ID УТОГ

Інформація про роботу обласних організацій УТОГ за листопад 2022 року

Чим займається УТОГ

Умови ускладнилися, але робота триває

Після посилення обстрілів і пошкодження інфраструктури структурні підрозділи УТОГ працюють у складних умовах відключення світла та відсутності тепла, але, попри все, продовжують виконувати свої статутні завдання.

 

Вінницька обласна організація УТОГ

11 листопада голова Вінницької обласної організації УТОГ Галина Д’яченко взяла участь у зустрічі представників департаментів охорони здоров'я, архітектури, транспорту, пожежної безпеки Вінницької міської державної адміністрації з керівниками громадських організацій для вирішення питання про допомогу людям з інвалідністю під час повітряної тривоги та інших загрозливих для життя обставин.


Жмеринська первинна організація УТОГ постійно проводить cеред членів УТОГ інформаційно-роз'яснювальну роботу жестовою мовою. Крім того, організація тісно співпрацює з територіальним центром, фахівці якого надають членам УТОГ перукарські послуги.Два слухових апарати з тих, що одержала наша організація від ЦП УТОГ за рахунок благодійної допомоги, отримала Яна Ковальська, учениця 3-А класу Кисляської навчально-виховного комплексу для дітей зі зниженим слухом.

 

Волинська обласна організація УТОГ

За період з 1 до 11 листопада працівниками Волинської обласної організації було надано 164 соціально-побутових та культурно-масових послуги.17 листопада в Луцькому будинку культури УТОГ відбувся черговий ll пленум правління Волинської обласної організації УТОГ. 


За період з 28 листопада до 2 грудня працівниками Волинської обласної організації УТОГ  було надано 102 соціально-побутових та культурно-масових послуги.


Членкиня Волинської обласної організації УТОГ Людмила Копервас передала волонтерському центру в'язані вироби для воїнів ЗСУ.


20 листопада голова Волинської обласної ради ветеранів УТОГ Ніна Хмель та голова ради ветеранів Луцької територіальної організації УТОГ Надія Шматова провідали ветеранів УТОГ Надію та Миколу Трегубів, які вже мають поважний вік та через слабке здоров'я не можуть відвідувати заходи, які відбуваються в Луцькому будинку культури УТОГ.

 

Дніпропетровська обласна організація УТОГ

За перший тиждень листопада працівниками Дніпропетровської обласної організації УТОГ здійснено надання соціальних послуг особам з інвалідністю зі слуху, зокрема:

 • шляхом обслуговування в приміщенні УТОГ — 42 рази;
 • надано допомогу офлайн — 34 глухим особам, у тому числі: в медичних закладах — 8 особам, у паспортному столі — 2 особам, у поліції — 4 рази;
 • надано супровід з різних питань 20 особам;
 • надано гуманітарну допомогу 5 особам;   
 • надано допомогу онлайн 21 глухій особі.

З 5 до 2 грудня  працівниками Дніпропетровської обласної організації УТОГ здійснено надання соціальних послуг особам з інвалідністю зі слуху, зокрема:

 • надано допомогу глухим офлайн – 156 особам та онлайн — 409 разів;
 • видано гуманітарну допомогу 219 особам.

2 грудня у Дніпропетровській обласній організації УТОГ відбувся пленум правління.


Здійснювалася інформаційна робота шляхом щоденного перекладу новин на 11 каналі, перекладу новин у Кам'янському на каналі МІС; публікації новин у Telegram-групах членів нашої організації.

Фотозвіт з роботи Кам’янської територіальної організації УТОГ, яка надавала різноманітну допомогу глухим зі статусом ВПО, а саме з працевлаштування, проходження медико-соціальної експертної комісії, в пенсійних та соціальних фондах, нотаріальних конторах.


У Кам'янській територіальній організації УТОГ та первинній організації  ПОГ «ПАРУС-МЕТИЗ УТОГ» особи з інвалідністю зі слуху отримали батарейки до слухових апаратів, зокрема ВПО — 4 особи, мешканці сільської місцевості — 3 особи.

Слуховий апарат отримали 2 особи.


25 листопада у Дніпропетровському обласному будинку культури УТОГ, завдяки клопотанню інструкторки облорганізації УТОГ по роботі з глухими людьми Лариси Шостак, ветеранам та активістам УТОГ здійснено видачу гуманітарної допомоги від Червоного Хреста Чечелівського району м. Дніпра.


За клопотанням перекладачки жестової мови Новомосковської первинної організації УТОГ Оксани Логвиненко глухі члени цієї організації отримали окуляри для корекції зору та сонцезахисні.


Житомирська обласна організація УТОГ

Звіт про роботу,  проведену перекладачами жестової мови в м. Житомирі за період з 14 до 18 листопада:

 • надання соціальних послуг, з них офлайн — 51 особі, онлайн —18 особам;
 • надання допомоги у вирішенні соціально-побутових питань — 39 особам;
 • надання послуги перекладача жестової мови — 30 особам.

18 листопада в офісі Житомирської обласної організації УТОГ відбувся пленум.


Після офіційної частини пленуму були вручені 8 слухових апаратів працівникам з порушеннями слуху Житомирської обласної організації УТОГ, які потребували слухопротезування.


Щороку студенти Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради проходять практику в Житомирській обласній організації УТОГ. От і тепер, під кінець листопада, студенти, які здобувають фах слюсаря-електрика, прийшли до голови облорганізації Валерія Дем'янчука з проханням про проходження практики, на що отримали позитивну відповідь.


2 і 9 листопада, незважаючи на те, що у Житомирському будинку культури УТОГ ще не почали опалювальний сезон, фоє зранку заповнювалося членами організації, які приходили, щоб послухати інформаційну годину.


23 та 30 листопада було проведено інформаційні години, а саме лекції на тему: «Жіноче здоров'я», які дуже цікаво провела Ю. Климчук, а допомагала їй перекладач  С.  Уральцева.


У Бердичівській ТО УТОГ щосереди – інформаційний день. Це можливість зустрітись один з одним, поспілкуватись не онлайн, а наживо, почути нові думки, поділитись новими ідеями та радіти життю. Крім цього, всі мали можливість отримати допомогу у вигляді батарейок для слухових апаратів.


Учасники хореографічного колективу «Зорі Полісся» Житомирського будинку культури УТОГ та театру-студії «Maska» Березівської спеціальної школи Житомирської обласної ради здобули призові місця у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Мамині очі» (Київ)!


З кожним днем на краще змінюється територія навколо приміщень офісу облорганізації УТОГ. Облаштовуються доріжки з кольорової бруківки, місця для велотранспорту, парапети, висаджується нове зелене насадження. Робиться все поступово, тому  що мало робочих рук, але все ж таки робота триває. Майже на всіх фото ми бачимо 1-3 людини, які постійно у роботі, а найчастіше це Іван Волощук, який у нас майстер на всі руки.

 

Закарпатська обласна організація УТОГ

У період з 1 до 30 листопада працівники Закарпатської обласної організації УТОГ надали соціальні послуги 183 глухим членам УТОГ (280 разів).


30 листопада голова Закарпатської обласної організації УТОГ Наталія Булеца взяла участь в онлайн-навчанні з питань пенсійного забезпечення, користування електронними сервісами Пенсійного фонду України в ZOOM, яке проводило Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.


22 листопада відбувся ІІ пленум Закарпатської обласної організації УТОГ.


12 листопада відбулась чергова екскурсія членів клубу «Ветеран» в осінній Боздошський парк.


На Ужгородському УВП № 2 постійно проводяться інформаційні заходи.


Сприяння забезпеченню безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю зі слуху до установ та закладів, з метою отримання послуг та інформації,  допомоги місцевим членам УТОГ та переселенцям — над вдосконаленням цієї роботи і працює колектив Закарпатської обласної  організації  УТОГ.

 

Запорізька обласна організація УТОГ

25 листопада видано 300 гуманітарних наборів членам УТОГ.


15 листопада БФ «Ветерани Чорнобиля» надав Запорізькій територіальній організації УТОГ 200 харчових наборів та 200 наборів побутової хімії для подальшої передачі членам УТОГ. Також такі набори отримали всі працівники Запорізького ВП «Неон» УТОГ.


Щомісяця в приміщені Запорізького будинку культури УТОГ проводяться зустрічі членів УТОГ. Так планували провести і тематичний захід до дня Українського козацтва, Дня захисника та захисниць України. Але рашисти зруйнували наші плани - дуже сильно обстрілювали місто, тому захід провели 11 листопада, на нього прийшло 70 членів УТОГ.


Новини від Покровської територіальної організації УТОГ Донецької області: в останній тиждень листопада глухі отримали в управлінні соціального захисту продуктові набори, а 28 листопада глухий волонтер Руслан Рубанов привіз до територіальної організації УТОГ свічки та ліхтарики, а глухим віком від 60 років — ще ковдри та електропростирадла.

 

Івано-Франківська обласна організація УТОГ

Фотозвіт Івано-Франківської  обласної організації УТОГ  про роботу, проведену за період з 31 жовтня до 7 листопада 2022 року в умовах воєнного стану:

 • було надано допомогу в вирішенні соціально-побутових питань — 43 особам;
 • надано безкоштовно батарейки до слухового апарата — 1 особі;
 • продовжуємо надавати продуктові набори для членів УТОГ — 10 осіб;
 • проведено вечір-спогади пам’яті почесних членів УТОГ Р.П. Дубинської та В.В. Кураченкової «Пам’ятаємо, шануємо, вклоняємось нашим ветеранам…»,  у ньому  взяли участь 43 особи;
 • члени нашої організації взяли участь у благодійному заході з плетіння сітки для ЗСУ — 14 осіб.

Мер м. Івано-Франківська Р. Марцінків надав 300 продуктових наборів нашому волонтеру — директору Івано-Франківського будинку культури УТОГ Руслану Рубанову для членів УТОГ Донецької області. Ці набори волонтер доставив і роздав членам УТОГ у містах Слов'янську, Краматорську, Авдіївці, Покровську, Миколаєві, де така допомога дуже необхідна і де на неї дуже чекали.


 

Фотозвіт Івано-Франківської обласної організації УТОГ про роботу, проведену за 7–13 листопада 2022 року в умовах воєнного стану:

 • було надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань 29 членам Івано-Франківської ТО УТОГ та ВПО;
 • продовжувалась роздача продуктових наборів членам Івано-Франківської та Коломийської ТО - отримала 31 особа;
 • в Івано-Франківському будинку культури УТОГ та Коломийської ТО проводився перегляд кінострічки Р.  Рубанова «Авдіївка»;
 • в Коломийській ТО перекладачем жестової мови надавалась допомога глухим 29 разів;
 • видали 2 членам УТОГ безплатні засоби гігієни від спонсорів.

 

Фотозвіт Івано-Франківської обласної організації УТОГ  про роботу, проведену за 14–20 листопада 2022 року:

 • було надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань членам Івано-Франківської ТО УТОГ, Коломийської ТО УТОГ та ВПО, всього 51 особі;
 • продовжуємо надавати продуктові набори для членів УТОГ Коломийської та Івано-Франківської ТО УТОГ, їх отримали 27 осіб;

 

 

З 21 до 27 листопада обласною організацією надано соціальні послуги:

 • перекладу жестовою мовою — 38 особам;
 • соціальної адаптації — 26 членам УТОГ,

а також роздано 17 членам УТОГ продуктові набори.


У рамках відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю до Коломийської територіальної організації УТОГ завітала завідувачка відділення адресної допомоги Єдиного центру надання соцпослуг Н. Андрейченко, яка провела бесіду: «Соціальна допомога у час воєнного стану».


 

Фотозвіт Івано-Франківської обласної організації УТОГ про роботу, проведену за період з 28 листопада до 4 грудня 2022 року:

 • було надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань членам Івано-Франківської ТО  УТОГ, Коломийської ТО УТОГ та ВПО, всього 85 особам;
 • продовжуємо надавати продуктові набори для членів УТОГ Коломийської та Івано-Франківської ТО УТОГ;
 • проведена зустріч в.о. голови Івано-Франківської обласної організації УТОГ Ганни Лівенси з членами УТОГ на тему «Історія Міжнародного дня людей з інвалідністю»;
 • в Івано-Франківському будинку культури УТОГ проведено тематичний вечір до Міжнародного дня людей з інвалідністю  «Серце, зігрійте добротою». Після заходу всіх присутніх пригощали  чаєм  із солодощами;
 • постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед осіб з порушенням слуху.

30 листопада у просторі «Дитяча бібліотека» відбувся майстерклас «Різдвяний ангел» для вихованців центру «Крокус» та членів Коломийської ТО УТОГ.

 

Київська організація УТОГ

У період з 1 до 30 листопада 2022 року спеціалісти Київської організації УТОГ надали соціальні послуги глухим 615 разів, з них:

 • онлайн — 249;
 • офлайн — 326.
 • Здійснено переклад жестовою мовою — 178 разів.
 • Надано соціальні послуги 462 рази.
 • Надано допомогу з працевлаштування — 2 рази.
 • Здійснено один подвірний обхід.

18 листопада відбулась зустріч з ветеранами з порушеннями слуху. Через постійні  відключення світла та тривоги було складно підібрати час та день для зустрічі, але попри все захід вийшов чудовий.

 

Кіровоградська обласна організація УТОГ

Протягом листопада 2022 року Кіровоградська обласна організація УТОГ надала допомогу в перекладі жестовою мовою та соціальній адаптації 173 особам з інвалідністю зі слуху.


9 листопада 2022 року в приміщенні Будинку культури УТОГ відбувся пленум Кіровоградської обласної організації УТОГ.


Кіровоградська обласна організація УТОГ до зимового періоду готова — придбали дрова для опалення та генератор для освітлення.


Члени УТОГ продовжують отримувати допомогу від працівників Кіровоградської обласної організації УТОГ.

 

Львівська обласна організація УТОГ

Львівська обласна організація УТОГ за листопад надала послуги 441 раз 222 особам, з них офлайн — 239 разів, онлайн — 202 рази. Послуги перекладача жестової мови надані 240 разів.


17 листопада відбувся ІІ пленум Львівської обласної організації УТОГ.


7 листопада здійснено подвірний обхід, під час якого працівники та активіст Львівської ТО УТОГ завітали до Любові Каути, особи з  інвалідністю I групи по слуху та зору. Їй привезли продуктовий та гігієнічний набори.


Золочівська територіальна організація УТОГ продовжує працювати над наданням соціальних послуг глухим. Зокрема надана допомога важкохворій Анні Рурі при відвіданні відділення міграційної служби, що в м. Броди, у зв’язку з тим, що для оформлення жінці 1 групи інвалідності потребувала виправлення виявлена в паспорті помилка.


11 листопада голова Золочівської територіальної організації УТОГ Наталя Петренко мала зустріч з Лесею Олієвською, проєктним менеджером благодійного фонду «Марії Митрофанової». Результатом такої зустрічі є домовленість про співпрацю.


Миколаївська обласна організація УТОГ

 

Миколаївською обласною організацією УТОГ за підсумками листопада 2022 року здійснена наступна робота:

 • проведено 4 рази інформаційно-роз'яснювальні заходи — збори з членами УТОГ (були присутні 390 осіб);
 • надано 517 пайків гуманітарної допомоги;
 • надано членам УТОГ 4 слухових апарати;
 • 27 осіб з порушеннями слуху одержали 135 упаковок батарейок № 13, зокрема 10 упаковок — від «Школи SURDO»;
 • 58 членам УТОГ допомогли ліками;
 • за клопотанням Миколаївської обласної організації УТОГ 87 осіб одержали корм для тварин, отримано 732 кг кормів (108 для котів та 624 для собак) від БФ «ЮАЕНІМАЛС»;
 • 50 тепловентиляторів отримали глухі завдяки волонтеру Руслану Рубанову;
 • 16 особам надали засоби гігієни (підгузки, поглинальні пелюшки);
 • здійснено 10 подвірних обходів — відвідали членів УТОГ,  що мають 1 та 2 групи інвалідності.

Загальна кількість наданих послуг за листопад склала 569 разів, отримала послуги 181 особа, з них офлайн — 262 рази, онлайн — 215 разів.

Серед них надані: соціальне-побутове обслуговування — 415 разів, переклад жестовою мовою — 153 рази, працевлаштування — 1 раз. 

Підготували 19 інформаційно-роз'яснювальних роликів жестовою мовою.


10 листопада в.о. голови Миколаївської обласної організації УТОГ Iгор Ревенко провiв чергову зустрiч з членами УТОГ.


17 листопада Миколаївська обласна організація УТОГ отримала від благодійників засоби гігієни та ліки.

У листопаді-грудні 2022 року 16 членів УТОГ одержали підгузки для дорослих, урологічні прокладки, поглинальні пелюшки, 58 осіб з інвалідністю отримали ліки, ще 7 - отримають їх протягом грудня.


За клопотанням Миколаївської обласної організації УТОГ 21 листопада вчергове було отримано 732 кг корму (108 кг - для котів, 624 кг - для собак) від БФ «ЮАЕНІМАЛС». Найближчим часом ще 89 осіб з інвалідністю зі слуху отримають корм для своїх чотирилапих друзів.17 листопада в приміщенні Миколаївського будинку культури УТОГ для глухих членів УТОГ проведено огляд актуальних подій і питань.  Крім того, в цей же день до Миколаївського будинку культури УТОГ завітали наші друзі та благодійники — американці Бекі та Деніель Вудал, Наталія та Віталій Боксеняну з Молдови, Катерина Хоменко з Одеси. Завдяки їм 150 осіб одержали того дня продуктові набори.


18 листопада в Миколаївській обласній організації УТОГ відбувся пленум правління. У зв’язку з тим, що Миколаївська область перебуває близько до лінії бойових дій, більшість делегатів евакуювалися, але це не завадило провести захід через програму ZOOM.


24 листопада 2022 року в Миколаївському будинку культури УТОГ відбувся iнформацiйно-роз'яснювальний захід, на якому були присутнi 68 членів УТОГ.


Одеська обласна організація УТОГ

Дайджест Одеської обласної організації УТОГ про роботу, здійснену з 31 жовтня до 4 грудня:

 • 1907 разів надано допомогу у вирішенні соціально-побутових питань;
 • 10 разів була проведена закупка та доставка замовлених товарів та продуктів сліпоглухим особам;
 • 6 осіб отримали комплекти батарейок до слухових апаратів;
 • за клопотання голови Подільської ТО УТОГ Наталії Поневаж 16 членів УТОГ отримали матеріальну допомогу по 1500 грн до Міжнародного дня осіб з інвалідністю;
 • здійснено 12 подвірних обходів з відвіданням ветеранів УТОГ;
 • 10 листопада  перекладачка жестової мови Оксана Євсєєва взяла участь у засіданні Консультативної Ради при департаменті праці та соціальної політики Одеської міської Ради;
 • 16 листопада директорка Одеського центру культури і відпочинку УТОГ Галина Гаріпова провела  урочистий захід з нагоди 105-ї річниці з дня створення Одеської обласної організації УТОГ, було проведено вечір пам'яті, присвячений засновникам організації;
 • 23 листопада у приміщенні Одеського центру культури і відпочинку УТОГ, попри відсутність електроенергії та тепла, голова Одеської ради ветеранів УТОГ Любов Денисова провела інформаційну годину на тему «Новини тижня», «Економія електроенергії»;
 • завдяки матеріальній допомозі від члена УТОГ (який побажав залишитися анонімом) та сприянню працівників Одеської територіальної організації УТОГ було закуплено і видано 5 продуктових наборів для членів УТОГ вразливої категорії;
 • 30 листопада у приміщенні Одеського центру культури і відпочинку УТОГ директорка ОЦКіВ УТОГ Галина Гаріпова провела інформаційну годину на тему «Новини тижня»;
 • 80 осіб отримали гуманітарну допомогу - харчові продукти від БФ «Допоможемо». Ця допомога була надана завдяки плідній співпраці Одеської обласної організації УТОГ і активістки УТОГ Лариси Радзієвської;
 • відбулася презентація проєкту «Сервіс УТОГ» в центрі соціальних служб Одеської міської Ради.

 

 

Полтавська обласна організація УТОГ

Підсумкові показники Полтавської обласної організації УТОГ за листопад 2022 року:

 • надано допомогу — 508 особам;
 • надано соціальних послуг — 1764 рази;
 • видано безплатно слухові апарати, які надійшли від ЦП УТОГ — 3 шт.;
 • видано безплатно батарейки для слухових апаратів — 2 особам;
 • роздано хліба — 1990 шт.;
 • взяли участь у спортивних заходах — 105 осіб.   

17 листопада у глядацькій залі Полтавського будинку культури УТОГ відбувся ІІ пленум Полтавської обласної організації УТОГ.

 

Сумська обласна організація УТОГ

22 листопада в онлайн та офлайн режимі відбувся ІІ пленум Сумської обласної організації УТОГ


За період з 1 до 30 листопада до Шосткинської територіальної організації УТОГ надійшло 119 звернень від осіб з інвалідністю зі слуху.


7 листопада на базі Шосткинської територіальної організації УТОГ проведено бесіду про психологічний стан під час військових дій.

 

Рівненська обласна організація УТОГ

2 листопада у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці члени Рівненської обласної організації УТОГ переглянули українську комедію «Готель Едельвейс».


2 листопада у Рівненському будинку культури УТОГ відбулося навчання основам комп'ютерної грамотності та спілкування в соціальних мережах.


3 листопада в Рівненському будинку культури УТОГ відбувся інформаційний захід на тему «Інформаційна гігієна в соціальних мережах під час війни».


10 листопада в Рівненському будинку культури УТОГ відбулася зустріч членів УТОГ із заступницею начальника відділу обслуговування громадян (сервісний центр) № 9 управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області — Євгенією Гришковою.


16 листопада члени Рівненської обласної організації УТОГ вже за доброю традицією зібралися в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, щоб переглянути фільм. Однак аварійні відключення світла внесли свої корективи у заплановану роботу і замість перегляду фільму члени нашої організації мали можливість зіграти в дуже цікаву гру, яка має назву «Дженга».


17 листопада відбувся ІІ пленум правління Рівненської обласної організації УТОГ у змішаному форматі (офлайн та онлайн).


17 листопада в Рівненському будинку культури УТОГ відбулася зустріч ветеранів «За чашкою чаю».


22 листопада відбувся огляд гуртожитку Рівненського навчально-виробничого підприємства УТОГ та збори з мешканцями гуртожитку.


30 листопада, під час засідання правління Сарненської ТО УТОГ, обговорили питання щодо розподілу гуманітарної допомоги, яку отримали від міжнародного благодійного фонду «Глорія» та продуктових пакетів від Корпорації «Братерство без кордонів».


Завдяки злагодженій співпраці Рівненської обласної організації УТОГ з департаментом соціальної політики Рівненської ОДА були сформовані списки осіб з порушеннями слуху, які у 2022 році отримають матеріальну допомогу відповідно до «Обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2018-2022 роки».  В цьому році матеріальну допомогу отримають 194 особи з порушеннями слуху — члени Рівненської обласної організації УТОГ.


Інструкторка-методистка у справах глухих Рівненської ТО УТОГ роздала батарейки до слухових апаратів для осіб з порушеннями слуху Острозької та шкільної первинних організацій УТОГ.

 

 

Тернопільська обласна організація УТОГ

9 листопада, згідно з проєктом «Ми разом» проведено роз'яснювальний захід з перекладом жестовою мовою «Бюджет України 2023. Що буде із зарплатами та пенсіями».


16 листопада відбулося консультування глухих членів УТОГ працівницею Тернопільського міського центру з надання безоплатної правової допомоги Іриною Ясінською.


22 листопада в Тернопільській обласній організації УТОГ відбувся конкурс малюнків «Я — Україна».


23 листопада в Кременецькій територіальній організації  УТОГ провели інформаційну роботу щодо графіка вимкнень світла.


24 листопада члени УТОГ Тернопільщини відвідали виставку старовинного народного вбрання та вишиванок у краєзнавчому музеї.


25 листопада у приміщенні Тернопільського обласного будинку культури УТОГ відбувся майстер-клас з виготовлення гіпсових фігур та їх розфарбування в кольорах.

 

 

Харківська обласна організація УТОГ

Харківська обласна організація УТОГ продовжує роботу щодо вирішення соціальних питань членів УТОГ в умовах воєнного стану. Протягом 14–25 листопада допомогу отримали 67 членів УТОГ, послуги перекладу жестовою мовою — 28 осіб. У розв’язанні різних соціально-побутових питань допомогу отримали 43 особи. Питання, з якими звертались за допомогою, різні: оформлення платіжних карток в Приватбанку, Ощадбанку, Альфа-банку — 12 осіб, оформлення соціальних виплат в Управлінні соціального захисту населення — 19 осіб, оформлення отримання дров — 14 осіб, оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта — 6 осіб, вирішення питання в поліції — 1 особа. Отримали гуманітарну допомогу від БФ «Карітас» — 35 осіб.

У м. Костянтинівка проведено 5 подвірних обходів з метою оформлення благодійної допомоги від «Карітас».

Постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед членів УТОГ з різних питань. Враховуючи небезпечну ситуацію в місті й часті повітряні тривоги, зустрічі з членами УТОГ відбуваються в безпечних місцях.


Отримують належну допомогу особи літнього віку, малозабезпечені,  самотні і особи з інвалідністю з порушеннями слуху 1 та 2 групи, а також сліпоглухі — 73 особи,  з яких мають інвалідність 1 групи — 13 осіб, 2 групи — 56 осіб. За клопотанням голови Харківської обласної організації УТОГ Олени Яковлєвої 30 членів УТОГ отримали продуктові набори та засоби гігієни від БФ «Карітас».


27 жовтня та 8 листопада. за зверненням голови Харківської обласної організації УТОГ Олени Яковлєвої 74 ветерани і малозабезпечених члена УТОГ м. Харкова і Харківської області отримали продуктові набори від ГО «Харківська асоціація незрячих юристів», яку очолює Олег Лепетюк.

З метою  покращення поінформованості членів УТОГ  з питань правових гарантій захисту осіб з інвалідністю Харківська обласна організація УТОГ  організувала 2 семінари та 3 зустрічі з юристами Харківської асоціації незрячих юристів у Харківському обласному будинку культури УТОГ,  Куп'янській  і Бахмутській територіальних організаціях УТОГ.  Всього ці заходи відвідали  більш ніж 250 осіб з порушеннями слуху. 56 осіб з порушеннями слуху отримали консультації і роз'яснення законодавства стосовно соціального та пенсійного забезпечення, склали та подали позови, апеляційні скарги та інші процесуальні документи. Кваліфіковані перекладачі жестової мови Харківської обласної організації УТОГ Лариса Астаф'єва і Тетяна Охріменко забезпечили переклад цих заходів.

 

Хмельницька обласна організація УТОГ

29 листопада 2022 року у Хмельницькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 25 імені Івана Огієнка відбулася зустріч учнів 5-6 класів із працівником Хмельницької обласної організації УТОГ Марією Яремчук з метою популяризації жестової мови.


10 листопада в Хмельницькому будинку культури УТОГ проведено конкурс «Підіймаємо настрій»


3 листопада в Хмельницькому будинку культури УТОГ відбулися перегляд кінострічки Руслана Рубанова «Авдіївка» та інформаційні новини.

 

Черкаська обласна організація УТОГ

У період з 1 по 30 листопада працівники Черкаської обласної  організації УТОГ надали соціальні послуги 87 глухим членам УТОГ (104 рази). Також надано 12 особам з порушеннями слуху гуманітарну допомогу у вигляді блістерів з батарейками до слухових апаратів.  


1 листопада в Черкаському будинку культури УТОГ відбулася зустріч членів УТОГ з головою Черкаської обласної організації УТОГ Ольгою Петровою.


2 листопада голова Черкаської обласної ради ветеранів УТОГ О.П. Плічко провела подвірні обходи одиноких пенсіонерів. На місці надано практичну допомогу.


 

4 листопада до Черкаської обласної організації УТОГ звернувся ЦНАП із проханням допомогти у спілкуванні із людьми з порушеннями слуху. Для розв'язання питання у ЦНАПі м. Черкаси голова Черкаської обласної організації УТОГ Ольга Петрова з перекладачкою жестової мови Галиною Абраменко представили адміністратору Інні Кравченко програму «Сервіс УТОГ»


8 та 15 листопада у Черкаському будинку культури УТОГ проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу з членами УТОГ.


17 листопада 2022 року в приміщенні Черкаського будинку культури УТОГ відбувся ІІ пленум Черкаської обласної організації УТОГ в режимі онлайн та офлайн.


25 листопада голова Уманської територіальної організації УТОГ взяла участь у засіданні робочої групи за участі міського голови Ірини Плетньової, начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Кучер, голів громадських організацій міста щодо затвердження заходів, присвячених Міжнародному дню людей з інвалідністю.  


29 листопада, з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю, в Черкаському будинку культури УТОГ було проведено культмасові заходи: тематична презентація «Завдяки і всупереч» та «Вони теж мали інвалідність...».Голова Корсунь-Шевченківської первинної організації УТОГ Валерій Пилипенко та голова Черкаської територіальної організації УТОГ Світлана Федун плели маскувальні сітки для ЗСУ.


Голова Уманської ТО УТОГ Віра Левченко постійно надає соціально-побутову допомогу членам УТОГ міста та ближніх районів.


Віра Левченко здійснює подвірні обходи до ветеранів віком 80 і більше років, провідує хворих в лікарні, вирішує їх соціально-побутові питання, шукає та надає гуманітарну допомогу продуктами та вітамінами.  


Голова Шполянської первинної організації  УТОГ Н. Черненко роздала вітаміни та батарейки до слухового апарата членам УТОГ.

 

Чернівецька обласна організація УТОГ

26 листопада у Чернівецькому будинку культури глухих відбулася година-реквієм з вшанування пам‘яті жертв Голодоморів в Україні.


У листопаді поточного року Чернівецькою обласною організацією УТОГ уже 108 особам з інвалідністю зі слуху надано послугу соціальної адаптації: це зустріч з працівниками відділення Пенсійного фонду, бесіди та консультування з отримання різних видів соціальної допомоги та інше.

 

Чернігівська обласна організація УТОГ

10 листопада у Чернігівському будинку культури УТОГ була організована настільна гра-лото «Бінго», у якій взяли участь 17 ветеранів.


Триває робота Чернігівської обласної організації УТОГ з інформування членів УТОГ щодо отримання грошової допомоги від міжнародної організації ООН. 11 листопада в Чернігівському будинку культури УТОГ представником Благодійного фонду «Право на захист» при сприянні працівників Чернігівської обласної та територіальної організації УТОГ була надана чергова допомога в оформленні заявок 17 особам з порушеннями слуху, мешканцям м. Чернігова, Чернігівського та Корюківського районів.  


На грошову допомогу від міжнародної організації ООН до Благодійного фонду «Право на захист» у м. Чернігові впродовж 3 днів подала заявки 51 особа з порушеннями слуху. Допомогу в перекладі жестовою мовою та оформленні заявок надавали працівники Чернігівської обласної та територіальної організації УТОГ.

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину