ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ станом на 31.08.2022р.

Чим займається УТОГ

Останній місяць літа був надзвичайно напруженим, адже війна зачіпає не тільки чуючих, а й глухих. 18 серпня світ глухих сколихнула новина про те, що росіяни влучили в гуртожиток глухих у Харкові й рятувальники не можуть «догукатись» до них. Хоча виявилося, що глухих мешканців у гуртожитку майже не залишилось, але там були глуха дівчина зі своїм хлопцем, яким пощастило уникнути біди, але її мама та брат, на жаль, загинули, як і інші 15 людей. Це все ще раз нагадало про жахливу трагедію війни…

А чого варті неодноразові попередження засобами масової інформації про можливість масштабних бомбардувань на День Державного прапора України, а також на День Незалежності України? А загроза підриву Запорізької АЕС?

Це все впливає на психіку людини, тому глухі потребують підтримки спеціалістів, які працюють в обласних організаціях УТОГ і надання інформації жестовою мовою в обласних будинках культури УТОГ або онлайн в телеграм групах.

Про цей напрям та іншу роботу, яка проводиться обласними організаціями УТОГ, подаємо короткий огляд за тиждень на підставі інформації обласних організацій УТОГ, яка була висвітлена на їх сторінках або в групах соціальної мережі Fаcebоok.

Вінницька обласна організація УТОГ

28 серпня у Вінниця біля Вежі Європейської площі та в Центральному парку біля фонтану. провели благодійний флешмоб з українськимм піснями у жестовому виконанні, присвячений підтримці глухих та ЗСУ України.

Спеціалісти Вінницької обласної організації УТОГ постійно надають соціальну послугу перекладу на/з жестової мови.

Волинська обласна організація УТОГ

Зустріч ветеранів, яка відбулася 18 серпня, була особливою, бо внутрішньо переміщені особи Наталія Полстяна та Катерина Кадикова з Луганської області вирішили повертатись додому. Жінки прожили на Волині понад п'ять місяців, їх всі дуже полюбили, звикли до них. Віримо, що Волинь стала їм другою домівкою і вони обов'язково ще до нас завітають!

У селі Пульмо Ковельського району на спортивно-реабілітаційній базі «Паралімпієць» з 11 до 22 серпня проводились навчально-тренувальні збори з шашок серед осіб з порушенням зору, слуху та ураженнями опорно-рухового апарату.

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

23 серпня понад 100 людей з інвалідністю зі слуху Криворізької територіальної організації УТОГ отримали продуктові набори від Церкви Евангельских Христиан-баптистів.

22 серпня людям з порушеннями слуху було вручено продуктові пайки від БО БФ «Нове джерело».

22 серпня 25 членів Нікопольської територіальної організації УТОГ отримали продуктові набори від Міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen.

20 серпня випускники НРЦ «Зоряний» Анастасія Чернявська, Єлизавета Матвійчук, Микита Курчик та Софія Корж влаштували мініконцерт на Європейській площі міста Дніпро, на якому виконували українські пісні у жестовому виконанні. Усі зібрані кошти підуть на допомогу ЗСУ.

Житомирська обласна організація УТОГ

17 серпня відбулася інформаційна година в Житомирському обласному будинку культури УТОГ, де завжди затишно і привітно. Багато цікавого розповідали доповідачі, яких в цей день було багато - Т. Левицька, Н. Середа, колишній голова житомирської обласної організації УТОГ Г. Люльченко та інші.

Закарпатська обласна організація УТОГ

23 серпня громада глухих м. Ужгорода відзначила День Прапора та 31-ту річницю проголошення незалежності України.

Запорізька обласна організація УТОГ

Церква Адвентистів Сьомого Дня в особі пастора С. А. Сабанського на постійній основі допомагає членам Запорізької обласної організації УТОГ – щодня видає для членів УТОГ 30 буханок хліба. Крім того, 18 серпня 120 членів УТОГ отримали харчові набори.

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

17 серпня волонтерка Ольга провела з працівниками Івано-Франківського обласної організації УТОГ та членами УТОГ практичні заняття з надання першої медичної допомоги пораненим під час ракетних обстрілів, показала, як зупиняти кровотечу, робити перев'язки, переносити поранених людей, навчила, як користуватись індивідуальним перев'язувальним пакетом, турнікетом та іншими засобами, які мають бути у кожного в аптечці в наш воєнний час. Ці знання необхідні для всіх і є домовленість з Ольгою, що ще одне таке заняття буде проведене для всіх охочих членів УТОГ найближчим часом.

Після цього директор Будинку культури УТОГ Р. Рубанов провів семінар-тренінг з працівниками з техніки безпеки, охорони праці та протипожежного захисту, де показав, як користуватись вогнегасником у разі необхідності, ознайомив з планом евакуації з робочих місць у випадку надзвичайної ситуації.

21 серпня в Івано-Франківському обласному будинку культури УТОГ М. Пашник провела бесіду для ветеранів УТОГ «Яблучний Спас: прикмети, традиції, звичаї».

14 серпня художня керівниця Івано-Франківського обласного будинку культури УТОГ К.Д. Павлюк провела грально-розважальну програму для молоді «Веселі забавоньки».

13 серпня 35 членів УТОГ завдяки директору Будинку культури Р. Рубанову відвідали курортне місто Трускавець, де побували в єдиному у Західній Україні розважально-оздоровчому комплексі з дельфінами та переглянули шоу-програму дельфінарію.

Волонтер Р. Рубанов продовжує відвозити продукти в Донецьку область. На цей раз, крім 80 продуктових наборів і води, привіз 2 членів УТОГ із статусом ВПО в Донецьк для вирішення їх особистих питань.

Кіровоградська обласна організація УТОГ

За серпень працівниками Кіровоградської обласної організації УТОГ було надано 764 послуги перекладу жестової мови. 374 особи з інвалідністю зі слуху отримали соціальні послуги. 347 осіб отримали гуманітарну допомогу від Кіровоградської обласної організації УТОГ.

Київська організація УТОГ

Київська організація УТОГ роздала 4 слухові апарати членам УТОГ з 1-2 ступнем втрати слуху, Ці слухова апарати отримані від Центрального правління УТОГ завдяки допомозі благодійного фонду.

24 серпня Білоцерківський обласний будинок культури Київської організації УТОГ провів заходи з нагоди Дня незалежності України.

17 серпня директором Білоцерківського обласного будинку культури Київської організації УТОГ Антоніною Сумовською для працівників ВП «Весна» УТОГ було роздано гуманітарну допомогу від церкви Християн Адвентистів у вигляді продуктових пайків.

18 серпня в Білоцерківському будинку культури головою ради ветеранів Н. Малютіною та активісткою УТОГ Л. Шинкаренко було проведено інформаційно-роз'яснювальний захід для членів Товариства.

Львівська обласна організація УТОГ

Насичені будні перекладачок жестової мови Стрийської територіальної організації УТОГ – складні, але цікаві та різноманітні. За робочий тиждень вони встигли обслужити чималу кількість людей з порушенням слуху та вирішити їх питання в медичних закладах, Пенсійному фонді, міграційній службі, банках, комунальних службах тощо.

14 серпня в ресторані Кілінських, що знаходиться в Стрийському парку, відбувся аукціон картини-витинанки "Україна в час війни" на натуральному шовку, автором якого є членкиня Львівської обласної організації УТОГ Христина Бала. Отримані від благодійного вечора кошти підуть на закупівлю реанімобіля, який рятуватиме дітей та захисників України.

Миколаївська обласна організація УТОГ

18 серпня 2022 року в.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Ігор Ревенко приймав глухих з різних питань та допомагав їм в оформленні заяв на отримання фінансової допомоги. Крім того, було проведено інформаційну роботу з членами УТОГ.

У Первомайській територіальній організації УТОГ перекладачка жестової мови Оксана Романенко організувала централізоване одержання гуманітарної допомоги від товариства «Червоний Хрест» м. Вознесенськ. 15 серпня 16 осіб з інвалідністю зі слуху отримали продуктові набори.

13 серпня 16 членів Первомайської територіальної організації УТОГ отримали в м. Первомайськ продуктові набори від ГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» та ГО «АСОЦІАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ РАДНИКІВ УКРАЇНИ», в особі Олега Карпенка й Ірини Островської.

Одеська обласна організація УТОГ

Дайджест Одеської обласної організації УТОГ з 15 по 21 серпня.

Організаційно-масова робота та надання послуг членам УТОГ:

- 7 членів Подільської територіальної УТОГ отримали продуктові набори, надані штабом Гончаренка;

- 358 разів надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань;

- 19 разів надано послуги перекладача жестової мови в системі «Сервіс УТОГ»;

- щоденно перекладачками жестової мови Оксаною Євсєєвою та Людмилою Кобилєн перекладаються офіційні повідомлення та публічні виступи уповноважених осіб, виступи військових експертів, а також щоденно в групах Телеграм та Вайбер головами територіальних організацій УТОГ надається вся важлива інформація, оголошення, повідомлення;

- двічі здійснено закупівлю та доставляння замовлених товарів і харчових продуктів сліпоглухим особам.

Культурно-масова та інформаційно-роз’яснювальна робота Одеської територіальної організації УТОГ та Одеського центру культури та відпочинку УТОГ:

  • 18 серпня директорка Одеського центру культури і відпочинку УТОГ Галина Гаріпова провела інформаційну годину на тему: «Новини та події тижня».

Крім того, головою Ізмаїльської територіальної організації УТОГ Олександром Кірчевим 17 серпня в групі Телеграм проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота на тему: «Ознаки панічних атак», а також 5 разів на тиждень здійснюється переклад жестовою мовою новин на Ізмаїльському телебаченні.

Рівненська обласна організація УТОГ

20 серпня члени Рівненської обласної організації УТОГ спільно з внутрішньо переміщеними особами з порушеннями слуху здійснили туристичну подорож до Дубенського замку та Тараканівського форту.

Сумська обласна організація УТОГ

За період з 15 до 19 серпня спеціалістами Сумської обласної організації УТОГ всього надано допомогу за 128 зверненнями, що включають наступні питання:

  • переклад жестовою мовою при відвідуванні медичних установ – 25 звернень;
  • переклад жестовою мовою при відвідуванні фінансових установ, Пенсійного фонду, Департаменту соціального захисту, центру зайнятості, правоохоронних органів, митної служби, для вчинення нотаріальних дій – 41 звернення;
  • допомога та переклад жестовою мовою при спілкуванні з рідними – 12 звернень;
  • переклад жестовою мовою телефонних розмов та допомога у написанні тексту – 9 звернень;
  • роз’яснення щодо застосування мобільних додатків, у тому числі «Дія» – 5 звернень;
  • переклад жестовою мовою при відвідуванні комунальних установ – 7 звернень;
  • допомога ВПО та сприяння в наданні гуманітарної допомоги - 4 звернення;
  • послуга соціального працівника для самотньої людини – 1 раз;
  • консультації та роз’яснення при особистих зверненнях – 24 рази.

17 серпня 42 члени Конотопської територіальної організації УТОГ, а також 43 працівники Конотопського виробничого підприємства УТОГ відвідали концерт християнського музичного колективу та отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів.

18 серпня в Сумському обласному будинку культури УТОГ перекладачка-дактилологиня Оксана Івченко провела інформаційний день.

19 серпня в Сумському обласному будинку культури УТОГ організовано та проведено захід для всіх охочих з нагоди Яблучного Спаса. Їх чекали смаколики та тепле спілкування.

За період з 15 до 25 серпня головою Шосткинської територіальної організації УТОГ Світланою Авіленко надано 47 послуг за різноманітними зверненнями.

Тернопільська обласна організація УТОГ

28 серпня члени УТОГ зібралися, аби відзначити храмове свято та день міста Тернополя. Директорка Тернопільського обласного будинку культури УТОГ разом з глухими членами Тернопільської ТО УТОГ провела дозвілля у центрі міста.

Харківська обласна організація УТОГ

Одним з напрямків роботи є допомога глухим, які постраждали від війни. Перекладача жестової мови Лариса Астаф'єва надала допомогу з оформленням статусу ВПО Любові Романенко, яка евакуювалася з м. Чугуїв, де тривають постійні обстріли і знищується житловий фонд. Крім того, глуха Наталія Карпенко отримала допомогу з питання пенсійних виплат. Під контролем надання допомоги Катерині Бабійчук, яка постраждала від зруйнування гуртожитку російською ракетою 18 серпня.

19 серпня голова Харківської обласної організації УТОГ Олена Яковлєва разом з перекладачкою жестової мови Ларисою Астаф'євою завітали до Ніни Гнатівни Бєлової, ветерана Харківської обласної організації УТОГ, яка багато років очолювала Харківську обласну раду ветеранів УТОГ.

З нагоди Яблучного Спасу в Харківській обласній організації УТОГ був проведений онлайн конкурс кулінарних виробів з яблуками. В конкурсі взяли участь 6 господарочок.

Хмельницька обласна організація УТОГ

18 серпня в Хмельницькій обласній організації УТОГ відбувся конкурс-виставка «Яблунева фантазія» до свята Преображення Господнього (Яблучного Спасу).

18 серпня в Хмельницькому обласному будинку культури УТОГ для членів УТОГ відбулася інформаційно-роз’яснювальна година про історію Українського товариства глухих.

25 серпня для членів УТОГ м. Хмельницького організовано екскурсію на мінівиставку знищеної російської техніки, яка розташована на «стометрівці» біля кінотеатру ім. Шевченка.

Черкаська обласна організація УТОГ

За серпень 2022 року надано допомогу з наступних питань:
– 99 соціальних послуг перекладу жестовою мовою;
– 103 послуги через «Сервіс УТОГ»;
– оформлення грошової допомоги переселенцям - 16 осіб; членам Уманської ТО – 15 осіб.
– допомога ВПО та сприяння в наданні гуманітарної допомоги – 7 осіб;
– видача продуктових наборів, привезених від Адвентистського агенства допомоги та розвитку України (ADRA) – 100 осіб;
– видача продуктових наборів від Червоного Хреста – 16 осіб;
– засоби гігієни отримала 1 особа ;
– видача слухових апаратів - 2 особи;
– допомога в оформленні компенсації за придбаний смартфон - 2 особи;

23 серпня в Черкаському обласному будинку культури УТОГ відбувся захід з нагоди відзначення Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України.

23 серпня, у День Державного прапора України та напередодні Дня Незалежності України, відбулося урочисте засідання ветеранів «Надвечір'я», яке відкрила вітальною промовою уманська міська голова Ірина Плетньова. До привітань приєдналася і начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер. Начальник відділу фізичної культури та спорту Ольга Ремез нагородила переможців спартакіади. В кінці вечора всі присутні насолоджувалися концертом ансамблю ветеранів. Перекладала захід голова Уманської територіальної організації УТОГ Віра Левченко.

Чернівецька обласна організація УТОГ

21 серпня в Чернівецькому обласному будинку УТОГ відбувся тематичний вечір «Живи, моя Україно!» з нагоди Дня Незалежності України.

Чернігівська обласна організація УТОГ

27 серпня Прилуцька територіальна організація УТОГ, завдяки міській Релігійній громаді церкви Євангельських Християн-Баптистів на чолі з пастором Едуардом Озеровим, отримала чергову допомогу продуктовими наборами, які були розподілені серед 53 членів УТОГ м. Прилуки та Прилуцького району.

Працюємо далі.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину