ID УТОГ

«Мій успіх — з УТОГ»

Чим займається УТОГ

Галина ГАРІПОВА, директорка Одеського центру культури і дозвілля УТОГ:

Напередодні Міжнародного дня глухих хочу підкреслити цінність нашого Українського товариства глухих (УТОГ), завдяки якому я виросла і стала особистістю. Після закінчення школи я влаштувалась на роботу на учбово-виробниче підприємство УТОГ ученицею токаря, де два роки навчалась токарної справи. Підприємство направило мене на навчання в технікум, після закінчення навчання я повернулась на підприємство. Почала працювати майстром, потім старшим майстром, начальником цеху. Водночас ті, хто закінчив технікум, групою вступили до Донецького політехнічного інституту. І знову мені допомогла обласна організація – нам, студентам, виділили перекладача жестової мови і оплачували йому зарплату. Як молодий спеціаліст, від УТОГ я отримала квартиру в центрі міста.

Крім роботи, я часто відвідувала Будинок культури УТОГ, де проводились різноманітні заходи з художньої самодіяльності і спортивні змагання. Це все нас поєднувало, глухі дружили, активно жили цікавим життям. Зараз війна, але попри все глухі продовжують дружити, відвідувати культзаклад УТОГ.

УТОГ об’єднує глухих, перекладачі допомагають їм всім, чим можуть. Це все завдяки Українському товариству глухих. Без УТОГ не уявляю, ким би я була.

 

Мене звати Наталія ЩЕРБАК. Я вже 17 років працюю головою Сумської територіальної організації УТОГ. До цього я працювала на Сумському підприємстві «Стиль» УТОГ швачкою, технологом, майстром дільниці. Я маю порушення слуху, але це не заважає мені реалізувати свої вміння з УТОГ.

 

Доброго дня всім! Мене звати Руслан РУБАНОВ. Я народився в м. Івано-Франківськ. Працюю директором Івано-Франківського будинку культури УТОГ.

Розповім, як я прийшов до Будинку культури УТОГ. Коли я був маленьким, почав його відвідувати, приходити на заходи. З 2016 року я почав знімати фільми, об'їздив з ними всю Україну, побував у 22 будинках культури УТОГ, показував фільми для глухих відвідувачів. Одночасно вивчав досвід роботи цих культзакладів.

22 лютого 2022 року мене призначили на посаду директора Івано-Франківського будинку культури УТОГ. Я отримую задоволення від цієї роботи й дуже радію, що глухі люди приходять до клубу. Для них я організовую ігри в більярд, теніс, перегляд фільмів та цікавих передач.

У мене є плани, як вдосконалити роботу нашого Будинку культури УТОГ. Нещодавно організував екскурсії для глухих людей. Почав робити ремонт приміщень за рахунок спонсорів. Мені подобається працювати в Будинку культури УТОГ. Бажаю всім успіхів надалі й не забувайте про УТОГ.

 

Доброго дня! Мене звати Світлана ТИМЧЕНКО. Я працюю головною бухгалтеркою Дніпропетровської обласної організації УТОГ вже 5 років. Не чую від народження. Навчалася у Дніпропетровській спеціальній школі-інтернаті для глухих дітей. Потім закінчила металургійну академію  з відзнакою. Навчалася без відриву від роботи, працюючи на Дніпропетровському УВП УТОГ розкладником лекал.

Коли мені запропонували роботу головного бухгалтера Дніпропетровської обласної організації УТОГ, було ніяково та страшно, але недаремно кажуть, що глухі можуть все і я це довожу щоденною працею в Дніпропетровській обласній організації УТОГ. Все, що я маю і чого досягла — все завдяки Українському товариству глухих. Я люблю УТОГ і дуже вдячна нашій організації за підтримку глухих, яким надається можливість жити повноцінним життям і не відчувати себе чужим у суспільстві.      

 

Мене звати Ірина ДЛУЖИНСЬКА. Я народилася в м. Хмельницький. Навчалася в Кам'янець-Подільській спеціальній школі-інтернаті для слабкочуючих дітей. Хмельницька обласна організація УТОГ запропонувала мені продовжити навчання у вечірній школі. Таким чином, я продовжила навчання в цій школі і здобула середню освіту завдяки обласній організації УТОГ. Почала брати участь у художній самодіяльності.

Багато років допомагала в роботі БК УТОГ і вже 16 років працюю в Хмельницькому будинку культури УТОГ. Що дав мене УТОГ? Багато що. Я їздила на базу НВЦ УТОГ (м. Київ) для підвищення кваліфікації. Пуща-Водиця для мене - мов рідний дім. Мене направили на роботу на базу відпочинку "Берізка" в м. Очаків (Миколаївська область).Там я проводила культурну роботу для відпочивальників: різні заходи, конкурси, ігри та інше. Спілкувалася з глухими людьми. Всі кажуть, що УТОГ - це мій рідний дом. Це правда. Я із вдячністю згадую, що мені дав УТОГ. Завдяки підтримці ЦП УТОГ я вступила в Київський національний університет культури та мистецтв і закінчила його. Зараз працюю культорганізатором в Хмельницькому будинку культури УТОГ. Організовую екскурсії, концертні програми, фестивалі та конкурси. На жаль, зараз йде війна, багато глухих виїхали за кордон. Ми стараємося проводити роботу для глухих, говоримо, що значить для нас УТОГ. Всі наші глухі люди кажуть, що без УТОГ жити неможливо. Я з ними згодна. УТОГ - наш рідний дім!

 

Доброго дня! Мене звати Лілія ГУЦУЛЯК. У 2016 році я закінчила університет «Україна» за спеціальністю «Правознавство». У 2018 році я прийшла на роботу до Івано-Франківського будинку культури УТОГ на посаду культорганізатора. Завдяки тому, що я справлялась з роботою, мене перевели на посаду художнього керівника Будинку культури. У 2020 році деякий час працювала директором Будинку культури УТОГ. У 2021 році мене обрали головою ТО УТОГ. Мені подобається моя робота – допомагати людям з порушенням слуху у вирішенні їх різноманітних питань.

 

Лідія ОСТАПЧУК, заступниця директора Білоцерківського швейного підприємства “Весна” УТОГ.

Доброго дня всім! Вас вітає Білоцерківське швейне підприємство «Весна» УТОГ. Наближається Міжнародний день глухих. Треба сказати, що УТОГ не залишає глухих наодинці з їх проблемами. Зараз йде війна, кругом розруха, смерть, дуже сумні новини. Але ми віримо, що скоро переможемо!

Наше підприємство вирішує різні соціально-побутові питання, надає продуктові набори, забезпечує видачу батарейок до слухових апаратів для працівників з порушеннями слуху, надає їм різну інформацію, наприклад, як себе поводити під час повітряної тривоги.

Наразі підприємство має роботу, ми працюємо і шиємо військовий одяг для захисників України. Ми віримо в перемогу! Слава Україні! Героям слава!

 

Петро ФУРЧАК, директор Чернівецького учбово-виробничого підприємства УТОГ:

Наше підприємство отримало гуманітарну допомогу від «Асоціації волонтерів для життя». Завдяки цьому ми плануємо надавати частину медичних послуг тут, на підприємстві. Тут будуть працювати ЛОР-лікар, кардіолікар, сімейний лікар та інші спеціалісти.

 

Світлана БОГОМАЗ, майстер пошивочної дільниці Чернігівського УВП.

Коли почалася війна, я не знала про це, бо не чую пострілів, і вранці прийшла на роботу. Чуючі робітники сказали, що почалася війна, треба зупиняти роботу і йти по домівках. Я дочекалася розпорядження директора, відпустила людей, закрила цех і пішла додому. Вдома сусіди розповіли, що стріляють з танків. Це були наші танки, але все одно страшно.

Поруч на стадіоні був такий вибух, що я відчула його, бо земля під ногами двигтіла і стіни захиталися. Таке було враження, що сталася катастрофа.

У нас колектив хороший, дружний. Є перекладач, який допомагає нам. В іншому місці нам би таких умов не було. Наше підприємство – це наш другий дім. Але зараз все так змінилося…

 

Роман ЛУЖЕЦЬКИЙ, верстатник Дрогобицького меблевого підприємства «Карпати» УТОГ.

Зараз йде війна, нам дуже нелегко. Наші воїни захищають Україну. Я працюю на Дрогобицькому меблевому підприємстві “Карпати” УТОГ. Ми любимо Україну, дуже будемо старатися працювати, щоб вона могла перемогти!

 

Доброго дня! Мене звати Кароліна ПАВЛЮК, у 2020 році я закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, отримала диплом магістра за спеціальністю «Сурдопедагог». У 2021 році прийшла на роботу культорганізатором до Івано-Франківського будинку культури УТОГ, проводила різні заходи для членів УТОГ. Робота подобалась. Пізніше мене перевели на посаду художнього керівника. Ця робота цікава, різноманітна, працюю із задоволенням.

 

 Я, Василь ЧУБАК, народився в с. Годів Тернопільської області. Навчався в Підкамінській спеціальній школі-інтернаті. Після закінчення школи вступив до ПТУ, де навчався 10 місяців та повернувся додому. Не міг знайти роботу, потім дізнався, що в Бродах є дві вакансії: одна — це робота на фірмі, інша — на підприємстві «ЕКУ». Мені потрібна була перекладачка жестової мови для вирішення питання працевлаштування, і я звернувся до Золочівської ТО УТОГ. За її допомоги мене взяли на роботу на фірму. Також мені потрібно було проживання, і перекладач жестової мови також допомогла вирішити це питання. Дуже дякую Золочівській ТО УТОГ.

 

Я, Олена МАСЛЮКОВА, працюю на Кіровоградському підприємстві УТОГ вже 20 років. Починала роботу контролером якості, а зараз я вже старша майстриня виробництва. Робота мені дуже подобається.
Наше підприємство працює, а робітники віддають всі сили для найшвидшої перемоги нашої країни та процвітання нашого Товариства.
Я і мої товариші дуже любимо своє підприємство і нікуди переїздити не збираємось. Ми своєю працею допомагаємо нашій рідній неньці Україні прийти до перемоги!
Слава Україні!!!

Запропонувати новини

Маєте новину? Розповідайте!

надіслати новину