ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 30.06.2022р.

Чим займається УТОГ

Волинська обласна організація УТОГ

Щочетверга в Луцькому обласному будинку культури УТОГ проводяться інформаційні години. 23 червня Ніна Іванівна Хмель зібрала повну лекційну залу. Ветерани та внутрішньо переміщені особи з порушеннями слуху з цікавістю дізнаються новини Волині та України. Після прослуханої інформаційної години відвідувачі Будинку культури УТОГ мали можливість між собою поспілкуватись. Прийшли також біженці з Харкова – брати В'ячеслав та Альберт Сергієнки, які з нетерпінням чекають повернення додому. Волинська обласна організація УТОГ робить все для того, щоб люди з порушеннями слуху завжди відчували турботу та увагу в цей не простий воєнний час.

В осередку «Біла Тура» відбувся відкритий кваліфікаційний турнір міста Луцька з шашок-64. В ньому взяли участь люди з порушеннями слуху – Бережний Михайло з Луцька, Зануда Олена та Охоцький Олександр внутрішньо переміщені особи з Харкова.

Житомирська обласна організація УТОГ

22 червня в Житомирському обласному будинку культури УТОГ було проведено цікаву інформаційну годину за участю перекладачів жестової мови Л. Клименко і С. Уральцевої та голови ветеранського активу. Н. Середи. Наостанок, до нас завітали представники Християнської Церкви «Перемога» і після промови надали допомогу ветеранам у вигляді продуктової допомоги.

23 червня актив Житомирської обласної організації УТОГ провідали членкиню нашої організації, яка довгий час була яскравою акторкою Народного театру Будинку культури УТОГ, гарною робітницею, є - подругою та просто, чудовою людиною, яка на жаль, за станом здоров'я, не може приходити до закладу культури. Передали їй привіт від всіх акторів та гостинці, а ще подарунок від ТОВ «ПОЛІССЯ-ПРОДУКТ».

Також була зустріч з головою МГДО «ВСЕ РОБИМО САМІ» – Б.Б. Купчинським, нашим щирим, давнім другом, який зі своїми підопічними діточками, прийшов на спартакіаду, яка відбулася у спортивній залі Житомирської обласної організації УТОГ, куди їх запросила Житомирська обласна спортивно-юнацька школа. Спортивні ігри пройшли - блискуче! Діти задоволені і це - головне!

26 червня до обласного будинку культури УТОГ м. Житомира, завітали волонтери з Християнської організації «DeafBridge», у складі Анатолія Хилюка, пастора церкви «Дім Євангеліє» - Олега Стралковського, Анастасії Шинкар, Катерини Козачок.

28 червня до Бердичева завітали друзі з церкви Євангельських християн баптистів з США, Одеси і Житомира, та не з пустими руками. Була дуже приємна зустріч.

30 червня, активістки нашої організації провели гарну роботу – відвідали людей похилого віку. Деяким принесли ліки і продукти, а деяким взагалі – здійснили мрію! Довгий час, наша членкиня, не мала можливості виходити на вулицю, тому що у неї не було потрібного ортопедичного взуття, а сьогодні, вона отримала таку можливість, завдяки піклуванню її друзів-акторів Народного театру, в якому довгий час і вона була яскравою акторкою та Т. Д. Денисенко – заступниці директора Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, яка завжди, допомагає потребуючим, наша у минулому активістка отримала аж дві пари взуття - літнє і зимове! Дякуємо всім небайдужим людям, що частину своєї доброти, несуть тим, які на неї чекають.

Закарпатська обласна організація УТОГ

Мукачівська територіальна організація УТОГ на чолі голови О.І. Роженцова та перекладачки жестової мови І.Г. Вайс продовжують виконувати свою роботу в обслуговуванні глухих  членів та переселенців в такий нелегкий час. Було надано за зверненнями з наступних питань: соціальне-побутове обслуговування, переклад жестовою мовою в різних інстанціях, в медичних закладах, в ЦНАПі, на комунальних підприємствах, допомога в перекладі в банках тощо. Проводили інформаційні заходи в приміщенні Мукачівської ТО  УТОГ, це надає можливість  членам УТОГ поспілкуватись і обмінятись інформацією та новинами світу.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

В Івано-Франківській обласній організації УТОГ продовжується робота по наданню допомоги членам УТОГ, які мають «золотий вік» та осіб з інвалідністю 1-2 груп в оформленні документів на соціальні виплати до дня народження. Вже подано 37 заяв, 12 осіб отримали виплати.

За період з 20 червня по 24 червня до голови Коломийської територіальної організації УТОГ звернулись 14 членів УТОГ по різних питаннях, з них 5 щодо повернення коштів в зв’язку зі зміною постачальника газу, також проведено роз’яснювальну роботу на цю тему.

Перекладачка Івано-Франківської територіальної організації УТОГ Ганна Яківна Семчишин тісно співпрацює з працівницею відділення Приватбанку Вірою Романівною Чопик, котра обслуговує більшість осіб з порушенням слуху, надаючи їм весь спектр банківських послуг, розуміючи потреби членів УТОГ. Завжди чуйна, привітна, не дивлячись на витрати часу, пояснює, як вигідніше і зручніше провести ту чи іншу банківську операцію, вже розуміючи основні жести мови осіб з порушенням слуху. Велика подяка їй за допомогу нашим членам УТОГ.

Директор Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ та волонтер Р.В. Рубанов привіз гуманітарну допомогу для членів УТОГ Миколаївської обласної організації УТОГ та допоміг спільно з головою І. Ревенком евакуювати  до Польщі осіб з порушенням слуху. В Польщі наші біженці закупили продукти для миколаївських членів УТОГ. Через тиждень Р.В. Рубанов разом з групою глухих, в складі якої була представниця з Англії – Ліза, відвідали Кам’янець -Подільську територіальну організацію УТОГ. Голова С. Вергелес організувала збір коштів і закупила продукти для Миколаєва. Продуктові набори закуплені за рахунок спонсорської допомоги з Польщі, Кам’янець-Подільська, Лізи з Англії, з Німеччині, яку організував О.Єфімов, були відвезені і роздані потребуючим в Миколаївському Будинку культури УТОГ. Таку саму допомогу  відвезли в Черкаську та Житомирську обласні організації  УТОГ. Велика подяка всім, хто приєднався до доброї справи.

26 червня для однієї групи  членів УТОГ Івано-Франківської обласної організації  УТОГ була проведена екскурсія в Парк історії Землі Underhill – перший в Україні інтерактивний парк-музей, де  показана історія планети в одному місці, як вона формувалась, якою є її будова, мали змогу ознайомитись з скульптурами доісторичних тварин,  музеєм роботів, вольєром з левами і тиграми.

Друга група  відвідала в  селі Горохолин ліс Богородчанського  району Золотокупольну Успенську церкву, яка побудована на місці  церкви Пресвятої Богородиці, в якій знімалися деякі епізоди фільму «Вій». Екскурсії організував і провів директор Івано-Франківського будинку культури УТОГ Руслан Рубанов. Всі учасники екскурсій були дуже задоволені природою, свіжим повітрям та знаннями, котрі отримали від відвідувань цих місць.

Київська організація УТОГ

Київська організація УТОГ висловлює щиру вдячність Християнській організації DeafBridge, християнам України та волонтерам Костянтину Чучі та  Ed Gleason за підтримку глухих людей продуктовими наборами під час четвертого місяця війни. Станом на 27 червня  роздано понад 60 продуктових наборів. А також нашим волонтерам Зіні Козаченко та Єгеру Андрію  за сприяння доставки продуктових наборів особам похилого віку та з ускладненою інвалідністю.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Працівники Кропивницької територіальної організації УТОГ на цьому тижні надали 5-тьом членам УТОГ допомогу у вигляді продуктів, провідали пристарілих членів нашої організації та активно надавали соціально-побутові послуги в ЦНАПі, працевлаштуванні та спілкувалися по відеозв’язку.

Львівська обласна організація УТОГ

Про роботу Львівської територіальної організації УТОГ з 24.06.2022 - 30.06.2022 р.:

- соціально-побутове обслуговування - 26 разів;

- переклад жестовою мовою - 26 разів;

- підбір і надання слухових апаратів глухим - 10;

- подвірний обхід - 4.

Робота триває.

21 червня голова Золочівської територіальної організації УТОГ Наталя Петренко та заступник міського голови м. Червонограда Володимир Коваль зустрічались з глухими Червоноградської первинної організації УТОГ. Зустріч пройшла плідно, у формі діалогу . Пан В. Коваль відповів на чимало запитань, які хвилювали членів Червоноградської п/о УТОГ. Голова ТО УТОГ Н. Петренко обговорила питання реєстрації в ID-УТОГ та порядок сплати членських внесків.

24 червня відбувся інформаційно-консультаційний день в Стрийської територіальної організації УТОГ. Була надана допомога в розгляді скарги члена УТОГ  спільно з заступником Миколаївської ОТГ та старостою села.

Миколаївська обласна організація УТОГ

Неодноразово «DeafBridge» простягає руку допомоги глухим Миколаївщині, які опинилися в прифронтовій зоні. Так, 30 червня волонтери Костянтин Чуча і Ed Tildon привезли продуктові набори для 300 осіб. Миколаївська обласна організація УТОГ завдячує «DeafBridge» від імені глухих, яким ви допомогли, за активну громадську позицію, небайдужість і невтомну працю. Це єднає глухих і наближає нашу перемогу.

23 червня в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ 100 членів миколаївської організації УТОГ одержали продукти харчування та засоби гігієни. Підтримала нас благодійна організація Благодійний фонд «Ми з вами» на чолі з Даніїлом Машковим. Вельми вдячні всім доброчинцям, котрі не втомлюються допомагати. Нехай благородні вчинки вертаються їм лише добром і щедрістю.

Одеська обласна організація УТОГ

Тижневий дайджест Одеської обласної громадської  організації УТОГ з 25 по 30 червня

Організаційно-масова робота та надання послуг членам УТОГ:

 • 117 членів Одеської міської Територіальної організації УТОГ отримали продуктові набори від храму Святого Апостола Андрія Першозванного УГКЦ.
 • 7 членів Ізмаїльської територіальної організації УТОГ отримали продуктові набори від Всесвітньої благодійної організації ADRA.
 • 613 раз надана допомога у вирішення соціально-побутових питань, консультацій щодо зміни постачальника газу, роз’яснень, дзвінків в комунальні установи, дзвінків рідним, допомога з налаштуваннями електронних пристроїв, встановлення мобільних застосунків, переклад в лікарнях, в пенсійному фонді, в військкоматах,  допомога в складанні заяв, анкет та багато інших питань.
 • 104 рази надано послуг перекладача жестової мови в системі «Сервіс УТОГ».
 • Щоденно перекладачками жестової мови Оксаною Євсєєвою і Людмилою Кобилєн перекладаються офіційні повідомлення та публічні виступи  уповноважених осіб.
 • Щоденно в групах Телеграм та Вайбер головами ТО УТОГ надається вся важлива інформація, оголошення, повідомлення.
 • Здійснено 28 подвірних обходів, відвідування самотніх членів УТОГ похилого віку.
 • 2 рази закуплено та доставлено продуктів харчування сліпоглухим особам.
 • Надається моральна підтримка всім потребуючим членам УТОГ працівниками Одеської  обласної організації УТОГ .

Культурно-масова та інформаційно-роз’яснювальна робота

Одеська територіальна організація УТОГ спільно з Одеськийм центром культури і відпочинку УТОГ провели наступні заходи:

 • 27 червня в онлайн режимі в групі Телеграм  перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва провела інформаційно-роз’яснювальну роботу на тему «Дефолт в Росії»
 • 29 червня голова Одеської обласної Ради ветеранів УТОГ Любов Денисова провела тематичний вечір, присвячений Дню Конституції  України, а також розповіла новини.

Подільська ТО УТОГ – 29 червня, через спеку, до Подільської ТО УТОГ  завітала невелика кількість відвідувачів,  але не дивлячись на це, голова Подільської ТО УТОГ Наталія Поневаж провела інфомаційно-роз'яснювальну роботу на теми:

 1. Про нового постачальника газу «НАФТОГАЗ» та допомагала написати заяви на переукладання договору на постачання газу;
 2. Обговорила новини України та нашого міста та району
 3. Відповідала на питання

Ізмаїльська ТО УТОГ – 30 червня в групі Телеграм Ізмаїльської ТО УТОГ головою ТО УТОГ Олександром Кірчевим проводилась інформаційно - роз'яснювальна робота на тему щодо останнього розпорядження голови ОВА Марченко  за 29 червня, а також продовження роз'яснення щодо можливості отримання гуманітарної допомоги від різних Українських та всесвітніх фондів.

Ми працюємо для Вас!

Полтавська обласна організація УТОГ

Традиційно фотозвіт про роботу Полтавської обласної організації УТОГ за тиждень:

- соціально - побутове обслуговування;

- надання послуг перекладу жестовою мовою;

- переклад офіційної інформації;

- запис та розміщення відеоінформації в групі Полтава УТОГ в телеграм;

- налаштування і навчання користуванню мобільними телефонами;

- робота з внутрішньо переміщеними особами;

- видача хліба;

- видача гуманітарних наборів в м. Полтава;

- круглий стіл: «Коло ідей» в процесі планування роботи;

-відвідування активістами Лубенської територіальної організації УТОГ в інтернаті сироти Марини Мельникової та привітання її з днем народження,  передача подарунку від Полтавської обласної організації УТОГ;

Разом до перемоги! Миру нам всім!

Рівненська обласна організація УТОГ

Рівненська територіальна організація УТОГ турбується про осіб з порушеннями слуху старшого віку. Здійснили подвірні обходи до К. Сучко, А. Маслюк, С. Чекан, Г. Шкіль, К. Ковальової, сім'ї Козубовських, Кулініч та Лукій.

24 червня разом з активістами Сарненської територіальної організації УТОГ відвідали Олену Соловей, яка проживає у сільській місцевості та надали допомогу продуктами харчування.

У середу, 29 червня ветерани Рівненської обласної організації УТОГ відвідали Рівненський зоопарк. Спілкування з живою природою завжди приносить людині насолоду, привчає дивитися на «братів наших менших» добрими очима, виховувати в собі такі почуття, як милосердя, співчутливість, бажання захистити, допомогти, пожаліти. Незважаючи на те, що   прогулянка була тривалою — втоми ніхто не відчував. Усі мали змогу зробити фото з тваринами, котрі найбільше сподобалися.

У суботу, 25 червня, о 12:00 у Нижньосілезькому кіноцентрі (DCF) відбулася відкрита зустріч українського та польського народів з гуртом Kozak System. Зустріч проходила українською мовою з перекладом польською мовою, а також польською та українською жестовими мовами. Переклад на українську жестову мову здійснювала перекладач-дактилолог Рівненської обласної організації УТОГ – Неля Новачук.

Разом ми сильні! І ми разом переможемо.

Сумська обласна організація УТОГ

Шосткинська територіальна організація УТОГ це підрозділ Сумської обласної організації УТОГ, який надає послуги із забезпечення перекладача жестової мови північний регіон Сумської області.

З 27.06.2022 по 03.07.2022 надано допомогу за 30 зверненнями, а саме:

 • оформлення ID-паспорту громадянина України та закордонних паспортів для 2 осіб;
 • послуги перекладу жестовою мовою в медичних установах та УПСЗН – 11 звернень;
 • надано 2 рази послугу відвідування на дому самотньої глухої людини;
 • супровід жестовою мовою на робочому місці надано 6 разів;
 • переклад телефонних розмов та вирішення соціальних питань за 9 зверненнями.

І традиційно, кожного ранку та протягом дня переклад новин жестовою мовою та роз’яснення особистих питань в Телеграм-каналі «Шостка УТОГ».

Працюємо для осіб з інвалідністю зі слуху!

До Лебединської первинної організації УТОГ глухий волонтер Роман Сошинськй привіз від Християнської організації благодійну допомогу у вигляді 33 продуктових наборів. З них 27 наборів отримали мешканці з порушеннями слуху м. Лебедин та 6 наборів передано глухим людям до с. Бішкінь. Дякуємо за таку потрібну підтримку у військовий час!

Тернопільська обласна організація УТОГ

29 червня у ТРЦ «Подоляни» члени Тернопільської обласної організації УТОГ та внутрішньо переміщенні особи з числа глухих провели активний відпочинок шляхом гри у боулінг. Таким чином відзначили День молоді та державні свята, які нещодавно минули. Щиро дякуємо працівникам ТРЦ «Подоляни» за надану нам можливість весело провести час та згуртувати молодь. Дякуємо усім хто був причетний до організації та проведення такого відпочинку.

Харківська обласна організація УТОГ

25 червня відбулась зустріч з активістом Харківської обласної організації УТОГ Коротовським Віктором. На зустрічі йому було вручено посвідчення позаштатного кореспондента Українського товариства глухих. Віктор закінчив Харківську державну академію культури за спеціальність «Кіно-, телемистецтво». Зараз його мрія здійснилася і він може , як кореспондент, проводити фотозйомки рідного міста Харкова. Ми також вдячні Віктору і його мамі Тетяні Іванівні, які з початку війни надавали допомогу членам УТОГ,  що залишились в місті. Також Віктору був вручений слуховий апарат, завдяки чому  він зможе безперешкодно спілкуватись з волонтерами.

30 червня 2022 р. голова Харківської обласної організації УТОГ О.В. Яковлєва провела зустріч з членами УТОГ Харківщини, де розповіла про діяльність організації УТОГ в період воєнного стану в Україні,  дала відповіді на різні запитання. Після завершення зустрічі члени УТОГ отримали слухові апарати і батарейки до них, надані ЦП УТОГ на замовлення голови.

В м. Бахмут та м. Костянтинівка не дивлячись на те, що міста є прифронтовими,  перекладачки Тетяна Громова і Тетяна Петрова продовжують надавати допомогу членам УТОГ. Надається допомога в евакуації людей з Бахмута в м. Дніпро. А тим членам УТОГ, хто залишився в місті приділяється особлива увага. До самотніх літніх людей проводяться підвірні обходи. Люди отримують продуктові набори. До тих, хто самостійно не може дістатися до місця видачі продуктів перекладачки приносять продукти додому.

Одним  з найважливіших напрямків в роботі Харківської обласної організації УТОГ  під час війни в Україні є вирішення соціальних питань членів УТОГ. Люди похилого віку, самотні члени УТОГ, мешканці сільської місцевості потребують таку допомогу в першу чергу. Завдяки співпраці з Християнською організацією «DeafBridge» спільно з християнами України і за допомогою волонтерів Костянтина Чучі та американця Єдварда мешканці сіл, самотні і малозабезпечені члени УТОГ Харківщини почали отримувати благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів. Ця допомога вкрай важлива людям, які самотужки не мають можливості придбати продукти харчування.

Хмельницька обласна організація УТОГ

23 червня активістка Хмельницької обласної УТОГ Марія Яремчук разом із Хмельницьким міським центром соціальних служб провела з переселенцями  тренінг: Невербальна комунікація засобами жестової мови з метою пропаганди жестової мови.

Шепетівська територіальна організація УТОГ висловлює щиру вдячність Християнській компанії «DeafBridge» за надану гуманітарну допомогу глухим членам міст Шепетівка, Славута,  Нетішин, Полонне.

30 червня головою Хмельницької територіальною організацією УТОГ Н.В. Ніколенко надано членам УТОГ сільської місцевості, які мають маленьких дітей, допомогу продуктами дитячого харчування у вигляді сухих молочних  сумішей.

29 червня доставлено благодійну допомогу членам УТОГ Коростенської територіальної організації УТОГ у вигляді продуктів харчування.

Черкаська обласна організація УТОГ

В Черкаському обласному будинку культури УТОГ проводилася видача продуктових наборів, які привезли з Німеччини для людей з інвалідністю зі слуху наступних категорій:

 • особи з інвалідністю 1-2 групи;
 • особи з порушеннями слуху та зору;
 • пенсіонери, які проживають в районах Черкащини.

Ще кілька осіб з інвалідністю по зору та слуху 1-2 групи незабаром одержать продуктові набори, які голова Черкаської обласної організації УТОГ О. Петрова відправила поштою.

28 червня, з нагоди відзначення Дня конституції України, відбулося урочисте засідання ветеранів «Надвечір'я» за участю міського голови Ірини Плетньової та начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Кучер, в якому як завжди, прийняли участь члени Уманської територіальної організації УТОГ.

Чернівецька обласна організація УТОГ

В Чернівецькому обласному будинку культури глухих відбулася зустріч членів УТОГ міста та внутрішньо переміщених осіб з глухими місіонерами із США Кріс та Джо та глухим волонтером із міста Хмельницького Анатолієм Хилюком,  які організовують та надають різноманітну допомогу глухим мешканцям багатьох міст України. Під час зустрічі обговорено питання надання необхідної допомоги глухим людям, які знайшли прихисток у м. Чернівці.

Робота триває!

Разом до перемоги!

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину