ID УТОГ

Литовське товариство глухих (Lietuvos kurčiųjų draugija) є вірним другом Українського товариства глухих

Чим займається УТОГ

На запрошення президента Литовського товариства глухих Kęstutis Vaišnora унікальний в Україні професійний театр міміки та жесту «Райдуга» представив свою яскраву та насичену програму для своїх литовських друзів у м. Каунас 24 березня 2023 року під час святкування 85-ї річниці Литовського товариства глухих (Lietuvos kurčiųjų draugija). Для акторського складу театру виступ на сцені перед величезною аудиторією глухих та слабкочуючих литовців було проявом величезної підтримки у цей складний час.

Для кожного професійного актора збереження своєї професійної діяльності є життєвою необхідністю. Події останніх років мали свій вплив для колективу глухих та слабкочуючих акторів, але поруч із труднощами відкрилися і нові можливості – театр «Райдуга» знають та запрошують. За останні півроку театр вже вдруге виступає на сцені іншої країни показуючи всьому світу неймовірно красиву культуру та мистецтво України, представлене українською жестовою мовою та надзвичайною чутливістю і професійною майстерністю виконавців.

Програма перебування для української команди театру «Райдуга», яку супроводжували також голова Українського товариства глухих Ірина ЧЕПЧИНА разом з першим заступником Тетяною КРИВКО, була особливою та корисною також для обміну досвідом з організації роботи з глухими. Поміж підготовкою до виступу та репетиціями українську делегацію було запрошено для вітального візиту до мерії міста Каунас, де представники мерії передали пам’ятні подарунки від мера міста та висловили слова підтримки Україні та віри у переконливу перемогу.
Після візиту до мерії та знайомства з містом українців тепло зустріли в Литовському центрі перекладачів жестової мови. Знайомство з командою центру та організацією його роботи продовжилося за чашкою чаю та активним обговоренням досвіду роботи перекладачів жестової мови та соціальних працівників з глухими у Литві. Директор центру Ramunė Leonavičienė розповіла про історію його створення та державну підтримку, яку литовський уряд та мерії надають для забезпечення захисту прав глухих і слабкочуючих литовців.

Під час перебування у місті Каунас українська делегація також відвідала Каунаську школу для глухих дітей, побачили умови організації навчального процесу та поспілкувалися з українськими школярами, які на даний час тимчасово перебувають у Литві. А зустріч з трудовим колективом Каунаського товариства глухих дозволила ближче познайомитися з цікавою моделлю організації роботи з глухими, яка реалізована шляхом повної синергії взаємодії та допомоги державних структур з Литовським товариством глухих, де уряд і влада чують, знають, розуміють глухих та всіляко сприяють їм у реалізації своїх прав разом з досвідченими спеціалістами Литовського товариства глухих.
Святковий захід, приурочений 85-ій річниці Литовського товариства глухих, зібрав величезну аудиторією, перед якою виступ театру «Райдуга» був особливо потужним та яскравим, а ключовим лозунгом свята були слова «Ми разом!». І до речі головний лозунг свята був не просто словами, а конкретними діями на підтримку спільноти глухих в Україні адже під час підготовки до заходу та його проведенні проводився збір коштів на підтримку Українського товариства глухих.
Українське товариство глухих висловлює щиру вдячність Литовському товариству глухих за запрошення та забезпечення харчування і проживання команди у мирному та красивому місті Каунас, литовській спільноті глухих за неймовірну підтримку, а також всім, хто продовжує підтримувати колектив театру. Ми разом зможемо все!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину