ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 30.05.2022р.

Чим займається УТОГ

Цього року Міжнародний день захисту дітей в Україні минув в умовах війни. Через російську військову агресію це свято нині мало гіркоту непоправних втрат серед наймолодших  українців і трагічних обставин, у яких  перебувають зараз багато наших діток. Але працівники багатьох обласних організацій УТОГ не забули про своїх підопічних дошкільного та шкільного віку, організувавши для них різноманітні заходи власними  силами або із залученням спонсорів.

1 червня 2022 року у Конотопській центральній міській бібліотеці ім. С.І. Пономарьова для наймолодших членів Українського товариства глухих художник бібліотеки Катерина Смирнова провела майстер-клас «Малюємо долоньками».

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей Волинська обласна організація УТОГ  провела онлайн-виставку дитячого малюнка, в якій взяли участь учні з порушеннями слуху Луцької школи № 15. Пропонуємо до Вашої уваги малюнки Володимира Мар'яша, учня першого класу.

Депутат Верховної Ради Денис Герман та депутатка міської ради Алла Сиротенко привітали дітей з Нікопольської територіальної організації УТОГ зі святом, подарувавши їм пригощання піцою та соком, а також ігри та кумедні виступи активістів.

Традиційно в період відзначення Всесвітнього дня захисту дітей Закарпатська обласна організація УТОГ спільно з обласним будинком культури УТОГ за сприяння Ужгородської міської ради організували відпочинок дітей з порушеннями слуху в місцевому «Боздошському парку». Окрім ігор, дітям було запропоновано безоплатне відвідування атракціонів у місці відпочинку. Завдяки спонсорам всім присутнім були роздані яблучні чіпси та яблука.

На фото — учасники художньої самодіяльності Білоцерківського обласного будинку культури УТОГ та автори малюнка Тарас Ліщук, Поліна Пустовойт, а також Мар'яна Калініченко.

В Івано-Франківській територіальній організації УТОГ також відмітили Міжнародний день захисту дітей.

Далі традиційно подаємо коротку добірку про роботу обласних організацій УТОГ за минулий тиждень.

Вінницька обласна організація УТОГ

Члени Вінницької обласної організації  УТОГ отримали продуктові набори від гуманітарного штабу, створеного за ініціативи Вінницького міського голови С. Моргунова та голови обласної  ради  В. Соколового. Координатором штабу є Володимир Гройсман. Щиро вдячні Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, який допоміг глухим отримати цю допомогу. 

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

26 травня 50 членів УТОГ отримали продуктові набори від Міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen (скорочено – WCK, засновник організації Хосе Андрес) завдяки заступниці голови Нікопольської міської ради Ірині Харченко. У зв’язку з цим висловлюємо вдячність за таку необхідну підтримку глухих людей.

Житомирська обласна організація УТОГ

Громадська організація «Пам'яті життя О. де Бальзака та Е. Ганської», за підтримки ТОВ «Бальзак Інвестиції», надала гуманітарну допомогу членам Бердичівської ТО УТОГ. Ми щиро дякуємо за допомогу в такий непростий час.

25 травня у Житомирському обласному будинку культури УТОГ було досить людно. Члени УТОГ під час інформаційної години прослухали про новини Житомирської облорганізації УТОГ, про проведену роботу, а також обговорили майбутні заходи, присвячені Зеленим святам  та Дню народження УТОГ. Директорка ОБК УТОГ Надія Голуб взяла на замітку всі пропозиції наших членів організації, присутніх на інформаційній годині. Крім того, перекладачки Людмила Клименко та Світлана Уральцева провели індивідуальну роботу з кожним членом організації, які потребували роз'яснення у нагальних питаннях.

Під кінець інформаційної години до нас завітали наші давні друзі з Християнської Церкви  «Жива надія» та волонтерський штаб «ДІЯ РАЗОМ», які привезли допомогу для наших людей. Ми їм безмежно вдячні – за увагу і допомогу нашій організації.

Голова Коростенської територіальної організації УТОГ Валентина Яненко 25 травня отримала від церкви «Перемога» продуктові пакунки для найбільш незахищених  серед членів її осередку і розвезла їх за адресами.

Юрій Ашихин, пастор церкви «Перемога» передав для наших людей похилого віку м. Житомира, з важкими хворобами десять продуктових пайків. Ми дуже йому вдячні за турботу!

Запорізька обласна організація УТОГ

До Запоріжжя щодня приїжджають люди, які змушені покинути рідні міста та села через військову агресію. Всі вони шукають безпечного прихистку. Так 26 травня до Запорізького обласного будинку культури  УТОГ звернувся мешканець Маріуполя Едік Удовиденко. Його дорога до Запоріжжя була дуже тяжкою та небезпечною. Спочатку Бердянськ, Мелітополь і нарешті — Запоріжжя. Його зустрів Дмитро Стрельченко, який надав йому допомогу в придбанні квитків на подальший шлях.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

22 травня була проведена екскурсія до Дня вишиванки «Чарівна краса вишиванки» для молодих активістів УТОГ. Художня керівниця ОБК УТОГ К.Д. Павлюк розповідала про історію виникнення фортечної галереї Бастіон.

22 травня в приміщенні обласного будинку культури УТОГ проводився відкритий турнір з більярду.

Київська організація УТОГ

Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія, яка стає для людей способом життя. Білоцерківський обласний будинок культури Київської організації УТОГ щиро вдячний нашій активістці, учасниці художньої самодіяльності, а тепер і волонтерці  Людмилі Цимбалюк. Як тільки розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, вже на другий день Людмила пішла у волонтери. Спочатку вона допомагала плести маскувальні сітки, а потім стала активісткою серед волонтерів, які вміють кроїти балаклави, футболки, спідню білизну для військових.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Одним з важливих напрямів роботи з глухими людьми є проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи для ветеранів з порушеннями слуху, які потребують не тільки свіжих новин, а й живого спілкування.

Львівська обласна організація УТОГ

Соціально-побутове обслуговування, допомога у вирішенні різних поточних питань – це щоденна праця Львівської обласної організації УТОГ.

1-2 фото – Член УТОГ Ігор Гаджала звернувся до Львівської обласної організації УТОГ з питання оформлення довідки МСЕК як інваліда по слуху та медичного огляду для працевлаштування. Його прийняв голова організації УТОГ В.В. Балдига. Руслана Гаджала мала розмову з перекладачем ТО УТОГ К. М. Гель з особистих питань.

3 фото – Галина Гірська на прийомі у перекладача  ТО УТОГ з питання оформлення «Леокарт» для пільгового проїзду по м. Львову.

4 фото – Член УТОГ Галина Шамраєнко звернулася за консультацією з користування смартфоном.

Обслуговування членів Львівської ТО УТОГ проводиться не тільки особисто, але й онлайн.

Миколаївська обласна організація УТОГ

Глухі, що з різних причин лишилися в Миколаєві та області, вдячні абиякій допомозі та підтримці. В місті багато аптек змушені були зачинитися, а ті, що працюють, не завжди мають у наявності потрібні ліки, в салонах медтехніки відсутні батарейки на слухові апарати, в крамницях спостерігається ріст цін, зокрема на товари першої необхідності та продукти харчування. Падіння купівельної спроможності особи з інвалідністю зі слуху відчувають гостро та реагують болісно. Проте, дяка Богові, є люди й організації, які небайдужі до їхніх проблем. Такою є Катерина Хоменко, «Школа SURDO – курсы жестового языка».

21 травня 2022 року вчергове за її сприяння Миколаївська обласна організація УТОГ отримала:

- батарейки на слухові апарати 675 та 13 (10 і 15 блістерів);

- ліки (для 36 осіб від Червоного Хреста);

- набори заморожених каш (10 шт. від БФ «Разом з країною»);

- 50 продуктових наборів;

- питну воду.

Спасибі всім причетним.

Миколаївська обласна організація УТОГ також висловлює щиру подяку Церкві євангельських християн-баптистів Хмельницького за отримані 26 травня продуктові набори, директорові-волонтеру Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ Руслану Рубанову за картоплю та побутову техніку й волонтеру Альберто Армашову. Також триває евакуація глухих членів УТОГ та їхніх родичів - ще 4 людини з Нового Бугу направляються за межі України, рятуючись од жахів війни.

З воєнним станом всі давно забули про стабільність. Щодня щось змінюється, тому дуже важливо вчасно інформувати про це осіб з порушеннями слуху.  26 травня в.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Ігор Ревенко та директорка Миколаївського обласного будинку культури УТОГ Валентина Зібарєва провели інформаційно-роз'яснювальну роботу серед членів УТОГ різних вікових категорій. На порядку денному було: інформування про стан справ у організації, волонтерський рух, реєстрація в ІD УТОГ, Сервіс УТОГ, членські внески, новини та зміни в комунальних послугах тощо. 31 особа, яка була присутньою, мала змогу ставити запитання, звернутися з особистих питань та вибрати одяг, який надали волонтери.

Від війни страждають не лише люди. Миколаїв майже не щодня обстрілюють касетними снарядами. Багато хто виїхав у більш безпечні райони. Але ті, хто залишився, залишився не сам, а з домашніми улюбленцями, з домашніми улюбленцями родичів і сусідів. Тому їм ятрить душу, коли не вдається належним чином піклуватися про тварин у вкрай складних умовах, коли, без перебільшень, доводиться самому виживати.

23 травня благодійна організація «Благодійний фонд "ЮАЕНІМАЛС"» за участі активістки УТОГ Юлії Ревенко надала допомогу Миколаївській обласній організації УТОГ у вигляді 402 кг корму для тварин. 32 особи з інвалідністю зі слуху, члени УТОГ, отримали для своїх 24 собак і 80 котів сухий і вологий корм.

Ми щиро завдячуємо команді БО "БФ ЮАЕНІМАЛС" за підтримку та миттєву реакцію на звернення, бо для українців ціннісне ставлення до тварин є частиною духовно-моральних цінностей. Разом до перемоги.

Одеська обласна організація УТОГ

Головою Ізмаїльської територіальної організації УТОГ проводяться подвірні обходи до членів УТОГ, які мешкають у віддалених селах Ізмаїльського району для виявлення їх потреб, надання консультацій та роз'яснень на такі теми як: гуманітарна допомога малозабезпеченим сім'ям, умови для виїзду за кордон у воєнний час та можливість працевлаштування в районі. Членам УТОГ, які останнім часом не мали можливості приїхати до УТОГ, приємно відчувати таку увагу і турботу.

В середу, 25 травня  пройшов  урочистий захід, присвячений 89-річчю УТОГ.  Відвідувачі переглянули відеоролик про історію становлення УТОГ та Одеської обласної організації УТОГ  під назвою «Шлях довжиною 89 років».

 Полтавська обласна організація УТОГ

Полтавська обласна організація УТОГ висловлює щиру вдячність Олександру Оксьому, який відгукнувся на звернення голови Полтавської облорганізації УТОГ  про допомогу у доставці продуктових наборів до м. Кременчук. Продуктові набори були сформовані з гуманітарної допомоги, яку привезли 4 травня 2022 року волонтери Роман Солдатов і Костянтин Біляєв, для глухих переселенців, які мешкають у Полтавській області. Частину наборів на зустрічі роздали самі волонтери  переселенцям, які проживають у Полтаві, а ще частину наборів потрібно було доставити у Кременчук, де також мешкають переселенці з інших міст нашої країни.

Організацією видачі продуктових наборів у м. Кременчук займалася голова первинної організації УТОГ Олена Лихопой, щиро дякуємо за взаємодопомогу!

Сумська обласна організація УТОГ

26 травня в Лебединській первинній організації УТОГ відбувся інформаційний день. Перекладачка Лебединської п/о УТОГ розповіла про новини Лебединської громади та візит до Лебедина голови Сумської обласної військової державної адміністрації Дмитра Живицького. Після заходу 40 сімей з числа членів УТОГ отримали продуктові набори від Сумської обласної організації  УТОГ за сприянням Товариства Червоного Хреста.

З 23 по 27 травня в Сумській громаді проводилася видача продуктових наборів, які надані державою, для людей з інвалідністю 3 групи. Понад 100 людей з порушеннями слуху отримали такі продуктові набори.

Харківська обласна організація УТОГ

Глухий активіст Віктор Коротовський та його мама Тетяна Коротовська надалі допомагають глухим харків’янам отримувати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, обідів тощо.   

Хмельницька обласна організація УТОГ

26 травня у Хмельницькому обласному будинку УТОГ пройшов конкурс «Супер бабуся 2022». Учасниці з порушеннями слуху отримали приємні враження та емоції, весело провели час та отримали приємні призи.

31 травня у місті Хмельницькому відбулася екскурсія на експозицію рептилій «Крокодилова ферма».

Черкаська обласна організація УТОГ

24 травня в Черкаському обласному будинку культури УТОГ за підтримки голів Черкаської обласної організації УТОГ, обласної ради ветеранів УТОГ та Краматорської ТО УТОГ організували захід для ветеранів Товариства, присвячений дню створення УТОГ.

Чернівецька обласна організація УТОГ

32 сім'ї внутрішньо переміщених осіб з порушеннями слуху із міст Харкова, Чернігова, Миколаєва, Києва, Одеси знайшли прихисток у Чернівцях. Чернівецька обласна організація УТОГ надала цим людям допомогу у поселенні, реєстрації, оформленні документів на отримання соціальних виплат  тощо. Обласна організація УТОГ підтримує зв'язок з кожним членом УТОГ, проводяться подвірні обходи до місця проживання маломобільних осіб, з ними проводяться індивідуальні бесіди, виясняються всі проблемні питання і надається допомога у їх якнайшвидшому вирішенні. Це в першу чергу питання затримки виплати соціальних допомог, випадки виплати менших за передбачені суми соціальних допомог, а також отримання медичних послуг. Крім внутрішньо переміщених осіб, працівники обласної організації УТОГ та підвідомчих територіальних УТОГ організацій надають допомогу членам УТОГ своєї організації. Так, у травні цього року до обласної організації звернулось 243 особи, яким було надано 485 послуг.

Робота триває!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину