану з підготовки та проведення заходів до Дня вишиванки та Дня створення УТОГ.
  2. У Черкаському будинку культури УТОГ щовівторка проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з членами УТОГ.
  3. Репетиція голови Краматорської ТО УТОГ Анжели Шульгіної для відеознімання до Дня вишиванки у приміщенні Черкаського будинку культури УТОГ.

Чернівецька обласна організація УТОГ

В Чернівецькому обласному будинку культури УТОГ відбулася зустріч членів УТОГ міста з внутрішньо переміщеними особами з міст Херсона, Чернігова, Миколаєва, Дніпропетровська та інших. Розповіді людей зі сльозами на очах, які пережили бомбардування, побачили жахіття війни, перенесли довгу, нестерпну дорогу з численними зупинками та безліччю перевірок зі сторони російських окупантів, в очікуванні найгіршого, не залишили нікого з присутніх байдужими.

Хмельницьката Чернігівськаобласна організація УТОГ

19 травня Штаб глухих з міста Хмельницького відправив бус на Чернігів з 1300 кг продуктів харчування та одягу для глухих людей. А 20 травня у Чернігівському обласному будинку культури УТОГ відбулась видача харчових продуктів та одягу серед 60 членів Чернігівської обласної організації УТОГ. Пенсіонерам з порушеннями слуху, які того дня самостійно не змогли прийти до будинку культури УТОГ, продукти  доставили додому активісти та члени обласної ради ветеранів УТОГ. Благодійна допомога членам Чернігівської обласної організації УТОГ стала можливою завдяки підтримці членів Хмельницької обласної організації УТОГ, місцевої спецшколи №33, церкви Євангельських християн-баптистів та мера м. Хмельницький Олександра Симчишина. Від імені людей з порушеннями слуху міста Чернігова щиро дякуємо  за надану допомогу голові Хмельницької обласної організації УТОГ Миколі Адамчуку, директорці Хмельницької спеціальної школи № 33 Галині Воробель та волонтерам, які доставили гуманітарний вантаж у м. Чернігів.

Робота триває!

 

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину