ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 25.04.2022р.

Чим займається УТОГ

Перед Великоднем працівники обласних організацій УТОГ докладали зусиль, щоб переселенці та люди похилого віку з порушеннями слуху, з ускладненою інвалідністю та інші категорії осіб, які потребують допомоги, отримали продуктові набори. Більшість людей з порушеннями слуху вже адаптувались до нових реалій, але є й такі, яким потрібна особлива увага і допомога. За підсумками інформації, отриманої від обласних організацій УТОГ, надаємо короткий огляд про їх роботу станом на 25.04.2022 р.

Вінницька обласна організація УТОГ

Голова Вінницької територіальної організації УТОГ О. Дуленко та перекладачка жестової мови Вінницької ТО УТОГ М. Нікітіна постійно надають соціальні послуги членам УТОГ.

Голова Вінницької обласної організації УТОГ  Г. Дяченко та перекладач жестової мови В. Меть проводять інформаційну роботу з членами УТОГ.

Волинська обласна організація УТОГ

Волиняни з порушеннями слуху відгукнулись на прохання людей, які закривають тушкованку для бійців ЗСУ та жителів зруйнованих міст і принесли з дому порожні банки та металеві кришки. Організувала цю акцію зі збору банок та кришок 12 квітня бухгалтерка Волинської обласної організації УТОГ Наталія Леонідівна Максимюк. Дякуємо всім, хто взяв участь у цій волонтерській справі.

4 квітня члени Волинської обласної ради ветеранів УТОГ зібрались в Луцькому обласному будинку культури УТОГ для того, щоб зустрітись з харків'янином Олександром Охоцьким, який є внутрішньо переміщеною особою. Також на Волинь приїхала Олена Зануда, яка має порушення слуху і зору. Продукти харчування, які зібрали волиняни з порушеннями слуху, надали Олександру Охоцькому. Олені Зануді продукти харчування заніс тренер міжнародного класу Дмитро Мударісов, в якого тренуються відомі шашисти з Харкова. Крім того, лучанин Анатолій Ткач приніс для людей, які внутрішньо переміщені, дві сітки картоплі, вирощені його працьовитими руками. Після знайомства Ніна Хмель провела годину інформації для усіх присутніх, на якій Валентина Гончарук, яка проживала до війни в Києві, подякувала усім присутнім волинянам за їхні добрі та щирі серця!

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

Наші орендарі МДБ Місія Алія виділили 10 продуктових наборів для глухих Дніпра, які ми розподілили серед ветеранів УТОГ, як подарунок до Великодня.

Нікопольській ТО УТОГ надали гуманітарну допомогу у вигляді одягу, постільної білизни для переселенців та поранених військових.

Запорізька обласна організація УТОГ

Працівники Запорізької облорганізації УТОГ приєдналися до вирішення проблеми пошуку загублених під час евакуації дітей. Разом з німецькими волонтерами, працівниками Служби дітей Запорізької міської ради, працівниками поліції, волонтерами, сусідами та іншими добрими людьми вони сприяли тому, що діти були знайдені і зараз з мамою перебувають у Німеччині.

Працівники Запорізької обласної організації УТОГ допомогли Іванову виїхати із жінкою та 4 дітьми із окупованого рашистами Мелітополя в Одесу до родичів.

На території Мелітопольської ТО УТОГ напередодні свята члени УТОГ провели суботник.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

У середу спільно з церквою ЄХВ "Віфнія" був проведений захід на тему "Молитва за Україну" жестовою мовою, в якому взяли участь тимчасово переміщені особи та члени Коломийської територіальної організації УТОГ. Після пізнавального заходу і молитви всіх пригостили смачним обідом.

Крім того, 20 членів Коломийської ТО УТОГ отримали продуктові набори від місії української церкви ХВЄ, які привезла і роздала прихожанка Наталя Бучацька, а також всі бажаючі отримали Біблії. 10 тимчасово переміщених глухих осіб теж отримали продукти від церкви ХВЄ.

До Івано-Франківської обласної організації УТОГ звернулися внутрішньо-переміщені особи з порушеннями слуху, з м. Маріуполя, Києва та Харкова. Була надана допомога в оформленні документів та забезпеченні тимчасовим житлом.

17 квітня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ був проведений вечір відпочинку «Як у світі святкують Великдень». Щиро подяка міському голові Р. Марцінківу за сприяння в організації безкоштовного обіду для членів УТОГ та надання продуктових наборів до Великодня.

Київська організація УТОГ

13 квітня в приміщенні Білоцерківського будинку культури УТОГ членами нашого Товариства було отримано батарейки до слухових апаратів від слухового центру "РеОтон" за сприяння Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Лесі Петрівської. Організатором зі збору списків та подачі заяв є заступниця директора ВП "Весна" Лідія Остапчук. Усього було роздано 24 блістера батарейок.

У квітні працівники Білоцерківського будинку культури УТОГ спільно з активісткою та волонтеркою Оксаною Ткачук продовжували доставляти гуманітарну допомогу глухим мешканцям Білої Церкви. Загалом забезпечено продуктами 19 членів УТОГ.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Членам Кіровоградської обласної організації УТОГ надавалася різноманітна допомога при відвідуванні установ, у їх числі: подвірні обходи, лікарні, військомат, Центр надання адміністративних послуг, міграційна служба, Управління соціального захисту населення, банки, паспортний стіл, пенсійний фонд. Дуже багато часу приділяється обслуговуванню та наданню консультацій через мобільні додатки. Щоденна праця наших працівників відчувається членами УТОГ, зокрема надається допомога й тим, хто знаходиться поза межами нашої країни.

Миколаївська обласна організація УТОГ

За клопотанням перекладачки жестової мови Первомайської територіальної організації УТОГ Оксани Романенко міський голова Вознесенська Євгеній Величко 19 та 20 квітня надав допомогу глухій громаді у вигляді дров, 5 мішків картоплі та продуктів харчування.

Полтавська обласна організація УТОГ

7 квітня на зборах ветеранів Полтавської організації УТОГ виступив волонтер В'ячеслав Зайцев і розповів про надання допомоги жителям м. Харкова, які знаходяться у важкому становищі під обстрілами російських окупантів, про необхідність продуктів харчування для мешканців нескореного міста. І вже наступного дня, наче мурашки до свого мурашника, почали іти до УТОГ наші добрі жіночки і чуйні чоловіки з важкими пакетами (а там і борошно, і олія, і крупи...). Вони несли не тільки необхідні продукти, але і багато смаколиків.
Багато УТОГівців і з Полтавщини, і тих, хто виїхав з Полтави за кордон, перераховували кошти для придбання необхідного. На всі отримані кошти закуплені м'ясні консерви, олія, крупи і смаколики. 13 квітня було домовлено про зустріч з волонтером В'ячеславом, який приїхав у зазначений час і разом з ним працівники Полтавської організації УТОГ дружно завантажили всю зібрану допомогу в автомобіль. В'ячеслав щиро подякував всім, хто долучився до благодійної акції збору продуктів і через декілька днів надіслав відеозвіт про доставку гуманітарної допомоги жителям м. Харкова.

Крім того, у Полтавській обласній організації УТОГ продовжується видача благодійної допомоги, яку привезли волонтери УТОГ з м. Києва. Переселенці, ветерани і члени УТОГ приходять щодня і вибирають необхідні речі, ліки, предмети гігієни, які знаходяться у фойє Полтавського обласного будинку культури УТОГ. Також були відправлені посилки адресної допомоги з дитячим харчуванням, памперсами і дитячими речами у міста Кременчук, Лубни, Гребінка, Хорол, Кропивницький, Умань.

Одеська обласна організація УТОГ

18 квітня до Одеської міської ТО УТОГ приїхали 10 членів УТОГ з м.Херсона та 3 члена УТОГ з м. Маріуполя, якім була потрібна інформаційна допомога, допомога продуктами харчування, місце для відпочинку, щоб поновити сили та їхати в більш безпечне місце. Їм надана необхідна допомога.

Одеська обласна організація УТОГ продовжує співпрацювати з волонтерами, благодійними фондами, що надають гуманітарну допомогу членам УТОГ.

Головою Одеської міської ТО УТОГ Олесею Коренковою та перекладачкою жестової мови Людмилою Кобилєн щоденно надаються послуги членам УТОГ. Серед іншого, важливою частиною є надання допомоги переселенцям, подвірні обходи, забезпечення хворих та літніх осіб індивідуальними засобами гігієни, медичними препаратами та продуктами.

Незважаючи на неспокійний час, члени Подільської ТО УТОГ все ж таки намагаються збиратися разом для взаємної підтримки та обміну інформацією. Так головою Подільської ТО УТОГ Наталією Поневаж в середу була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота щодо заборони розповсюдження інформації про місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури, місць зберігання нафтопродуктів, зміни у комендантському часі та інше. Триває робота з супроводу осіб з порушеннями слуху до соціально значимих закладів та банківських установ.

21 квітня перекладачкою жестової мови Ізмаїльської ТО УТОГ Оленою Окунь була виконана важлива робота: вона допомогла родині з 5 осіб, які вимушені були залишити свій дім у Херсоні, отримати статус ВПО, оформити соціальну допомогу, отримати продукти та речі першої необхідності.

Голова Ізмаїльської територіальної організації УТОГ Олександр Кірчев надає допомогу переселенцям: перекладає під час супроводу у Пенсійному фонді, Ізмаїльському об’єднанні міського військового комісаріату, допомагає у реєстрації і освоєнні додатку "Дія". Така допомога надана одній особі з м. Запоріжжя та двом – з м. Маріуполя.

Зазвичай щосереди в Одеському центрі культури і відпочинку УТОГ проводиться інформаційний день. Директорка ОЦКіВ УТОГ Галина Гаріпова розповідала членам УТОГ загальні новини про ситуацію у місті і області, ознайомила зі змістом свіжого номера газети "Наше життя" та роздала роздруковані примірники всім охочим.

Сумська обласна організація УТОГ

22 квітня глухий волонтер Руслан Рубанов  відвідав Суми, привіз продукти, які були придбані за кошти зібрані глухими Німеччини та Тернопільської обласної організації УТОГ. Продуктові набори Сумська обласна організація УТОГ розподілила між членами УТОГ поважного віку.

23 квітня  в Конотопській територіальній організації УТОГ 30 родин отримали паски до Великодня від народного депутата України - Ігора Федоровича Молотка. Тим, хто не зміг прийти, активісти Конотопської ТО УТОГ принесли паски до дому. В першу чергу смаколики отримали сім'ї з дітьми, люди похилого віку та самотні глухі. Дякуємо, Ігорю Федоровичу, за порозуміння та підтримку!

19 квітня в Шосткинській територіальній організації  УТОГ завдяки підтримці волонтерського центру "Шостка" в особі Андрія Сурая та Миколи Трофимця, надали гуманітарну допомогу для членів УТОГ. Допомогу отримало 42 сім’ї - це мешканці м. Шостка, Шосткинського району, м. Дружба та м.Глухів. Висловлюємо окрему вдячність Лушеву Юрію Михайловичу та Мариночці Бабак за таку необхідну  підтримку та розуміння.  Хочеться відмітити, що Микола Трофимець організував доставку до м. Дружбу, а член Шосткинської ТО УТОГ Олег Лумба - доставку по району, за що йому велика подяка.

Перекладачка жестової мови Сумської обласної організації УТОГ Оксана Івченко завжди допомагає в освоєнні додатків в мобільному телефоні похилим людям з порушенням слуху.

14 квітня в Сумському обласному будинку культури УТОГ інструкторка-методистка Ірина Благосмислова провела інформаційний день для всіх бажаючих.

Рівненська обласна організація УТОГ

Напередодні Великодня Рівненська обласна організація УТОГ зробила символічні подарунки для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у м. Рівне та одиноких членів Товариства.

У Рівненській обласній організації УТОГ провели зустріч членів Товариства з працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій на тему: "Для чого вмикається сигнал повітряна тривога? Що робити?" та " Правила користування вогнегасниками".

Голова Рівненської територіальної організації проводить особистий прийом та обслуговування членів УТОГ.

Тернопільська обласна організація УТОГ

17 квітня члени Тернопільської обласної організації УТОГ, голова правління Коцовська Н.Д. та  глухі внутрішньо переміщені особи разом відвідали Святу Літургію в супроводі жестовою мовою о. Ігорем  у м. Тернополі.  Присутніми були більш ніж 50 членів УТОГ.

22 квітня 58 членів Тернопільської ТО УТОГ та дві внутрішньо переміщені особи отримали пасхальні набори.

Харківська обласна організація УТОГ

В Харкові, в умовах напівоточення та інтенсивних обстрілів близько 300-400 людей глухих та зі зниженим слухом опинилися в скрутному становищі через недостатню інформованість про гуманітарні акції та гуманітарну допомогу, які організовує місто.  Серед тих, хто не мав цієї важливої інформації, були родини з дітьми, люди похилого віку та маломобільні особи, яким важко самостійно вистояти черги у магазинах. У зв’язку з цим глухий Віктор Коротовський і його мама Тетяна на початку березня почали допомагати глухим. Спочатку Віктор самостійно шукав зв’язок з гуманітарними складами, щоб допомогти глухим, але від нього вимагали спеціальне посвідчення того, що він дійсно волонтер. У воєнний час у Харкові особу з інвалідністю не допускали до роботи волонтера, дозволяли займатись лише евакуацією.  Крім того, паралельно Віктор займався збором інформації про всіх глухих, тих хто залишився в Харкові. З цим допомогла голова Харківської обласної організації УТОГ Олена Яковлєва. Після цього його мама Віктора зв’язувалася безпосередньо з волонтерами міста Харкова, щоб напряму надати допомогу глухим людям в  організації доставки продуктів першої необхідності. Для цього Віктор зв’язувався за допомогою відеозв’язку з багатьма глухими харків'янами, щоб дізнатися про їх потреби, та організувати їх в групи для оперативної доставки гуманітарної допомоги. Завдяки Іллі Бардину, організатору волонтерської платформи, в умовах сильних обстрілів, волонтери, ризикуючи життям, доставляли продукти глухим людям. Серед волонтерів в його команді є адвокати, депутати, бізнесмени та інші люди, які є спонсорами та також самі шукають інших доброчинців. Зараз добиваються, щоб продукти розвозили по областях. Крім того, волонтери отримують грошову допомогу від наших глухих для закупівлі продуктів та бензину.

Велика подяка Віктору і його мамі Тетяні за небайдужість до долі глухих людей!  Окрема вдячність волонтерам Олексію Суркову та Артему Волошину, які відразу відгукнулись та стали забезпечувати осіб з інвалідністю всім необхідним. Також щира подяка народній депутатці України Валерії Кінзбурській та її друзям, які взяли під своє крило забезпечення гуманітарною допомогою осіб з інвалідністю.

Черкаська обласна організація УТОГ

За клопотанням голови Уманської ТО УТОГ Віри Левченко 19 квітня група членів УТОГ отримала гуманітарну допомогу продуктами від Церкви "Воскресіння Христове".

19 квітня у Черкаському обласному будинку культури УТОГ провели інформаційний день. Голова Черкаської обласної організації УТОГ Ольга Петрова повідомила глухих  відвідувачів про ситуацію в Україні та новини Черкаської області. Активіст Черкаської ТО УТОГ ВалерійТітенко розповідав про походження свята Пасхи та запросив усіх бажаючих на богослужіння у молитовному домі.

Чернівецька обласна організація УТОГ

У 2021 році Чернівецька обласна організація УТОГ вязла участь у конкурсі з визначення проєктів, розроблених громадськими об‘єднаннями на 2022 рік. Назва проєкту «Створення інформаційного простору для людей з інвалідністю зі слуху».  З початком війни зріс попит глухих людей на інформацію. Таким центром інформації став обласний будинок культури глухих, де відвідувачам надається інформаційна послуга. Цей інформаційний центр висвітлює події в Україні та світі, це місце зустрічі місцевих членів УТОГ з глухими переселенцями із зон бойових дій, місце надання консультацій з різних соціально-побутових питань, місцем обміну думками. Крім цього, члени УТОГ отримують актуальну інформацію з достовірних джерел щодо соціального захисту, пенсійного забезпечення, медичного обслуговування, та інших питань під час військового стану.

Чернігівська обласна організація УТОГ

Прилуцька ТО УТОГ напередодні Пасхальних свят отримала 150 пасок від благодійників С.Коровченко  та Б. Приходько за що їм велика подяка. Голова Прилуцької ТО УТОГ разом з перекладачкою жестової мови роздали паски членам Прилуцької ТО, також переселенцям та людям з районів. Крім того, самостійно розвезли по домівках паски тим членам УТОГ, які не можуть їх отримати самостійно.

 

Робота з надання допомоги членам УТОГ триває.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину