ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 31.08.2022р.

Чим займається УТОГ

За липень надано 9 552 онлайн-послуг глухим людям через систему відеозв’язку з професійними перекладачами жестової мови «Сервіс УТОГ».

Далі подаємо короткий огляд за тиждень інформації обласних організацій УТОГ про роботу з виконання статутних завдань, яка була висвітлена на сторінках або в групах соціальної мережі Fаcebоok.

Волинська обласна організація УТОГ

20 липня у Волинському обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі відбулась презентація додатка «Сервіс УТОГ» – системи відеозв’язку осіб з порушеннями слуху з перекладачами. На сьогодні на Волині укладено 54 договори з медичними закладами на надання послуг перекладу жестовою мовою через «Сервіс УТОГ».

14 липня в Луцькому обласному будинку культури УТОГ відбувся ювілейний захід з нагоди 65-річчя з дня його відкриття.

28 липня в День Державності України голова Волинської ради ветеранів УТОГ Ніна Хмель провела бесіду в Луцькому обласному будинку культури УТОГ для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

Глухі активісти, члени Нікопольської територіальної організації УТОГ зробили ремонт в одному з приміщень і санвузлі. Адже впевнені, що війна скоро закінчиться і ми всі зберемося в чистому затишному приміщенні Нікопольської ТО УТОГ.

Житомирська обласна організація УТОГ

Надано допомогу у вигляді продуктових пайків від депутатки Людмили Кропивницької.

Традиційно щосереди, а саме 20 та 27 липня,  в Житомирському обласному будинку культури УТОГ проведено інформаційно-роз’яснювальну годину. Гарні теми підготували  Н. Середа, Т. Левицька, Н. Голуб та Л. Клименко.

Закарпатська обласна організація УТОГ

28 липня в Ужгородському обласному будинку культури УТОГ відбулись заходи до Дня Української Державності та Дня Хрещення Київської Русі.

Голова Закарпатської обласної організації УТОГ Н. Булеца взяла участь у нараді з доступності та працевлаштування вимушено переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю «Універсальна доступність, реальність та перспективи» у Закарпатській обласній службі зайнятості.

Запорізька обласна організація УТОГ

28 липня 86 членів УТОГ відвідали Запорізький обласний будинок культури  УТОГ для спільного відзначення Дня Української Державності.

У Бердянській територіальній організації УТОГ за  23-31 липня проведено такі роботи:

 - надано допомогу з перекладом жестовою мовою в наступних закладах: в дитячій лікарні 4 рази, районній раді - 1 особі, в супермаркеті  «Епіцентр» - 1 особі, в міграційній службі - 1 особі;

- здійснено дзвінків – 10 разів;

- здійснено відеозв'язок з волонтером;

- проведено 2 подвірних обходи;

- надано гуманітарну допомогу 23 особам;

- організовано благодійний обід - 7 особам;

також здійснювалась інформаційно-роз’яснювальна  робота.

Здійснено подвірний обхід членів УТОГ в селі Дніпровка Василівського району Запорізької області.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

31 липня 53 члени УТОГ, в тому числі 6 дітей  завдяки директору Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ Руслану Рубанову, котрий надалі продовжує знайомити з Прикарпаттям, покатались на «Карпатському трамвайчику», подивились на прекрасні краєвиди з вікна, ознайомились з історією гірської вузькоколійки. На зворотному шляху відвідали гідрологічну пам'ятку природи  загальнодержавного значення в Україні – болото-заповідник Ширковець, де екскурсанти змогли назбирати брусницю та чорницю і на місці поласувати.

 

24 липня 42 члени Івано-Франківської обласної організації УТОГ та особи із статусом ВПО продовжили знайомство з місцями, вирушивши в Яремче до Скель Довбуша, де перебував ватажок опришків зі своїм загоном. Екскурсію організував Р. Рубанов, супроводжували  глухих гід  та перекладачка С. Магас.

 

16 липня 18 осіб з порушеннями слуху, серед них 7 ВПО, відвідали столицю Галицько-Волинського князівства — старовинний Галич та його фортецю Галицький замок, який є частиною національного заповідника "Давній Галич". Члени УТОГ мали можливість ознайомитись з природними багатствами Галицького національного парку, а також  побували в музеї  етнографії просто неба у Крилосі.

 

20 липня волонтер Р. Рубанов привіз до міст Слов'янська і Краматорська Донецької області питну воду для військових, в якій вони мали потребу. Вразили безлюдні міста, де велися активні бої, - всі, хто міг, евакуювалися.

 

17 липня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ відбувся тематичний вечір «Чуття єдиної родини», присвячений 76-й річниці з дня створення обласної організації УТОГ. Були також показані фільми 20-річної давності, де актори — люди з порушеннями слуху, вони також були в залі та поділилися своїми спогадами. Після заходу всіх присутніх пригощали чаєм, кавою та солодощами.

21 липня волонтер Руслан Рубанов привіз гуманітарну допомогу для осіб з порушеннями слуху від біженця Руслана Закалика з Польщі. 11 членів УТОГ Миколаївської ТО УТОГ отримали продуктові набори завдяки активістці Наталії Дрогальчук.

До директора Івано-Франківського обласного  будинку культури УТОГ Руслана Рубанова завітали відомі гості — Роман Івасів та Борис Киселюк, котрі взяли інтерв'ю у волонтера. Роман Івасів збирає матеріал для своєї книги нарисів про відомих на Франківщині волонтерів, капеланів та воїнів, які з самого початку війни наближають нашу перемогу. В книзі буде нарис про  Р. Рубанова, який за час війни здійснив 35 поїздок з гуманітарним вантажем в області, де тривають бойові дії, а на зворотному шляху вивіз 235 біженців, серед яких 34 дитини. Р. Рубанов поділився з автором майбутньої книги роздумами про свої плани та труднощі у волонтерській діяльності.

 

У липні в Коломийській територіальній організації УТОГ зареєстровано 72 звернення за допомогою з різних питань, надано послугу перекладу жестовою мовою 42  особам, 2 особи зі статусом ВПО і 10 місцевих глухих осіб отримали продуктову допомогу від Єдиного центру надання соцпослуг, відбулися інформаційно-роз’яснювальні заходи. Актуальним на даний час є питання оформлення грошової допомоги від міжнародних організацій, за період 25-29 липня надано допомогу в оформленні заяв  23 членам УТОГ, робота триває.

Київська організація УТОГ

За липень (cтаном на 25.07.2022 р.) було надано послуги 1590 особам  з порушеннями слуху, з них надано переклад жестовою мовою –  62 особам,  вирішено соціально-побутові питання – 1145 особам, видано гуманітарну допомогу – 383 особам.

16 липня представниця Київської організації УТОГ – перекладачка жестової мови Броварсько-Бучанської територіальної організації УТОГ Мар'яна Мироненко за сприяння  київських волонтерів здійснила доставляння гуманітарної допомоги, наданої від Християнської організації Deafbridge  у вигляді продуктового пайка, членам УТОГ, які мешкають в м. Васильків та смт Устимівка Білоцерківського району.

13 липня у Білоцерківському  обласному будинку культури УТОГ була проведена інформаційна година, яку організували Надія Малютіна та Людмила Шинкаренко.

20 липня у Білоцерківському будинку культури УТОГ було проведено політінформаційну годину, доповідачами були директорка будинку культури УТОГ Антоніна Сумовська та активістка Людмила Шинкаренко. Після спілкування члени Товариства отримали гуманітарні пайки від Церкви Християн Адвентистів (компанії WER та ADRA Україна).

Також в Білоцерківському будинку культури УТОГ була проведена зустріч з молоддю з інвалідністю зі слуху,  надано роз'яснення інформації та питань, які цікавлять їх наразі. Проведено також роздачу пайків, які надала благодійна організація від церкви Християн Адвентистів.

 

Кіровоградська обласна організація УТОГ

25 липня для переселенців, які проживають в м. Долинська та м. Олександрія, була відправлена гуманітарна допомога у вигляді продуктів. УТОГ по можливості  допомагає та підтримує переселенців, які проживають в Кіровоградській області.

Львівська обласна організація УТОГ

Спеціалісти Золочівської територіальної організації УТОГ надали допомогу глухим у реєстрації заяв на міжнародну допомогу від ООН, у період з 26 до 29 липня зареєстровано понад 60 заяв.

Завдяки співпраці Золочівської територіальної організації  УТОГ з благодійним фондом Марії Митрофанової наші ветерани мали можливість знову отримати продуктові набори. Волонтери  Оксана Боровець та Марія Піхур допомогли працівникам ТО роздати гуманітарну допомогу, в тому числі й у сільській місцевості.

Миколаївська обласна організація УТОГ

Волонтери з Буковини, знаючи про проблеми Миколаєва, привезли 30 липня для  миколаївців питну воду, зокрема й для осіб з порушеннями слуху Миколаївської обласної організації УТОГ. Близько 3 тонн води (у пакуванні — 6 пляшок по 1,5 л) вивантажили волонтери живим ланцюгом. Також оперативно відгукнулися та прийшли допомогти глухі миколаївці — Олександр Бистрицький, Олександр Звірський, Руслан Железний.

В четвер, 28 липня, в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ пройшла зустріч членів УТОГ з заступницею керівника Миколаївського обласного товариства Червоного Хреста, яка розповіла про правила одержання допомоги від цієї організації.

20 липня БО БФ ЮАЕНІМАЛС через БО «Фенікс» передала 348 кг собачого корму. Одержали його 5 осіб з порушеннями слуху для своїх 16 домашніх улюбленців.

23 липня члени УТОГ зібралися в Первомайській територіальній організації УТОГ, щоб навести чистоту та лад на подвір'ї організації. Покошена трава, просапані клумби, прометені доріжки - багато роботи зробили голова первинної організації УТОГ В. Небещук, Ольга та Василь Корабельські, В. Скачков, М. Бащак, С. Мальована, Р. Рингач.

21 липня в Миколаївському обласному будинку культури УТОГ відбулася зустріч з членами УТОГ. На порядку денному були різноманітні питання — від гуманітарної допомоги до планів на серпень. В.о. голови обласної організації УТОГ Ігор Ревенко розповів про стан справ у обласній організації. Разом з директоркою Будинку культури УТОГ Валентиною Зібарєвою і перекладачкою жестової мови Наталією Шойко надали продуктову допомогу та батарейки для слухових апаратів тим, хто ще їх не отримав, провели опитування щодо потреби в слухових апаратах, видали корм для домашніх улюбленців, обговорили ремонт коридору та виявили охочих допомогти у цій справі.

Одеська обласна організація УТОГ

Тижневий дайджест Одеської обласної громадської  організації УТОГ з 18 по 24 липня

Організаційно-масова робота та надання послуг членам УТОГ

 • 9 членам Одеської міської територіальної організації УТОГ доставлена додому гуманітарна допомога від американських волонтерів;
 • 14 членів Подільської ТО УТОГ отримали продуктові пакунки від Міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen;
 • 360 разів надана допомога у вирішення соціально-побутових питань;
 • 32 рази надано послуги перекладача жестової мови в системі «Сервіс УТОГ»;
 • щоденно перекладачками жестової мови Оксаною Євсєєвою і Людмилою Кобилєн перекладаються офіційні повідомлення та публічні виступи  уповноважених осіб;
 • здійснено 9 подвірних обходів;
 • сліпоглухим особам двічі здійснено закупку та доставляння замовлених товарів та харчових продуктів;
 • регулярно надається інформація про можливість отримання гуманітарної допомоги.

Культурно-масова та інформаційно-роз’яснювальна робота

Одеська територіальна організація УТОГ та Одеський центр культури і відпочинку УТОГ:

 • 19 липня в групі Телеграм перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва роз’яснила тему «Благодійні внески»;
 • 20 липня директорка ОЦКіВ УТОГ Галина Гаріпова провела інформаційну годину на тему: «Декларація про державний суверенітет України»

22 липня голова Подільської ТО УТОГ Наталія Поневаж, під час інформаційно-роз'яснювальної години, попередила  членів УТОГ про загрозу пожеж через спеку та посуху. Довела до відома присутніх інформацію про оновлений розклад роботи пільгового маршрутного транспорту у місті.

20 липня в групі Телеграм Ізмаїльської територіальної організації УТОГ  головою ТО УТОГ Олександром  Кірчевим проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота на тему «Додаткові рекомендації профілактики та запобігання Covid-19».

Тижневий дайджест Одеської обласної організації УТОГ з 25 до 31 липня.

Організаційно-масова робота та надання послуг членам УТОГ:

 • 490 разів надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань;
 • 21 раз надано послуги перекладача жестової мови в системі «Сервіс УТОГ»;
 • щоденно перекладачками жестової мови Оксаною Євсєєвою і Людмилою Кобилєн перекладаються офіційні повідомлення та публічні виступи уповноважених осіб;
 • здійснено 3 подвірних обходи;
 • двічі здійснено закупку та доставляння замовлених товарів та харчових продуктів сліпоглухим особам;
 • регулярно надається інформація про можливість отримання гуманітарної допомоги.

Культурно-масова та інформаційно-роз’яснювальна робота

Одеська територіальна організація УТОГ та Одеський центр культури і відпочинку УТОГ:

 • 27 липня в групі Телеграм перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва роз’яснила тему про «єДопомогу»;
 • 28 липня в приміщенні ОЦКіВ УТОГ відзначили День Української Державності;

Подільською територіальною організацією УТОГ 28 липня була проведена інформаційна робота онлайн, 32 членам УТОГ Наталія Поневаж розповіла про найголовніші новини у місті та країні, також проінформувала щодо забезпечення слуховими апаратами, які може надати міжнародна організація як благодійну допомогу. Також  нагадала про збільшення ціни проїзду міським маршрутним транспортом з 01.08.2022 р.

Полтавська обласна організація УТОГ

За липень 2022 року Полтавська обласна організація УТОГ надала допомогу 647 особам;

- надано послуг - 1914;

- роздано безплатний хліб – 1500 шт.;

- продуктові набори - 212 шт.

25 липня в приміщенні Полтавського обласного будинку культури УТОГ відбувся захід  «Стабілізація психологічного стану мам дітей з інвалідністю та жінок – законних представниць осіб з інвалідністю засобами каністерапії (спілкування зі спеціально навченими собаками)»  за ініціативи ГО «Полтавське міське громадське об'єднання осіб з інвалідністю "Віра"».

 

Рівненська обласна організація УТОГ

Рівненська територіальна організація УТОГ не забуває про найбільш вразливих членів Товариства. Провели подвірні обходи та передали продуктові пакунки для ветеранів УТОГ: Г. Шкіль, К. Сучко, К. Ковальової, К. Полюхович, В. та С. Козубовських, В. та А. Гори, Г. Сербіни, К. Кулініч та інших.

 

Сумська обласна організація УТОГ

16 липня Роменська первинна організація УТОГ отримала гуманітарну допомогу,  що надійшла від Християнської організації DEAFBRIDGE. Привіз та роздав допомогу глухий волонтер Роман Сошинський.

Про роботу Конотопської територіальної організації УТОГ з 11 до 15 липня 2022 року  - за цей період надано допомоги за 56 зверненнями осіб з інвалідністю зі слуху. Також на цьому тижні гуманітарну допомогу від World Central Kitchen отримали 6 осіб з інвалідністю зі слуху (4 матері-одиначки та 2 внутрішньо переміщених особи).

Про роботу Охтирської первинної організації УТОГ. За період з 11 до 15 липня 2022 року надано допомогу за 29 зверненнями. За тиждень, що минув, додатково роздано 12 продуктових наборів від Християнської організації «DeafBridge» людям, які особисто не змогли підійти до Охтирської первинної організації УТОГ. Також за сприяння перекладачки жестової мови Наталії Лиховідько 9 осіб з порушеннями слуху отримали гуманітарну допомогу від організації «Червоний хрест».

Окрім перекладачок жестової мови, які працюють в територіальних організаціях УТОГ, в Сумській обласній організації УТОГ є перекладачка жестової мови апарату правління Оксана Івченко, до обов’язків якої першою чергою відноситься переклад людям з інвалідністю зі слуху, що звертаються за допомогою з області. Але крім того, вона надає підтримку мешканцям м. Суми. Так за період з 11 до 15 липня нею надано допомогу за 23 зверненнями. Спектр звернень — різноманітний.

Тернопільська обласна організація УТОГ

Головою Тернопільської обласної організації УТОГ Надією Коцовською була проведена липнева зустріч з глухими Тернопільщини. Обговорено питання, які турбують глухих, новини України та області.

27 липня члени Тернопільської обласної організації УТОГ відвідали художній музей, де мали можливість помилуватися художнім мистецтвом та безплатно прослухати екскурсію.

Згідно з планом на липень 2022 року члени Тернопільської обласної організації УТОГ зібралися на екскурсію зоокутком у парку «Топільче». Там усі мали можливість поспостерігати за оленем-альбіносом, павами, поні, ламами, страусами, іншими тваринами та птахами.

Харківська обласна організація УТОГ

Під час бойових дій дуже важливо зберегти для Товариства будівлі територіальних організацій УТОГ  і будинків культури УТОГ та утримувати їх в належному стані. Попри загострення ситуації в Харківській області, 12 липня члени УТОГ, що мешкають в м. Зміїв, зібралися в будівлі організації УТОГ для прибирання прилеглої території.

***

У Харківській обласній організації УТОГ, незважаючи на ворожі обстріли міста та області, триває робота щодо забезпечення членів УТОГ Харківщини благодійними продуктивними наборами. Першою чергою благодійна допомога надається мешканцям сільської місцевості, особам з інвалідністю 1 та 2 групи, малозабезпеченим сім'ям та сім'ям з дітками у смт Пісочин, Буди, Мерчик, Високий, Південний, Пересічне, Ольшани, Солоницівка, м. Люботин та м. Харків. Допомагають з доставлянням продуктових наборів активісти УТОГ Н. Богданова, Н. Надута та А. Федосенко. Також надаються засоби гігієни особам, які їх потребують.

Хмельницька обласна організація УТОГ

При Хмельницькому обласному будинку культури УТОГ працює гурток «Мегабайт» – на фото керівниця гуртка, голова Хмельницької територіальної організації УТОГ Н. Ніколенко навчає 81-річну  ветеранку  УТОГ Г. Хоптинську  користуванню  смартфоном.

28 липня учасниця художньої самодіяльності Хмельницького ОБК УТОГ Марія Яремчук взяла участь у міському заході, який був присвячений відзначенню Дня Української Державності та прочитала вірш Лесі Українки у жестовому виконанні «Красо України, Поділля».

З 15 до 17 липня Хмельницький обласний будинок культури УТОГ організував відпочинок групи глухих в Карпатах.

Черкаська обласна організація УТОГ

За липень 2022 року було зафіксовано 60 звернень на «Сервіс УТОГ» від членів Товариства.

 

16 липня була проведена екскурсія в буддійський храм «Білий лотос», який височіє на Дніпрових пагорбах.

19 липня у Черкаському обласному будинку культури УТОГ провели інформаційно-роз'яснювальну роботу з членами УТОГ.

24 липня у м. Сміла відбулася зустріч голови Черкаської обласної організації УТОГ Ольги Петрової з членами Смілянської первинної організації УТОГ та переселенцями з м. Харкова.

Чернівецька обласна організація УТОГ

Лише за 10 днів липня працівниками обласної організації надана допомога 65 членам УТОГ в оформленні заявок через платформу «є-Допомога» для отримання фінансової підтримки. Робота триває.

 

 

 

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину