ID УТОГ

ІV пленум Центрального правління УТОГ: відзначено напрацювання і виклики складного часу

Чим займається УТОГ

На ІV пленумі Центрального правління УТОГ, який відбувся 29 листопада в дистанційному режимі – засобами відеозв’язку на платформі ZOOM, взяли участь: 28 з 30 членів Центрального правління УТОГ і 4 з 5 членів Центральної ревізійної комісії УТОГ, керівники структурних підрозділів Товариства і відділів виконавчого апарату ЦП УТОГ.

Голова УТОГ Ірина Чепчина надала слово почесним гостям – директорці Київського фахового коледжу прикладних наук Ганні Щуцькій та президентові Товариства глухих Республіки Молдова Руслану Лопатюку, з якими наше Товариство пов’язує тісна співпраця та спільні напрацювання. Голова УТОГ підкреслила, що на базі коледжу вже 65 років триває фахова підготовка осіб з порушеннями слуху, а цього року розпочато новий напрям — підготовку фахівців за спеціальністю «Перекладач жестової мови. Соціальний працівник». Особливо підкреслила вона і співпрацю з Товариством глухих Республіки Молдова, яке організувало оздоровлення груп працівників УТОГ на своїй базі відпочинку «Релакс». Ганна Щуцька і Руслан Лопатюк відзначили стійкість і наполегливість, з якою в УТОГ здійснюється робота з надання допомоги глухим українцям під час війни і побажали нових успіхів на цьому нелегкому шляху.

Хвилиною мовчання всі присутні на пленумі вшанували пам'ять Почесного члена УТОГ, колишнього директора Одеського ВП «Електрик» УТОГ Василя Чеботаря, який нещодавно пішов з життя.

Далі були затверджені порядок денний, склад робочих комісій і регламент роботи пленуму.

Згідно з порядком денним слово було надано заступникам голови УТОГ Тетяні Кривко, Сергій Котельянцю і Віктору Шевчуку, які доповіли за своїми напрямами роботи про результати діяльності Українського товариства глухих за IV квартал 2022 року та 9 місяців 2023 року. У їхніх доповідях відзначалося, що попри надзвичайно складні умови роботи, спричинені військовою агресією російської федерації проти України, більшості підприємств і організацій УТОГ вдається ціною значних зусиль виконувати доведені їм завдання як у соціальній, так і у виробничій сферах. Проте існує низка викликів, на яких потрібно зосередити особливу увагу.

На проблемах, з якими доводиться наразі стикатися виробничникам УТОГ, говорили у своїх виступах при обговоренні доповідей на пленумі керівники підприємств, зокрема директорка Білоцерківського ВП «Весна» Людмила Тюхта, директор Полтавського ВП «Універсал» УТОГ Борис Акінін, директор Чернівецького УВП УТОГ Петро Фурчак, директор Кам’янського ПОГ «Парус-Метиз» УТОГ» Олександр Суббота. Перш за все, вони наголошували на значних кадрових проблемах через від’їзд людей за кордон, необхідності продовження роботи з попередження прийняття необдуманих і шкідливих законодавчих ініціатив тощо.

Ігор Ревенко, який зараз очолює роботу Миколаївської та Херсонської обласних організацій УТОГ, проінформував про складну ситуацію з кадрами і пов’язаними з цим труднощами у проведенні роботи з членами УТОГ та про заходи, які вживаються для поліпшення надання допомоги глухим людям.

Позитивно оцінив у своєму виступі діяльність керівних органів УТОГ у цей складний час голова Житомирської обласної організації УТОГ Валерій Дем’янчук. Члени пленуму заслухали виступ голови Центральної ревізійної комісії УТОГ Світлани Вергелес, яка зосередила основну увагу на виявлених ЦРК недоліках у діяльності президії та виконавчого апарату ЦП УТОГ і пропозиціях щодо їх усунення.

Про роботу президії Центрального правління УТОГ за IV квартал 2022 року та за 9 місяців 2023 року доповіла керівниця апарату голови ЦП УТОГ Світлана Віскушенко. Вона відзначила, що попри все робота здійснювалася згідно із затвердженим планом і відповідно до викликів нинішнього складного часу.

Ірина Чепчина у своїх виступах з питань про обрання заступників голови ЦП УТОГ і членів президії ЦП УТОГ на наступний період запропонувала залишити їх склад без змін. Члени пленуму одноголосно підтримали цю пропозицію. Також вони схвалили заохочення членів Центральної ревізійної комісії УТОГ за проведену ними копітку роботу з перевірки діяльності президії та виконавчого апарату ЦП УТОГ за звітний період.

На цьому IV пленум ЦП УТОГ завершив свою роботу. У прикінцевому слові висловлені побажання всім і надалі стійко долати труднощі й наполегливою спільною працею наближати час перемоги над ворогом.

Інф. «НЖ».

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину